Молодіжний працівник: як опанувати нову професію?

pexels-armin-rimoldi-5553638

Молодь має багато креативних ідей, проте часто потребує того, хто допоможе їх втілити. Щоб представляти інтереси молоді та підтримувати студентські проекти, створили професію молодіжного працівника.
Навіщо потрібен молодіжний працівник, чим він займається та як опанувати цю професію розповідає проектний менеджер Львівського обласного молодіжного центру та представник програми «Active Citizens» Іван Сапса.

Що таке молодіжний центр?

Молодіжний центр ‒ це місце, де молодь може зустрічатися, спілкуватися і безкоштовно проводити вільний час. Це як бібліотека, але з людьми замість книг.

Молодіжний працівник ‒ людина, що представляє інтереси молоді перед органами влади.

Перевагами цієї роботи є вільний графік, спілкування з цікавими людьми, а також можливість реалізовувати свої проекти. Єдина проблема ‒ заохотити іншу молодь брати участь у цих проектах і пропонувати свої ідеї.

Молодіжний працівник має багато завдань:

  • Проектний менеджмент ‒ організація та супровід подій, фестивалів, конференцій.
  • Робота з молодіжними осередками ‒ навчання, обмін досвідом.
  • Резервація приміщень ‒ на базі центру можна замовити приміщення для проведення свого заходу.
  • Залучення молоді до роботи в молодіжному центрі ‒ робота з паперами, спільна організація подій.

Щоб зрозуміти, чи вдалося залучити молодь, можна скористатися драбиною Харта. За цією схемою, молодь не залучена, якщо нею маніпулюють чи використовують «як декорацію».

Молодь залучена мінімально, якщо її просто повідомили, що треба зробити, але вона ні на що не впливає.

Молоді люди залучені найбільше, якщо можуть організувати подію самостійно.

Для того, щоб більше дізнатись про розвиток та діяльність молодіжних центрів в Україні, можна відвідати сайт Асоціації молодіжних центрів України.

Тут можна отримати консультацію про те, як створити молодіжний центр, де взяти кошти на його реалізацію та дізнатися, чим мають займатись молодіжні працівники, щоб зацікавити молодь.

Також на сайті можна ознайомитись з переліком молодіжних центрів України, а їх вже більше 300.

Найбільш відомі молодіжні центри в Україні:

Як можна стати молодіжним працівником?

Молодіжний працівник має бути відповідальним, креативним, комунікабельним, мати організаторські здібності та вміти зберігати спокій у незнайомій ситуації.

Також потрібен диплом про вищу освіту і досвід роботи в молодіжних проектах.

Зазвичай у молодіжних центрах працюють люди, які були волонтерами в молодіжних центрах, організовували свої проекти, проходили стажування в комунальному закладі чи у відділі молодіжної політики.

Щоб отримати практичні знання, можна взяти участь у проектах від Ради Європи. Ця організація часто проводить навчання для молодих людей, які зацікавлені молодіжною сферою.

Також Міністерство молоді та спорту за підтримки Програми розвитку ООН та ЮНІСЕФ організовує навчальну програму «Молодіжний працівник», пройшовши яку можна отримати хороші знання в сфері молодіжної політики та роботи молодіжних центрів.

Які заходи для молодіжних працівників можна відвідати?

«Активні громадяни» ‒ 6-денний онлайн-тренінг (31 серпня ‒ 4 вересня) для молоді від Британської ради, на якому вчать працювати в команді, створювати власні проекти та реалізовувати їх.

Наприкінці тренінгу можна написати власний соціальний проєкт під наставництвом ментора та отримати сертифікат. Реєстрація за посиланням.

Не_формат ‒ форум для молоді, на якому можна прослухати лекції від громадських організацій та експертів з різних сфер.
Подія відбудеться в жовтні. Щоб зареєструватись, слідкуй за анонсами на сторінці Львівського обласного молодіжного центру.

Молодвіж ‒ 24-годинний захід для молоді, що відбудеться 4-5 вересня у Львові. У програмі 5 тематичних блоків, спілкування з відомими людьми, лекції з неформальної освіти.

Зареєструватись на захід допоможе спеціальний телеграм-бот.

БУР-табори ‒ локальні виїзні табори від Будуємо Україну Разом, на яких волонтери відбудовують приміщення, займаються неформальною освітою, багато спілкуються і працюють в команді.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus