Молодь, яка обрала зміни

Знімок екрана 2017-06-22 о 18.22.16

Молодь стомилася чекати змін і все частіше бере ініціативу у власні руки. Студенти стають сільськими головами, йдуть у депутати. Саме тому 17-18 червня ми поспілкувалися з учасниками школи «Майбутній державний службовець» від громадської організації Democracy Reporting International Ukraine. Молодих людей із різних регіонів відібрали на конкурсній основі, а найкращі з них отримають стажування в держорганах. Учасники розповіли, заради чого деколи доводиться працювати за 647 грн на місяць і чому для України все тільки починається.

circle

Олександра Трубнікова, Харків

«Я працювала в Маріуполі юридичним консультантом. Згодом мені запропонували роботу в органах місцевого самоврядування в Харкові. Після першої ж розмови з майбутнім керівником я зрозуміла, що мені все одно, у якому місті працювати, аби вчитися у нього – мене дуже надихнули його ідеї й ініціативність. Тож я переїхала до Харкова.

Я не уявляла, як проживу на зарплату держслужбовця, але ні на мить не сумнівалася у своєму рішенні. Постійно повторювала собі: “Щоб дійти до вершини, треба пройти через певні випробуванняˮ.

Держслужбовці зіштовхуються з багатьма викликами. Як юрист можу сказати, що один з основних пов’язаний із законодавчою базою. Існує ієрархія та корупція на певних ступенях і це необхідно викоренити. А починати варто з ментальності людей. Вони повинні повірити в себе, ставати кращими та досягати більшого. Думаю, що європейська інтеграція допоможе вплинути на українців і вселити надію, що далі буде краще.

Зараз молодь дуже активна: з’являється багато організацій і нових ініціатив. Якщо цих людей не розчарує наша застаріла система, вони викорінять корупцію та впораються з усіма проблемами. Головне – змінювати себе та власне ставлення до речей. З часом ми все подолаємо та змінимо країну на краще».

circle (1)

Оксана Хіміч, Львів

«Для реалізації реформ потрібні висококваліфіковані спеціалісти, тому так важливо змінити свідомість державного службовця. Він повинен зрозуміти, що покликаний вирішувати проблеми народу, а не просто відсидіти на роботі з 9:00 до 18:00. Держслужбовці, як і підприємці, повинні працювати заради ефективності. Остання вимірюється у тому, наскільки добре ти задовольняєш потреби суспільства.

Держслужба дуже забюрократизована: подання на подання, підпис, запис, листочок, довідка. Бюрократія сповільнює роботу. Складно налагодити контакти між відділами, бо відсутні бази даних. Проте все змінюється. І ці зміни відбуваються всередині нас.

Протягом останніх трьох років з’явилося багато ініціатив і активістів. У Львівській області 25-річні хлопці балотуються в мери, хоча раніше їх би не допустили до влади. Молодь активізувалася, бере участь у заходах і слідкує за новинами. Усе змінюється досить стрімко, і тільки молоді люди здатні адаптуватися до сучасного світу, увібрати в себе новий досвід і ділитися ним з іншими.

circle (2)

Надія Чиркова, Київ

«Я все життя прожила у Слов’янську. Після початку війни зацікавилася політикою та працювала в міській раді. Незабаром відчула на собі всі недоліки держслужби.

Мене здивувало ставлення держслужбовців до роботи та їхні особисті якості. Не всі з них доброчесні та відповідальні. Людина, що не має цих рис, навряд чи працюватиме на благо держави. А ще кадри часто заангажовані радянськими цінностями та неформальними правилами, такими як корупція і домовленості. І я хочу це викоренити.

На початку кар’єри я заробляла 647 грн на місяць упродовж півроку. Згодом я проявила себе та пройшла конкурсний відбір на нову посаду. Головне – вірити у свої сили, знати, що деколи доводиться потерпіти заради кращого майбутнього».

circle (3)

Владислава Троян, Харків

«Я часто співпрацюю зі студентами й бачу їхню амбіційність та ініціативність. Вони змінять країну. Для цього існують прості правила: не давати хабарів, не бути байдужим, брати активну участь у житті рідного міста та країни.

Якщо молодь повірить, що робота на держслужбі – перспективна, кадри ставатимуть кращими. Корупцію вдасться поступово викорінювати, а наша країна – процвітатиме. Тому для мене важливо підтримувати молодь і просувати проекти й ініціативи, пов’язані із молодіжною сферою.

На держслужбі є кар’єрний ріст¸ тому з часом твоє фінансове становище поліпшується. Можна себе в чомусь обмежити зараз, але я вірю, що далі буде краще. Хоча уряд справді повинен переглянути заробітну плату. Інакше на держслужбі залишаться люди старих радянських поглядів, а нові звикатимуть до корупції».

circle (4)

Марина Колосова, Київ

«Я працюю в ІТ-компанії та розумію, наскільки це комфортно та перспективно. Проте не відчуваю, що моя робота соціально корисна. У бізнесі я зможу працювати і через 10 років, а долучитися до змін у нашій країні хочу вже зараз.

Система держслужби – стара та недосконала. Навіть вмотивованій людині там складно реалізовувати задумане. Та й один у полі не воїн. Лише натхнення для роботи не вистачить. Так само недостатньо бути організованим і точно бачити стратегію розвитку. Потрібно формувати сильну команду та з нею йти до змін. І я хочу стати частиною такої команди.

У кожного своє бачення того, як покращити країну. Одні йдуть на держслужбу, інші працюють у громадських організаціях або допомагають народним депутатам. Хтось займається реформами на місцях або покращує стан шкіл. Усе це – правильний шлях. Головне – рухатися ним. Багато працювати, не залишатися пасивними та вірити, що від нас залежить розвиток держави».

Школа проходить в рамках проекту «Вихід за межі Києва: посилення регіональних суб’єктів змін для сприяння ключовим політичним реформам». Проект впроваджується DRI у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Фото: Юлія Сердюк.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus