У Вінниці студенти мітингували проти відбору землі у свого вишу

1

18 квітня під стінами Вінницької обласної ради зібралися два табори мітингувальників: студенти Вінницького аграрного університету та жителі села Агрономічного. Обидві сторони відстоювали право на користування дослідною ділянкою.

Протистояння почалося в квітні, коли президент вишу Григорій Калетнік хотів засіяти дослідну ділянку, але йому не дозволили цього мешканці села. За їх словами, земля належить селу Агрономічному, тобто громаді, а не університету.

2
На плакаті мітингувальників ішлося про те, що ця ділянка займає 428 гектарів. На генеральному плані села, який робили сім років, земля була внесена в межі населеного пункту. Тоді ж провели інвентаризацію всіх земель і будівель майна. Сьогодні селяни хочуть розподілити ділянку між собою (по 10 соток на кожного).

Раніше Вінницький аграрний університет був правонаступниками згаданої землі. Після реорганізації назви мінялися й у виші не переоформили необхідні документи.

3
«Але тут Калетнік збунтувався і почав приводити до нас в сільську раду своїх студентів», – розповіла виданню Новини Вінниці» жителька села Любов Клименко. За словами жінки, там ніколи дослідні ділянки не сіялися, натомість Калетнік віддавав їх в оренду. «Орендарі сіяли соняшники, кукурудзу, ріпак. І він ці гроші нікуди ж не платив і клав собі в кишеню», — говорить вона.

Студенти дотримуються іншої думки: земля належить аграрному університету і виділило її міністерство освіти і науки. Забирати її ніхто не збирається. «Вони кричать, що роздеребанили землю, Калетнік забрав землю, — говорить студент другого курсу Віктор. — Але ж нею будуть користуватися студенти, а не якісь там “дяді”».

«Без практики агрономом не станеш. Ми маємо на чомусь вчитися. Тому виділяють землю саме студентам, щоб ми могли проходити практику. Як я знаю, там близько 480 га. Те, що вони говорять: “не дали”, “не поділилися”… Із самого початку було 1500 гектарів. Розділили, роздали і людям з громади, і виділили ділянки АТОвцям. Гроші з землі не в кишеню йдуть, а на університет», – розповів Віктор.

За словами пані Людмили, на ділянках студенти поставили два намети і чергують від 7 квітня. «Міняються кожні 4 години. Вони там вдень і вночі. Їсти їм туди привозять. А чому? Бо хочуть засіяти землю. А ми також своє чергування зробили і не даємо їм засіяти. Калетнік загнав туди трактора, почав доводити, що це його, але трактор забрали на штраф-майданчик», – закінчила розповідь співбесідниця.

Нагадаємо, раніше студенти у Житомирі пікетували місцеву газету через її непрофесійність та суб’єктивність.

Фото: vn.20minut.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus