Мітинг драгоманівців: що сталося і до чого тут Порошенко?

17

«Твій крок до нової освіти» – саме так назвали студентську акцію, що сьогодні проходила під стінами Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Час події обрали не випадково. Сьогодні у цьому виші також проходила зустріч Петра Порошенка з освітянами, на якій мала бути присутньою і Лілія Гриневич.

11Причину проведення мітингу пояснює голова Студентської Ради НПУ Ірина Сокур: «Ми хочемо показати, що освітня реформа – це наше майбутнє і ми погоджуємося із її концепцією, але хочемо її швидшого впровадження. Якісна реформа освіти має починатися перш за все з педагогічних університетів, студенти яких будуть викладати дітям. На жаль, наразі замовчуються проблеми, якість освіти не покращується, вибіркових дисциплін нема і повністю ігнорується студентське самоврядування».

Ірина Сокур, співорганізаторка акції

Ірина Сокур, співорганізаторка акції

Серед проблем, які нібито замовчуються адміністрацією вишу, мітингувальники визначили застарілий зміст предметів, холодні аудиторії, корупцію, тиск та погрози за студентський активізм та інші.

Студент природничо-географічного факультету НПУ Данило розповів, що у виші є й інші проблеми. «Наприклад, сьогодні мене не хотіли пускати у власний університет, тому що у заочників немає студентських, а вхід тільки за ними. Також студенти в моїй групі стикалися з корупцією – їм потрібно було перевестися з денної на заочну форму, а від них за це вимагали хабар. Та й загалом є конфлікт між студентством та університетом, адже є стара система викладання, яка не відповідає сучасним потребам».

Представники адміністрації університету, присутні під час студентського мітингу, давати коментарі з приводу події відмовилися. Проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів НПУ Ігор Вєтров зазначив: якщо студенти дійсно хочуть вирішувати якісь проблеми, робити вони це повинні у приватному порядку, а не через публічні акції.

Проректор Ігор Вєтров відмовився вести діалог зі студентами

Проректор Ігор Вєтров відмовився вести діалог зі студентами

Втім, за деякий час до мітингу вийшов ректор вишу Віктор Андрущенко: «Це все питання, чи вистачить нам зусиль, бо це перебудова усього внутрішнього процесу. Ви розумієте, який це пласт роботи? Треба підручники, плани і все інше переробити, але ми хочемо зробити підготовку більше практичною. Щодо опалення, то от зараз я шукаю варіанти, як нам зробити власне опалення, а до того часу будемо працювати». Претензії щодо тиску адміністрації, перешкоджання роботі студентського самоврядування та можливої корупції ректор заперечив. Мовляв, якщо таке трапляється – з усім можна звернутися до нього, але загалом ніяких особливих проблем нема.

Тим часом Національна гвардія України попросила мітинг пересунитися за кордон силовиків, але на їхнє місце зібралися інші студенти – з вітальними плакатами, зверненими до Президента.

Деякі студенти вийшли вітати Президента

Деякі студенти вийшли вітати Президента

Вихід цих людей із плакатами миттєво спровокував конфлікт із мітингувальниками, що стояли тут зранку. За словами Ірини Сокур, ці люди вийшли тому, що їх закликала адміністрація вишу, але самі вони коментувати цю інформацію, як і причини свого перебування під стінами вишу, відмовилися.

Мітинг від входу до університету відділяли силовики

Мітинг від входу до університету відділяли силовики

Першою до НПУ прибула Лілія Гриневич і негайно підійшла до студентського мітингу. Вислухавши питання щодо проблем у вищій освіті, вона зазначила, що на 100% погоджується із висловленими думками – проблеми є і їх потрібно вирішувати.

«У нас школа тягне за собою університети. Зараз має відбутися фінський проект з реформи педагогічної освіти, до якого ваш виш може спробувати долучитися на конкурсних засадах. У такому разі викладачам доведеться змінюватися, вивчати нові методики і відповідно до них навчати своїх студентів». Лілія Гриневич також зазначила, що зміни у вишах відбуваються по-різному, і якщо потрібно говорити про проблеми у НПУ, то вона готова цим займатися.

Лілія Гриневич вирішила особисто дізнатися вимоги активістів

Лілія Гриневич вирішила особисто дізнатися вимоги активістів

Студентській акції також вдалося привернути увагу президента. Петро Порошенко, прибувши до університету, вирішив дізнатися вимоги активістів та зазначив, що з Іриною Сокур він готовий зустрітися особисто: «Я запрошу її до Адміністрації Президента, де ми спокійно все обговоримо».

Автор фото: Михайло Савченко

Автор фото: Михайло Савченко

Фото: Елена Ґора, Михайло Савченко.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus