Місія молоді: як не втратити себе у гонитві за прогресом

хлопець

Вечірки, друзі та дозвілля – чи насправді сучасна молодь настільки безтурботна? Що непокоїть студентів та молодих випускників, чи замислюються вони про своє майбутнє? Голова організаційного комітету молодіжної конференції StudCamp 2017 Анна Ровенська знає, чого прагне молодь та як цього досягнути.

Якщо раніше потрібно було йти до бібліотеки та годинами шукати необхідну інформацію, то зараз достатньо дістати з кишені смартфон. Діти вже не мають гадки, як можна жити без ґаджетів, підлітки частіше спілкуються в соціальних мережах, ніж віч-на-віч, а студенти не уявляють навчання без ноутбуків. Можна довго говорити – добре це чи погано. Зрозуміло одне – прогрес змінює наше життя. Особливо відчувається трансформація молоді, яка йде пліч-о-пліч з розвитком інформаційних технологій.

Проте в навчальних закладах молодь досі навчається за підручниками минулого сторіччя, пише конспекти від руки та має тільки одну пару інформатики на тиждень. Цього безперечно недостатньо для самореалізації успішного спеціаліста. І молодь це прекрасно розуміє: хтось терпляче вчиться та складає іспити, хтось бунтує та не відвідує університет.

Молодий випускник не уявляє, що його чекає на роботі. Якщо протягом студентства людина не займається самоосвітою та не працює, то з отриманням диплому на ринку праці вона ніхто. Роботодавець не довіряє навчальним закладам і додаток з оцінками можна сміливо відправити у смітник.

На щастя, є багато онлайн-курсів та офлайн-заходів, за допомогою яких можна отримати ті знання та навички, які дійсно потрібні майбутньому фахівцю. Безкоштовно або за символічну плату легко знайти курси будь-якого напрямку або для загального розвитку на таких платформах як Сoursera, Prometheus чи EdEra. За два дні можна пройти інтенсивну та цікаву програму з комплексного розвитку soft-навичок та професійних якостей на таких конференціях як StudCamp, ChangeCamp та інших.

Саме неформальна освіта допомагає молодим людям йти в ногу з часом та зрозуміти, що практичні навички та вміння важать набагато більше, ніж теоретичні знання.

молодьДе ж студенту набувати практичного досвіду, якщо без нього не беруть на роботу? Пропозицій для студентів насправді багато, проте часто вони не відповідають бажанням молодих людей. Хочеться одразу добру зарплатню, комфортний офіс, гарну посаду та перспективи розвитку. А ще краще фріланс чи свій стартап, щоб заробляти та ні від кого не залежати. Амбіції дуже великі й це не дивно.

Причина – безбар’єрний доступ до інформації. Можна легко знайти гранти та стажування за кордоном, вивчити іноземну мову та поїхати фрілансити. Стрічка у соціальних мережах переповнена новинами про насичене життя друзів, їхні подорожі та вечірки. З усіх джерел лунають запрошення на тренінги з відкриття свого бізнесу та стартапів.

Різноманіття можливостей призводить до омани та втрати життєвого орієнтира. Хочеться спробувати все, проте на все сил не вистачає. А інформаційний простір знов і знов бомбардує новинами та привабливими пропозиціями. Людина просто розгублена і це призводить до відчуття втрачених можливостей та власної нікчемності, бо не встигаєш бути і там, і там.

Це дійсно велика проблема сучасної молоді – не знають, що робити, знаходяться у пошуку справи, яка задовольнить хоча б долю бажаних запитів та амбіцій.

Виникає логічне питання – а що ж цим робити?

На щастя, молодь сама створює проекти та осередки, що спрямовані на вирішення таких проблем. По-перше, формальну освіту доповнюють неформальною, створюють конференції, дискусії та тренінги, які допомагають системно розвиватися та визначати життєві орієнтири. По-друге, існує багато ініціатив, де можна спробувати себе у волонтерських проектах, отримати досвід та зрозуміти, що ближче до душі. Можливостей багато, головне – не розгубитися ще й в них.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus