Що побачити в Мінську, окрім «кристалу знань»?

minsk1

Якщо ти досі в роздумах, куди ж податися на вихідні, то пропонуємо тобі несподіваний варіант – Мінськ. Це, звісно, не Європа, проте цікаво побачити, чим живе столиця країни колишнього СРСР. Величезні території, багато газонів і квітів, чистота на вулицях – ось чим мені запам’ятався Мінськ.

Топ-6 місць, які варто відвідати

Набережна річки Свіслоч. Вона впадає у вічі, щойно потрапляєш у центр. Її навіть називають символом Мінська. Прогулятися набережною та посидіти біля річки – сама насолода. Тут збирається дуже багато молоді, яка вечорами грає у волейбол. Можна покататися по Свіслочі на невеликому катері, а для прогулянок центром орендувати велосипед. Усюди прокладено зручні й широкі велодоріжки, з яких не потрібно зганяти пішоходів. Біля набережної також є фонтан, поруч із яким проводять різні ярмарки.

Верхній город. Мабуть, це єдина місцина в місті, яка нагадує Львів – старовинними й невеличкими будинками. Такі є в багатьох старих містах Європи, і Верхній город – одна з таких унікальних пам’яток містобудування. Історично там будували свої маєтки впливові та багаті жителі міста, але тепер у центрі поєднано різні архітектурні стилі. Одна з помітних споруд – Мінська ратуша, яких у країні залишилося близько 5, адже майже всі зруйновано за часів Російської імперії.

Острів сліз. Це штучний острів, до якого легко потрапити з набережної Свіслочі через перекидний місток. На ньому розміщено меморіальний комплекс, який ушановує білоруських воїнів, що полягли в Радянсько-афганській війні. Тут є каплиця, на стінах якої викарбувано імена всіх білорусів (загалом 771), що загинули під час війни. Біля кожного прізвища є виїмка, куди рідні загиблого можуть ставити свічку. Туди варто йти, щоб побачити зблизька величну скульптуру «Янгол, що плаче».

Острів пташок. Як не дивно, про цю прекрасну місцину нема згадок в Інтернеті, тож я натрапила на неї випадково. Якщо пройти повз Палац спорту й дійти до Музею історії Великої Вітчизняної війни, то потрапиш у великий парк. Праворуч від центральної алеї є міст над Свіслоччю, де закохані вішають замочки. Саме цей міст приведе тебе до Острова пташок Це дуже мальовниче місце, де можна посидіти біля річки, побачити захід сонця й прогулятися закоханій парі. Про всяк випадок у парку є вказівники, тож ти точно знайдеш острів.

minsk2Національна бібліотека Білорусі. Величезна будівля у формі куба, яку називають «кристалом знань». Щоб дістатися до неї, варто вийти на станції метро «Усход», але будівлю видно ще здалеку. Жителі Мінська кажуть, що це одна з найкращих будівель післявоєнного часу, і дуже нею пишаються.

Костел святого Симона та святої Олени. Яскраво-червоного кольору, він дуже виділяється на тлі сірих та монументальних будівель на площі Незалежності. У цієї церкви цікава історія створення. Кошти на неї дав шляхтич Едвард Войнілович, тож храм названо на честь його померлих дітей. Існує легенда, що Олені, доньці Едварда, перед дев’ятнадцятиліттям прийшла уві сні Божа Матір. Вона запитала, чому дівчина така сумна, чи не тому, що скоро помре. Та відповіла, що хвилюється через батьків, для яких її смерть стане великою втратою, особливо після смерті молодшого сина. Тоді Богородиця сказала дівчині, щоб та попросила батьків спорудити червоний костел, колір якого буде давати радість їм та парафіянам. Костел дуже вирізняється на фоні сірих і величезних адміністративних будівель: він дуже яскравий. А ще біля нього на мотузках висять гірлянди з маленьких прапорців. Коли опиняєшся біля будівлі, то одразу думаєш, що зараз триває якесь свято.

Реклама

Топ-6 речей, які варто зробити

Покататися на двоповерховому автобусі. Так-так, такому самому червоному автобусі, які їздять у Лондоні. У ньому можна прослухати спеціальну аудіоекскурсію та побачити майже весь Мінськ. Щоправда, ціна для дорослих – 30 рублів (1 білоруський рубль – приблизно 13,5 грн), для дітей – 15. Але ти отримаєш приємний бонус – купони на безкоштовні десерти в ресторанах. Щоб їх отоварити, варто прийти в заклад харчування й показати купон. Квиток при цьому мати із собою не потрібно.

Сфотографуватися біля напису «I love Minsk». Його знайдеш поблизу Комаровського ринку, який ліворуч від площі Калініна. Схожі написи є також у багатьох містах, і всюди це є ідеальним місцем, щоб зробити селфі й повідомити всім, куди цього разу тебе закинула доля.

minsk3Прогулятися проспектом Незалежності. На той випадок, коли в тебе справді багато часу. Цей проспект – центральний та найдовший у Мінську, його довжина – 17 км. Одна з п’яти площ на ньому – площа Незалежності, де розташовано всі головні адміністративні будівлі Білорусі. Розпочинає цей проспект будинок Головного поштамту, який тут найпершим збудували після війни. Тоді ж вирішили, що жоден будинок не має бути вищим за нього.

Відвідати ботанічний сад. У ньому можна побачити багато екзотичних рослин і просто провести час, гуляючи. Тим паче, він відкритий для відвідування в будь-який час. Проте вхід платний: 6 рублів (приблизно 80 грн) за одне відвідування. Дістатися до ботсаду можна від станції метро «Парк Челюскінцев».

Побачити найбільший білоруський ринок. Той, про який ми вже згадували, – Комаровський. Ти здивуєшся його впорядкованості, чистоті й охайності. Кожне місце дуже акуратне, але солодощі тут можуть бути по сусідству з м’ясом. Варто скуштувати булочок за 30 копійок і роздивитися інтер’єри, які трішки нагадують про радянські часи, як і вбрання продавців.

Сходити в кіно. Кінотеатрів у Мінську багато, усі з радянськими назвами: «Москва», «Перемога». Квиток орієнтовно 3,50-4 рублі (47-54 грн). У прокаті багато закордонного, мало власного. Переклад американських фільмів – російською. Ще одна особливість мінських кінотеатрів – у зали не можна заходити з їжею та напоями, навіть придбаними в самому кінотеатрі.

minsk4

Корисні мобільні програми

Minsk Guide. У цій програмі є інтерактивна мапа Мінська, розклад руху громадського транспорту в реальному часі. Також ця програма може знайти для тебе найближчі зупинки, створити оптимальний маршрут і розрахувати час у дорозі.

Мінськ Транспорт. Тут можеш переглянути розклад руху громадського транспорту й знайти інформацію про всі зупинки конкретного маршруту, який тебе цікавить.

Мінськ – гід і путівник. У цій програмі ти можеш знайти місце, яке тебе цікавить: піцерія, найближча відчинена аптека. А ще він допоможе скласти оптимальний маршрут. До кожної локації додають фото й опис.

Карта Мінська офлайн. Тут є не лише онлайнова, але й офлайнова карта міста. На ній ти можеш позначати місця, шукати локації за адресами й прокладати маршрути.

Мій Мінськ. У цій мобільній програмі ти знайдеш інформацію про всі цікаві події, які відбуваються в місті, а також свіжі новини й довідник усіх організацій Мінська.

У Мінську досі відчутна велика туга за радянським минулим, а загалом він здався мені схожим на великі українські міста. Та не поспішай робити висновки, поки не побачиш місто на власні очі.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus