Міносвіти може перенести ЗНО з математики на один день

shubham-sharan-Z-fq3wBVfMU-unsplash

Міністерство освіти України може перенести ЗНО з математики з 28 на 27 травня, щоб не заважати проведенню цьогорічного свята Останнього дзвоника.

Про це попросили у київському департаменті освіти і науки.

За словами директорки департаменту Олени Фіданян, у Києві планували провести свято Останнього дзвоника 28 травня, але на цей день призначили ЗНО з математики.

Окрім цього, вона звинувачує Український центр оцінювання якості освіти у порушенні Санітарного регламенту, бо він призначає «доленосні іспити на дні тижня з низьким рівнем розумової діяльності».

«У Регламенті вказано: «Неоднакова розумова діяльність учнів і в різні дні навчального тижня: її рівень зростає до середини тижня і залишається низьким на початку (понеділок) і в кінці (п’ятниця) тижня», – каже Фіданян.

За її словами, всі п’ять ЗНО цього року мають відбутися у п’ятницю та понеділок.

Натомість освітній омбудсмен Сергій Горбачов каже, що перенесення дати проведення ЗНО з математики порушує права учасників тестування, бо забирає у них день відпочинку між ЗНО з англійської (25 травня) і математики.

До цього учні мали два повні дні на підготовку і відпочинок, а у випадку перенесення – лише один.

«Так нехтувати правами випускників, вносити колотнечу у процес підготовки до ЗНО – просто неприпустимо» – каже Горбачов.

Хоча ЗНО хочуть перенести, щоб відсвяткувати Останній дзвоник, в Україні це свято належить до народних, а не офіційних, а отже люди самі вирішують, чи святкувати його чи ні.

Раніше ми розповідали, які зміни чекають на ЗНО та ДПА у 2021.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus