Мінкульт хоче зупинити закупівлю книжки «Щоб у 16 не було запізно» до бібліотек через гендерні стереотипи

imgonline-com-ua-Resize-jafnw796adisMe3w


Міністерство культури та інформаційної політики відреагувало на закупівлю коштом держави майже 500 примірників книжки «Щоб у 16 не було запізно», яка розповідає про «традиційні цінності». Відомство хоче зупинити закупівлю книжки.

У Мінкульті вважають, що у суспільстві має бути місце різним поглядам і думкам, але визнають, що є речі, які «не мають фінансуватися за кошти платників податків».

Одною з таких речей у міністерстві називають книжку Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно».

«Тому що підтримує усталені гендерні стереотипи. Авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що “відповідає” уявленням про жіночність і мужність», — зазначають у міністерстві.

Тож міністр культури Олександр Ткаченко подав запит до Українського інституту книги щодо можливості зупинити закупівлю книжки для бібліотек України.

Про книгу

Як вказано на сайті онлайн-книгарні Yakaboo, ця книжка розповідає про те, як правильно допомогти дитині прожити кожен рік свого життя. Там є «поради на кожен рік, щоб експеримент був вдалим та приніс радість та задоволення всім його учасникам».

Дівчинці радять «проявляти природнє»: вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість і здатність надихати. Натомість хлопчику — «проявляти та відточувати» цілеспрямованість, відповідальність і захист, щедрість і аскетизм.

Що передувало?

Український інститут книги нещодавно оприлюднив перелік книжок, які за державні кошти закуповуватимуть до бібліотек України. Цей перелік затвердило Міністерство культури та інформаційної політики

Загалом у 2021 році мають закупити 333 372 примірники різних книг, серед них — 459 примірників книжки «Щоб у 16 не було запізно» Марини Ланге.

Закупівля цього видання викликало обурення у деяких людей. Так, експерт з гендерної політики та спеціаліст з комунікацій Українського жіночого фонду Микола Ябченко опублікував фрагмент книжки. Зокрема там вказується, що дівчата «народжуються з жіночими якостями», а хлопчикам «потрібно нарощувати чоловічі чесноти».

В Українському інституті книги закупівлю книжки не коментували. Сама авторка раніше писала у Facebook, що вона — «за щасливу родину», і у книжці описала цінності, за якими вона живе.

Раніше ми писали, Як обрати електронну книжку

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus