Гайд по мінімалізму

1

В еру прогресивних технологій, коли всім бракує одного ресурсу – часу, мінімалізм стає популярним стилем життя. Його прихильники наважилися відмовитися від погоні за «маст-хев» покупками та вирішили витрачати свій час на справжні дії, а кошти – лише на речі першої необхідності.

Молоді властива звичка купувати десятки товарів, а потім губитися в сумнівах, джинси якого кольору сьогодні одягти та яку сорочку до них підібрати. Якщо ж перестати витрачати гроші та час на різні дрібниці, то можна не лише назбирати кошти на здійснення своєї мрії, а й навчитися з користю використовувати кожну хвилину.

Мінімалісти – це люди (зазвичай 20-30 років), які усвідомили цінність часу та вирішили обмежити свій споживацький голод. Їм доводиться не просто: треба постійно аналізувати ситуацію та контролювати власні вчинки. Уміння цінувати кожен день, охороняти свій простір від непотребу – ось істина простоти та щастя.

Що ж дає новий стиль життя своїм прихильникам:

  1. Спокій. Якщо буде менше стресових ситуацій, з’явиться більше можливостей зосередитися на головному.
  2. Реалізація. Чим менше речей, тим більше фінансових ресурсів, які можна вкласти у справу, що приносить задоволення.
  3. Спілкування. Більше часу на сім’ю та друзів.
  4. Простота. Усе, що потрібно мінімалісту на тиждень у тропічній країні, – рюкзак, більше жодних клопотів.
  5. Здоров’я. На себе час повинен бути завжди, свідома людина завжди дбає про своє тіло й дух.
  6. Чистота думок. Усвідомлення того, що є важливим у житті та за що варто непокоїтися (насправді, таких речей не так і багато).
  7. Саморозвиток. Уміння зосереджуватися на важливих справах і хороша витривалість.
  8. Щастя. Ліжко, на якому ви спите, їжа, яку споживаєте, нагадують про те, що далеко не у всіх є те, чим володієте ви. Якщо зрозуміти, що більшість ваших проблем – дрібниці, то можна почати жити по-справжньому.

Як стати мінімалістом?

Дізнайся більше про мінімалізм

Переглянь відео, прочитай дослідження або книгу про мінімалізм; поспілкуйся з мінімалістами або почни спостерігати за ними у соціальних медіа. Коли ти дізнаєшся, як живуть мінімалісти, зрозумієш, як краще вводити цю філософію у своє життя.

Зрозумій, для чого тобі потрібно стати мінімалістом

Ти хочеш зекономити гроші, позбутися непотребу, менше ходити по магазинам? Потрібно чітко відповісти собі на питання: «Навіщо мені ставати мінімалістом?», а потім робити перші кроки до своєї цілі. Наприклад, замість того, щоб купувати нову кофтинку, відклади гроші на подорож.

Будь готовим відчувати себе некомфортно

Спочатку тобі може бути складно прощатися з певними речами. Навіть якщо ти більше ними не користуєшся. Ти можеш шкодувати, що витратив на них кошти, а тепер доведеться позбутися цієї речі. Відчуття дискомфорту буде неминучим. Просто потрібно змиритися з цим і продовжувати свій шлях.

Обери метод розвантаження

Наприклад, ти можеш прибирати свій будинок по кімнаті на день або поділити цей процес на ще менші завдання: шафа, комод та інше. Можна створити розклад на декілька місяців, що і в який день ти розбираєш.

Не поспішай

Потрібно розуміти, що за декілька днів нереально позбутися всіх непотрібних речей. До цього варто йти поступово та усвідомлено. Мінімалізм – це не просто стиль життя, це особлива філософія і варто готувати себе до змін.

Не порівнюй себе з іншими

Кожен використовує мінімалізм по-різному. Це залежить від цілей людини. Немає сенсу порівнювати себе з іншими. Подумай, як мінімалізм допоможе саме тобі, як він покращить твоє життя.

Не ведися на тригери

Тригер (з англійської trigger) – у маркетингу використовується у значенні певного посилу, який змушує клієнта на психологічному рівні виконати певну дію, наприклад купити товар. Це може бути будь-що: реклама нового шампуню, знижки в торгових центрах. Ці речі будуть провокувати тебе зірватися і знову придбати непотрібне. Можеш вимикати рекламу або не відвідувати магазини, щоб не вестися на спокуси.

Не переставай розвантажувати

Кожного місяця виділяй 30-60 хвилин та переглядай речі у різних місцях: стіл, шафа, холодильник. Тримай у себе вдома коробку для непотрібних речей. Коли вона наповниться, розсортуй непотріб та позбудься його. Мінімалізм – це безперервний процес. У твій дім постійно будуть потрапляти нові речі, навіть якщо ти не купуватимеш їх ­— подарунки та інше.

Купуй усвідомлено та економ

Запам’ятай, що краще купувати ті речі, які слугуватимуть тобі довше. Нехай навіть вони будуть дорожче, але якісніше. Не варто вестися на тренди та моду. Купуй те, що пасує саме тобі. Для цього запитай себе, перш ніж купувати: «Чи буду я носити цю леопардову шубу у наступному році?­» Також пам’ятай, що деякі речі можна позичити або взяти напрокат. Не варто купувати вбрання на вечірку, яке ти одягнеш лише один раз.

Сфокусуйся на чомусь конкретному

Не варто відразу мінімізувати використання речей у всіх сферах життя. Подумай над тим, що ти використовуєш найчастіше і поки не чіпай це. Натомість сфокусуйся на тому, що тобі найбільше заважає і у якій сфері життя ти відчуваєш найбільше хаосу. Дай собі місяць на те, щоб навести там лад.

2

Реклама

Як правильно позбутися непотрібного?

Спочатку проведи ревізію речей. Переглянь весь свій одяг, взуття, побутове приладдя. Визнач, що тобі більше не потрібно і позбудься цього.

Що далі робити з речами?

Розстортуй речі. Розділи речі на три категорії. Перша – ті речі, які тобі подобаються і які ти будеш носити. Поклади їх назад до шафи. Друга – одяг, який ти навряд чи ще будеш одягати. Склади їх в окрему коробку. І третя – речі, які ти давно не вдягав (-ла) і вони тобі не подобаються.

Лайфхак. Склади ті речі, які ще можуть тобі знадобитися в окрему коробку та поклади її на верхню полицю щафи або інше важкодоступне місце. Якщо щось з цих речей тобі буде потрібне, ти зможеш це взяти. Але якщо ти не згадаєш про них через декілька місяців, можна сміливо їх позбуватися.

Куди віднести речі, які більше носити не будеш?

Не варто нести все на смітник, адже так ти засмічуєш планету. Якщо речі зникли з твого дому, це ще не значить, що їх більше немає впринципі. Подумай, що можна зробити з ними: віддати на переробку, благодійність, відвезти до притулку або використати повторно.

Мінімалізм в інтер’єрі

Якщо хочеш стати справжнім мінімалістом, варто дотримуватися цієї філософії у всьому, тим паче у своєму домі. Якщо створити інтер’єр, який буде тебе надихати, ти помітиш як стаєш щасливішим і в інших сферах свого життя.

Як вибрати свій стиль?

Для початку можна пройти тест, який допоможе з’ясувати, що тобі подобається більше. Потім створи список стилів та вичеркни ті, які тобі точно не підходять. Не поєднуйте більше чотирьох стилів вдома. Знайди картинки цих інтер’єрів на Pinterest та збережи ті, що тобі сподобалися найбільше на свою віртуальну дошку.

Визначся з гамою кольорів. Їх кількість має залежати від обраного тобою стилю. Поєднати декілька нейтральних тонів з яскравими, щоб створити контраст. Після цих кроків можеш відправлятися за покупками. Не забудь додати в дім елемент, який означатиме щось особливе для тебе.

Цифровий мінімалізм

Вимикай сповіщення на телефоні

Це допоможе тобі менше відволікатися. Відповідай на повідомлення, коли матимеш на це час, а не під час роботи. Став режим «не турбувати» на телеграм-канали або групи, в яких сповіщення можна прочитати пізніше. Не бійся пропустити щось важливе. Тобі обов’язково зателефонують у такому випадку.

Чисти свій телефон та комп’ютер раз на місяць

Видали застосунки на телефоні, якими ти не користуєшся. Залиш лише один екран на своєму смартфоні і посортуй все по папкам. Відправляй у корзину непотрібні файли, документи, фото, відео. Якщо регулярно чистити свій гаджет, у тебе не буде перевантажена пам’ять і не потрібно буде витрачати купу часу на чистку.

Почисть свою пошту

Відпишися від розсилок, які більше не читаєш або які не приносять тобі жодної користі. Не підписуйся на нові. Видали прочитані мейли.

Влаштовуй діджитал детокс

Ми можемо отримувати більше негативу, ніж радості від використання соціальних мереж. Спробуй на декілька днів відмовлятися від перегляду новин у своїй стрічці в Instagram та Facebook. Не відволікайся на них під час роботи, натомість виділи спеціально час, коли можеш заходити в соціальні мережі.

Не заряджай свій телефон у спальні біля ліжка. Так ти зможеш спокійно відпочити і легше прокинутися зранку. Найгіршою ідеєю є перегляд Instagram перед сном. Краще почитай книгу або подивися фільм. Також не варто першим ділом перевіряти свої соціальні мережі після пробудження. Вранці потрібно налаштувати себе на новий день, а не завантажувати мозок непотрібною інформацією.

Мінімалізм допомагає людям задуматися, яка ж цінність речей у повсякденному житті. Якщо забрати весь мотлох, то можна приготувати місце до чогось важливішого та кращого – здоров’я, стосунків, розвитку та щастя. Кожен заслуговує того, аби життя стало осмисленим.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus