Мигія − швейцарські краєвиди в Україні

мигія2

Швейцарські пейзажі й ідеальні умови для рафтингу – «Студвей» розповідає, де в нас знайти таке місце.

Оповідка про швейцарське село в Україні

На Миколаївщині, на берегах Південного Бугу, розташувалося невелике село, назву якому вигадав сам Геродот, – Мигія. Цю місцину в народі називають маленькою Швейцарією − через скелі посеред степів і десятки невеликих островів. У Мигії розкинувся каньйон Південного Бугу з 12 порогами. Усе це входить до заповідника «Гранітно-степове Побужжя».

Сюди кілька разів на рік можна приїздити на змагання із плавання на рафтах і байдарках. Траса на Бузі у Мигії є другою за складністю в Україні, тому село популярне серед українських та іноземних рафтерів. Для цього облаштували все необхідне: є бази для ночівлі, можна орендувати спортивне спорядження та найняти інструктора. Поруч також є місце, де можна займатися скелелазінням.

Реклама

Що варто зробити у Мигії?

Відвідати урбаністичний млин

Чи не єдина туристична точка у самому селі – стародавній водяний млин посеред брил із каменю та цегли. Сьогодні він не виробляє до 3 пудів зерна на день, як колись, але має інше застосування – це оглядовий майданчик із виглядом на широкі пороги Бугу й урбаністичні пейзажі на території самого млина.

Попірнати у «кримському» озері

Окрім Південного Бугу, в Мигії є «кримська» водойма. Радонове озеро із прозорою бірюзовою водою нагадує морські краєвиди мису Тарханкут у Криму. Ще одна розвага – пострибати з високих скель в озеро, глибина якого понад 40 м. Підводних каменів тут немає, тому такі веселощі цілком безпечні.

рафтинг

Спробувати рафтинг

Те, за чим приїздять у Мигію майже всі туристи, – рафтинг. Незважаючи на те, що тут друга за складністю траса, цей вид спорту можна спробувати і новачкам. Для цього обов’язково треба найняти інструктора, який покаже, в яких місцях можна кататися початківцям.

Також групи для рафтингу в Мигії збирають у великих містах. Можете приєднатися до однієї з них у Києві, Львові чи Харкові.

Піднятися на найвищу скелю

За течією, на фініші рафтерського маршруту, є найвища скеля в заповіднику. Коли підніметеся туди, вам відкриються краєвиди на село та мальовничі околиці Бугу.

мигія3

Де заночувати?

Найдешевше місце для ночівлі – кемпінг. Намет тут можна розкласти на березі Південного Бугу й радонового озера. Там зможете і порибалити.

Для комфортнішої ночівлі в Мигії є придорожні комплекси. Вартість проживання за добу – 150-200 грн. Можна також орендувати кімнату в місцевих. Це коштуватиме до 80 грн. за ніч.

Як дістатися?

Дорога з Києва до Первомайська (яке за 10 км від Мигії) на автобусі вартуватиме 200-250 грн. Звідти до села на Південному Бузі ще 15 хв дороги. Їх можна подолати на маршрутному таксі, що курсує кілька разів на день.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus