Причарувати викладача: методи спецслужб

girl (1)

Той самий текст у «блогах», про який ти будеш згадувати із вдячністю

Людина інстинктивно вважає важливою метою справити враження на будь-кого під час першої зустрічі. Особливо якщо цей «будь-хто» – твій викладач, який виставлятиме справедливу оцінку за іспит. Або закриватиме очі, коли побачить, як ти списуєш.

Колись давно я прочитав статтю про методику спецслужб. Автором тексту був Джек Шейфер – колишній спецагент. Він спеціалізувався у вербуванні людей та вивченні їхньої поведінки. Людина точно знає, як причарувати викладача, якщо не розумом, то силою. Ми розкажемо про перший варіант впливу.

Таємні агенти дуже швидко знаходять спільну мову з особою, якої потребують. Ти, напевно, завжди заздрив людям, які заходять у бар і відразу ж заводять нових друзів. Але як це зробити?

Легко.

Знайди «точки дотику». Якщо ти вже знаєш, хто буде викладати предмет, збери потрібну інформацію про цю людину. Можливо, твій викладач любить коників поні й Майкла Джексона, але не варто його шантажувати – спробуй показати йому, що любиш ті самі речі. Інформативне досьє дає потрібні точки дотику з людиною, а також розуміння, про що можна заговорити. Співрозмовники таке люблять.

Міміка є ще однією важливою зброєю спецслужб. Кожен з нас може бути озброєним усмішкою. Коли вітаєшся або відчуваєш, що треба усміхнутись, роби це, але не нав’язливо. Пам’ятай: щиру усмішку завжди відрізнять від підробленої.

handsНамагайся дивитись у вічі, коли розмовляєш з викладачем. Зустрічайся поглядом під час лекцій, хоч би як романтично це звучало. Цим покажеш свою небайдужість до того, що говорить співрозмовник. Віддзеркалюй жести свого викладача, але не тоді, коли в нього в руках указка, а в тебе її немає: це було б дивно. Інстинктивно віддзеркалення не сприйматиметься як копіювання жестів, а співрозмовник почуватиметься більш комфортно.

Остання, але не менш важлива складова – ім’я. Якщо ти знаєш, як звуть викладача, то ти вже склав іспит. Спитай в одногрупників, якщо забув. Серйозно.

Ніколи не задумувався про формулу дружби і гарних стосунків з людиною? Шейфер стверджує, що справжню дружбу можна звести до подоби математичного рівняння. Складниками теплих стосунків між людьми, на думку Шейфера, є близькість, частота, тривалість та інтенсивність взаємин.

Не варто набридати людям: це не близькість, а відсутність такту і поваги до чужої свободи. Достатньо бути в полі зору людини, з’являючись у різних місцях. Тоді ти не будеш сприйматись як переслідувач. Можливо.

І повчальна історія на самий кінець. Шейфер розповідав про спецагента, який допитував мовчазного злочинця. Після кількох невдалих спроб розговорити порушника, агент просто приходив на допит і сідав поряд мовчки. Злочинець почав розмовляти сам, а одного дня розповів про свій злочин.

Тож сідай навпроти викладача мовчки і дивися уважно: можливо, й тобі вдасться використати техніку спецслужб. Або вивчи тему і залиш роботу спецагентів самим спецагентам.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus