«Месники. Завершення» – тріумфальний кінець епохи

mesnyky (1)

Ми розповідатимемо про це онукам!

Фільми Marvel часто критикують за постійне повторення перевіреного міфу. Критика конструктивна, адже під час перегляду історії доктора Стренджа, Залізної Людини, Людини-мурахи, Чорної Пантери та інших нагадують фільм, який ми всі вже давно подивились. Утім, творці цього всесвіту десять років відправляють глядача у квантовий вимір, надсучасну й невідому Ваканду, піратський космос «Вартових галактики», поля Другої світової з «Першого месника», віддалені планети «Війни нескінченності». Marvel сьогодні єдині, хто створив неосяжно величезний кіновсесвіт, у якому майбутній фільм не нехтує логікою попереднього, а доповнює загальну історію. За десять років прем’єр на їхніх картинах виросло ціле покоління.

Послідовність – запорука їхнього успіху. Після знайомства з могутнім титаном Таносом у перших «Месниках» загроза спокою у Всесвіті кочувала із сюжету в сюжет. Нам повсякчас не давали забути про загрозу нестримної титанової люті. І, коли на екранах з’явилась «Війна нескінченності», ми були готові до його нападу. Нам здавалося, що після невідворотної поразки героїв творці більше нічим не здивують. І чорт, як же круто, що ми помилялись!

Про фільм

Втративши половину Всесвіту і мріючи про помсту, «Месники» збирають залишки команди. Вони мріють знищити Таноса й відновити рівновагу у Всесвіті. І, коли мети, поставленої в першому фільмі, досягнуто, в цьому більше не має сенсу. Половину людства знищено назавжди. Перший акт стає сумною історією про моральний злам супергероїв і їхні спроби подолати біль від втрати. Ми звикли бачити супергероїв, які з фільму в фільм під епічну до сміху музику з пафосними репліками перемагають чергового одноразового злодія. Тут інакше.

Це ніколи не впадало в очі, та режисери «Завершення» брати Руссо, здається, проаналізували помилки, і нова стрічка відрізняється від усього, що робили раніше в Marvel. Ставка на персонажів та історію відіграла свою роль у франшизі і, можливо, відіграє її в майбутньому блокбастерів.


Тенденції масового кіно більше двадцяти років не радують сінефілів. У неймовірно масштабних блокбастерах, бюджет яких вищий за ВВП якої-небудь маленької країни, історія зазвичай виправдовувала спецефект. «Ага, зараз герой жбурне яйце – і почнеться лютий махач. Супермен осідлає Ґодзіллу і наваляє Оптімусу Прайму, або навпаки. Що? Тупо? Байдуже, ми заробляємо бабки! (І не забудьмо про вибухи)».

Масова візуальна атака на глядача призвела до звички очікувати бездоганного візуального ряду, і ми перестали дивуватися. Ми втратили по-дитячому наївну віру у світ фільму з перших секунд. Ми відчули потребу в чомусь більшому за яскраві кольори й бездоганну графіку. Нам потрібна історія про людину, в яку ми повіримо.


Другий акт створює відчуття повноцінного кіновсесвіту, яке завжди траплялося у фанатів, але пересічним глядачам було недоступне. Картина переплетених історій всесвіту, створення мегаісторії: вперше в одному сюжеті зібрано таку кількість самобутніх героїв і розкрито потенціал кожного з них. Ніжна любов до фанатів осяває кожен діалог, дрібну деталь і випадковий кадр. Постійні спогади про події попередніх фільмів занурюють глядача в стан легкої ностальгії. І це дуже зворушливо, адже ти розумієш, що для «Месників» це остання історія.

Третій акт, за класикою супергероїки, повністю присвячений протистоянню героїв зі злими силами. Масштабні битви, сюжетні повороти, доречний пафос – усе просякнуто духом епічності. Переживання за героїв загострюються, ще ніколи їм не було так складно. Вони йдуть на реальні жертви. Їм боляче, але вони несамовито захищають світ і свої переконання в ім’я рівноваги та справедливості.

Реклама

Що залишається з глядачем після перегляду?


Рекорди. За перші вихідні «Месники. Завершення» заочно стали найкасовішою стрічкою в історії кіно. Знадобилось чотири дні, щоб зібрати у світовому прокаті 1,2 мільярда доларів. Побито рекорд «Війни нескінченності», який становив 650 мільйонів доларів.

Ми стали свідками зародження міфу і кінця цілої епохи. Можливо, цей фільм асоціюватимуть із нашим поколінням, і нащадки, намагаючись збагнути логіку наших вчинків, переглядатимуть його в пошуках відповідей. Це новий рівень масштабності для кіноіндустрії. Творці зуміли залишитися в рамках канонів коміксів, створивши при цьому оригінальну історію.

Тільки кінотеатр, тільки великий екран. Навіть якщо ти не бачив(-ла) жодної картини Marvel, пам’ятай: твої онуки можуть спитати, що це таке. Піди в кіно!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus