У якій країні здобути медіа-освіту

pexels-photo

Написання статей, робота з громадськістю, інтернет-журналістика – усе це стосується сфери медіа та комунікацій. Якщо тебе цікавить журналістська діяльність чи робота в сфері зв’язків з громадськістю – варто обрати гідний ВНЗ! Розповідаємо про кращі університети для медіа-освіти в США, Великобританії, Німеччині, Австралії, Швеції, Канаді тощо, а також про стипендії та гранти для (майбутніх) журналістів.

Читайте також:

США

Американські університети традиційно лідирують у багатьох рейтингах. Це стосується й сфери медіа та комунікацій:

Реклама

1. University of Southern California/Університет Південної Каліфорнії

Приватний дослідницький університет у Лос-Анджелесі. Приємний факт: ВНЗ приймає доволі багато іноземних студентів, близько 24.1%.

Факультет комунікацій та журналістики (USC Annenberg School for Communication and Journalism) вважається національним лідером у сфері комунікацій, журналістики та зв’язків з громадськістю. Студентам пропонується багато бакалаврських та магістерських програм з журналістики, комунікаційного менеджменту, стратегічних зв’язків з громадськістю.

Як вступити на бакалаврат: дедлайн для подачі документів – грудень щороку. Для того, щоб почати процес вступу, необхідно заповнити онлайн-форму та написати есе на 250 слів про те, чому ти прагнеш навчатися саме в цьому університеті.

Як вступити на магістратуру: заповнюємо онлайн-заявку, надаємо супровідні документи (зокрема, академічні транскрипти).

Подання заявок як на бакалаврат, так і на магістратуру платне й коштує 90 доларів. Також закордонним студентам необхідно довести рівень володіння мовою за допомогою IELTS чи TOEFL. Більше інформації для іноземців тут.

На жаль, студенти з інших країн не можуть претендувати на університетську чи державну стипендії. Втім, вони мають можливість працювати (хоча й дуже обмежену).

2. University of California, Berkeley/Університет Каліфорнії (Берклі)

Про Берклі кажуть, що це «університет, який зможе зробити для наступних поколінь більше, ніж Каліфорнійське золото». Непогано, чи не так?

Увага! У Берклі є можливість здобути лише магістерський ступінь із журналістики. Для того, щоб вступити на цей престижний факультет, доведеться подолати неабияку конкуренцію: щороку університет отримує приблизно 350 заявок, і з них відбирається всього 60. Дедлайн подання документів – грудень щороку.

Для того, щоб почати процес вступу, слід заповнити електронну заявку. Доведеться добряче побігати, щоб зібрати всі супровідні документи: диплом бакалавра, три рекомендаційних листи й резюме. Традиційно іноземним студентам потрібні ще й сертифікати TOEFL чи IELTS.

Зауважте, що і в цьому виші іноземні студенти не можуть отримувати університетську чи державну стипендії. Однак Берклі має веб-сторінку з корисними онлайн-ресурсами, які згодяться, наприклад, для пошуку приватного фінансування.

3. University of Wisconsin–Madison/Університет Вісконсин–Медісон

Серед випускників цього університету – 33 лауреати Пулітцерівської премії, а це вже про щось говорить. Серед програм ВНЗ як бакалаврські, так і магістерські з найрізноманітніших журналістських сфер: від мультимедійної графіки до креативного письма.

Як вступити на бакалаврат: щороку університет приймає від 50 до 55 % студентів, які подали заявку. Дедлайн подачі – грудень щороку.

Починаємо зі знайомої онлайн-заявки, не забуваємо про супровідні документи (резюме, транскрипти з попереднього місця навчання, рекомендаційні листи і, звісно ж, мовні сертифікати).

Як вступити на магістратуру: дедлайн подання документів на магістерські програми – грудень щороку. Заповнюємо онлайн-заявку, платимо за це 75 доларів, надаємо стандартний пакет документів, але додаємо до нього ще й результати GRE.

Для іноземних студентів діють спеціальні International Students Services, де можна дізнатися багато корисної інформації: наприклад, як профінансувати своє навчання.

робоче місце

Великобританія

1. London School of Economics and Political Science/Лондонська школа економіки та політичних наук

Престижний університет, в якому вивчають соціальні науки: заклад стоїть на одному щаблі з Гарвардом, Берклі та Стенфордом. Департамент медіа та комунікацій пропонує чимало магістерських програм, за якими можна обрати спеціалізацію й займатися, наприклад, даними та соціумом чи проблемами влади.

Як вступити: необхідно зареєструватися на сайті університету для того, щоб отримати доступ до онлайн-заявки. Окрім цього, доведеться сплатити 65 фунтів та надати супровідні документи: результати тестів GRE або GMAT, резюме та мовний сертифікат IELTS чи TOEFL – вимоги щодо балів тут.

Якщо тебе цікавить питання коштів – університет підготував список зовнішніх організацій, які надають фінансову підтримку. Також існує Graduate Support Scheme, спеціально розроблена для студентів, які не мають можливості оплатити своє навчання.

2. Goldsmith, University of London/Лондонський університет Голдсміт

Університет називає себе «інкубатором ідей» та приділяє чимало уваги креативності. Пропонуються як бакалаврські, так і магістерські програми: зокрема, з тележурналістики й інтернет-журналістики.

Як вступити на бакалаврат: кожна програма має власні вимоги та список документів. Щоб почати, необхідно заповнити онлайн-форму. Загальні вимоги та необхідні бали мовних тестів можна переглянути тут і тут.

Як вступити на магістратуру: онлайн-форма залишається незмінною, як і той факт, що кожна програма може мати особливі вимоги. Серед обов’язкових документів – мотиваційний лист і мовний сертифікат.

Університет пропонує можливості фінансування для післядипломних програм. Є шанс отримати fee waiver (тобто звільнення від оплати коштів, які університет вимагає за розгляд твоїх документів).

3. University of Westminster, London/Університет Вестмінстера

Один із кращих університетів Британії, який налічує 22 тисячі студентів з навчанням у чотирьох корпусах. Можна обрати як бакалаврські, так і магістерські програми, хоча варто зазначити – варіантів післядипломної освіти набагато більше.

Як вступити на бакалаврат: кожен курс має особливі вимоги. Слід подати онлайн-заявку на сайті UCAS та надати супровідні документи (серед них і мовні сертифікати) у PDF-форматі або надіслати їх поштою.

Як вступити на магістратуру: уважно вивчаємо специфічні вимоги курсу та заходимо на UCAS. До прикладу, якщо ти бажаєш навчатися на програмі Multimedia Journalism (Print & Online), доведеться не тільки написати мотиваційний лист, але й виконати міні-завдання: проаналізувати, як одну й ту ж новину висвітлили в двох різних медіа.

Приємна новина: цей університет один із небагатьох пропонує стипендії як для бакалаврів, так і магістрів.

книги
Якщо тебе не надто приваблює Англія чи США, зверни увагу на наступні країни.

Нідерланди

University of Amsterdam/Амстердамський університет – заклад пропонує бакалаврські й магістерські програми як голландською, так і англійською мовами. Вступні заявки необхідно подавати через спеціальний сайт, потім зібрати супровідні документи та скласти мовний тест (зазвичай, університет вимагає мінімум 6.5 з IELTS).

Є шанс отримати стипендію: зокрема, Amsterdam Merit Scholarships для магістрів та Amsterdam Talent Scholarship.

Австралія

University of Technology/Квінслендський технологічний університет. Нехай тебе не лякає слово «технологічний» в назві, цей ВНЗ пропонує якісні програми з журналістики – як бакалаврські, так і магістерські. Обіцяють багато практичних занять, роботу з різноманітними видами медіа та здобуття навичок, які знадобляться в реальному житті.

Для того, щоб подати заявку, необхідно зареєструватися на сайті й заплатити 55 австралійських доларів. Серед обов’язкових супровідних документів – мовні сертифікати й академічні транскрипти. Також університет пропонує стипендії: наприклад, merit scholarship, яка покриє 25% вартості навчання.

Канада

Не варто забувати й про Канаду! Ця країна пропонує якісну медіаосвіту: зверни увагу на Ryerson University. Для того, щоб вступити до ВНЗ на бакалаврат, потрібно заповнити онлайн-заявку на цьому сайті. Серед супровідних документів – есе, портфоліо й мовні сертифікати. Стосовно магістратури всю необхідну інформацію можна знайти на спеціальній веб-сторінці (серед необхідних матеріалів – портфоліо, есе й два рекомендаційні листи).

До того ж, є шанс здобути стипендію чи знайти додатковий ресурс для фінансування навчання.

хлопець

Китай

The Chinese University of Hong-Kong/Китайський університет Гонконгу. В Азії також можна отримати гідну англомовну освіту в сфері медіа та комунікацій! Університет пропонує програми для бакалаврату (журналістика та комунікація або глобальна комунікація) і магістратури (журналістика, нові медіа, глобальна комунікація).

Умови вступу для бакалаврів та магістрів можуть дещо відрізнятися, проте один пункт залишається незмінним – наявність мовних сертифікатів.

Університет пропонує стипендії та фінансову допомогу.

Швеція

Шведські університети можуть скласти гідну конкуренцію: зокрема, зверни увагу на Lund University/Лундський університет, в якому можна здобути диплом магістра з медіа та комунікацій. Також Швеція пропонує повну стипендію Visby, за якою можна навчатися в національному виші.

Німеччина

Німеччина – одна з найпопулярніших країн для навчання серед українських студентів. Universität Hamburg/Гамбурзький університет пропонує цікаві журналістські програми, є також можливість отримати стипендію DAAD для навчання в обраному німецькому ВНЗ. Варіантів багато!

Польща

Польща пропонує величезну кількість стипендій для українських студентів. До прикладу, завдяки Teraz Wrocław ти зможеш безкоштовно здобути рівень бакалавра або магістра омріяної спеціальності в запропонованих польських ВНЗ.

І наостанок – цікаві журналістські стипендії:

  • The Emile-Boutmy scholarship – стипендія французького університету Sciences Po для талановитих іноземних студентів.
  • University of Bradford Global Development Scholarship – щорічна стипендія для студентів із країн з важкою політичною ситуацією. Пропонує університет Бредфорду в Англії.
  • Стипендії Heinrich Böll Foundation – заявки можна подавати двічі на рік, стипендія доступна для іноземних студентів з багатьох спеціальностей.
  • Knight-Wallace Fellows – гранти для молодих журналістів, які прагнуть підвищити свою кваліфікацію та хочуть пройти стажування у США.
  • Joan Shorenstein – стажування для журналістів у Гарварді.
  • Journalism Grants – сайт-добірка грантів для яскравих журналістських проектів.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus