Мандри як стиль життя

автобус

За 3 роки Анастасія Чміль відвідала понад 20 країн. Для неї кожне нове місто згодом стає рідною домівкою. Дівчина знайшла щастя в собі, навчилася бачити прекрасне щоразу, як відводить погляд від монітора. «Студвей» запитав у юної туристки, як подорожувати без відчуття дискомфорту й узагалі наважитися піти проти стандарту офісної роботи.

Юність – найкращий час для туризму

«Найбільше в подорожах люблю контрасти. Із автостопу – на комфортабельний потяг, із ночівлі в МакДональдзі – в готель із приватним пляжем. Коли ще, як не в юності, все це спробувати? Мене інколи запитують за кордоном, чи я ще навчаюся. Коли заперечую словами, що вже 5 років, як закінчила, всі дивуються. Справа в тому, що наші випускники значно молодші за іноземних. Тож навіть якщо ви бородатий дядько, який хоче на екскурсію до музею, кажіть, що ви український студент. Ціна удвічі-втричі нижча!»

Реклама

Комфортний туризм коштує грошей

«Усе залежить від того, наскільки важливим для вас є комфорт. Якщо зручно спати у спальнику на туристичному килимку, жити в наметі, їсти те, що подарують водії, то взагалі не треба грошей. Якщо ж хочете більшого, тоді все залежить від потреб. Думаю, так у всіх дівчат: після 3-5 днів постійного руху, без води, ліжка ми починаємо втомлюватися, інколи хворіти, нервувати. Бюджетні подорожі, екстрим – це класно, але лише тоді, коли ти до цього готовий, свідомо прагнеш цього чи, може, не маєш іншого виходу».

турист

Подорожувати з кимось цікавіше

«Я можу подорожувати сама лише кілька днів, потім стає нецікаво. У мене завжди є непереборне бажання розділити з кимось приємні чи навіть важкі моменти. Найбільша перевага в тому, щоб подорожувати зі своїм хлопцем, – підтримка. Окрім того, це непогана «струсанина» стосунків. Не хочу казати «перевірка», але десь так воно і є. Серед незручностей – те, що доводиться постійно бути разом: коли ми втомлюємося, то не помічаємо, що стаємо дратівливими».

Корисно переймати досвід іноземців

«Я люблю малювати, фотографувати. Пишу тексти для свого блогу, шукаю нетуристичні місця. Дізнаюся більше про кухню, постійно прагну навчитися чомусь новому. Споглядаю життя іноземців і намагаюся перейняти щось для себе. Подобається запитувати у місцевих жителів те, чого не розумію: жести, слова, вчинки. Наприклад, з Італії я привезла з собою слово «бабене» (означає «окей», «гаразд»). Коли вимовляєш його, італійці відразу починають посміхатися. У Шрі-Ланці ж усі кивають головою зі сторони у сторону та повторюють «харе-харе-харе», що означає привітання чи просто «добре».

Мандри дарують свободу

«Будь-яка подорож вносить зміни у звичне життя. Коли мандруєш, на кожному кроці трапляються незвичні ситуації. Кожна країна – це такий внутрішній левел ап і гарна прокачка власних сил, можливість отримати досвід, а потім ним поділитися. Для того, щоб подорожувати, треба прийняти розуміння того, що в людини може бути не одна робота, не одна спеціальність, не одна залежність, не одна забава.  Нині чомусь для віри не вистачає сертифікату чи якогось папірчика. Подорожі ж роблять мене вільною в назвах своїх занять і ролях: танцівниця, перформер, актор, коханка, художниця, письменниця, блогер, мандрівниця, жінка, менеджер, мрійниця. Мандри дозволили мені бути всесторонньою та вільною».

дівчина

Після кожної подорожі ти повертаєшся іншим

«Неабиякий вплив на мене здійснила подорож до Шрі-Ланки. Після місяця тамтешнього життя та мандрів я повернулася додому дівчиною природи: хотілося всюди ходити босоніж, жити просто неба. Я не могла знову звикнути жити в квартирі, тому перші 4 дні мешкала в наметі на острові Хортиця. Звісно, змінив мене й екстремальний автостоп у Казахстані та Сибірі, коли довелося ночувати на березі річки з комарами та безпритульними, коли ночувала в лісі між Красноярськом та Іркутськом без намету. Коли від кожного водія лунало: «Не страшно вам, бо в нас вбивають?» Це змушує добре замислитися над усім. Я бачила й неприємні речі. Наприклад, у Шрі-Ланці побачила пуджа. Там за гаки підвішували людей на крані попереду машини, яка рухалася. Жах… Але в них так віддають честь Богу, це можуть робити навіть діти».

Поради від бувальця

  • Гроші та телефон краще класти в поліетилен або дуже зручні герметичні пакети. Ніколи не знаєш, коли піде дощ (особливо в Таїланді чи Китаї).
  • В азіатських країнах варто вивчити фразу «не гостро», вона неабияк стане у пригоді. А ще, коли орендуєте мопед в Азії, обов’язково просіть шолом – він вбереже не лише від травм, а й від штрафу.
  • Зробіть копії усіх документів, кредиток, страховок. Мені це допомогло в Гонконзі, коли я загубила паспорт.
  • Візьміть із собою невеликий музичний інструмент або те, що допоможе заробити на вулиці співами, танцями, малюванням. За декілька годин у кишені будуть гроші на обід.
  • Вітайтеся, особливо в маленьких містах. Якщо це Азія, а ви в невеликому селищі, то (швидше за все) ви там єдиний такий «білий», про вас уже давно всі знають. Не бійтеся йти з місцевими жителями на контакт.
  • Вивчайте цінову політику. Наприклад, у Шрі-Ланці ціна продукту видрукувана на етикетці. Деякі магазини, щоб обдурити туристів, зафарбовують цінники та піднімають вартість на 30 %.

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus