Site icon STUDWay

Майстер-клас з планування: новий погляд на ведення особистого бюджету для успішних людей

Планування бюджету

Фото - vikna.tv.

Протягом тривалого періоду ви прагнете розібратися з власними фінансами та розпочати накопичувати гроші, але завжди щось перешкоджає? Ви вважаєте, що планування вимагає багато роботи з паперами, чеками і таблицями? Але зараз усе значно простіше.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «vikna.tv», далі ми розкриємо декілька легких способів ведення особистого бюджету, які допоможуть вам припинити життя від зарплати до зарплати.

Планування, облік та контроль

Крок 1: перше, що слід зробити – визначити суму своїх доходів. Після цього розрахувати найнеобхідніші витрати, такі як оплата житла, комунальні послуги, транспорт, харчування та інше.
Крок 2: склади невеличку табличку з загальною сумою, назвами необхідних витрат та їхніми сумами.
Крок 3: потім ви повинні виріши, що робити з грошима, які залишилися – витратити на розваги чи відкласти.

Система 50-30-20

Ця система гарно допомагає контролювати витрати. Якщо дотримуватися її, то за півроку можна накопичити на відпочинок чи на якусь покупку.

Суть системи полягає в наступному розділені доходів:
50% – необхідні витрати;
30% – емоційні витрати;
20% – заощадження або погашення боргу.

В умовах постійного зростання цін і нестабільності, планування бюджету стає більш актуальним і це може допомогти зберегти та ефективно використовувати кошти.

– Подушка безпеки

Кожному слід мати подушку безпеки, щоб застрахуватися від майбутніх непередбачуваних обставин. Сума цієї подушки повинна дорівнювати від 3 до 6 місячних необхідних витрат.

– Фінансові цілі

Поставте собі конкретні цілі: що вам хочеться придбати або зробити на заощаджені гроші та яка для цього потрібна сума. Розділіть необхідні витрати та заощадження.

– Список покупок

Незважаючи на банальність, список покупок дуже ефективний. Відмовляйтеся від імпульсивних покупок та керуйся списком, щоб економити гроші.

– Як планувати

Плануйте так, як зручно для вас: вручну, у Word чи Excel, за допомогою онлайн-ресурсів чи мобільних додатків. Зробіть це звичкою, а не одноразовим заходом.

Exit mobile version