Майдан заклав початок економічного зростання

Наступний герой мотиваційних лекцій ТЕDx, що відбувся нещодавно в Могилянці — Олександр Акименко. Він є співзасновником сайту Platfor.ma та екс-заступником інтернет-ресурсу Forbes.ua. Олександр розповів гостям київського ТЕDx дві історії, які на його думку, мають бути в успішних країнах.

Перша історія про Френсіса Фукуяму, а точніше про його книгу «Довіра, соціальна чеснота і шлях до процвітання», що побачила світ у 1995 році. Видатний політолог пише, що соціальний капітал прямим чином впливає на економічну успішність країни.

За словами Акименка, в Україні довіри між людьми майже не було. Це пов’язано з тим, що українці тривалий час жили в СРСР, де довіра один до одного була занадто високою чеснотою для радянської людини.

«Те, що ми бачили на Евромайдані — приклад абсолютної довіри. Майдан змусив людей довіряти один одному більше, прийти, приєднатися і зробити те, що ми зробили».

Друга історія про Японію. Багато аналітиків шукають відповідь на питання: чому Японія успішна? Що там є? Країна бідна на природні ресурси, але є членом великої сімки.

На думку Акименка, Японія успішна з двох причин – багата японська культура і довіра, що породжена культурою.

Ці два чинники закладають підвалини для економічного зростання, соціальної рівноваги та можуть бути використані для усіх країн.

Джерело

 

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus