Міфи Майдану. Площа революції

“Сьогодні на Майдані Незалежності пройшло чергове мільйонне віче”. “На киевском Майдане Независимости опять собралось несколько сотен проевропейских украинцев”. “МВС: Євромайдан нараховує максимум 100 000 мітингувальників”. Ми вирішили поставити крапку на темі цифр Майдану.
 “Запрошую погуляти на Майдані у неділю, зі мною буде ще мільйон”.

Заклик, що донедавна поширювався Інтернетом, ніби напророчив середню кількість мітингувальників щонедільного віче. Саме таку семизначну цифру вже другий місяць називає опозиція. Натомість, російські медіа помітно фальсифікують підрахунки та стверджують, що на головну площу країни щонеділі виходить лише кілька сотень небайдужих.

Міністерство внутрішніх справ України вирішило остаточно розібратися з цифрами у центрі: “З урахуванням, що на 1 м2 у зимовий період (використання зимового одягу) може розміститися лише 2 особи, згадана вище територія, де сьогодні відбуваються громадсько-політичні заходи, фізично може вмістити лише близько 100 тисяч осіб”.

Редакція “Студвею” офіційно заявляє: ми не знаємо кому вірити, тому пропонуємо згадати математику. Відкриваємо зошити і записуємо:

Задача №1

Дано: фото з Майдану, карта місцевості, інструменти для підрахунку площі.

1) Щоб розібратися зі вмістимістю Майдану (V) спочатку потрібно знайти густину мітингувальників. Назвемо цю величину G.  Для цього беремо фото “зверху” щонедільного мільйонного віче. За основу для підрахунку людино-метрів візьмемо вихід з метро “Майдан Незалежності” (S1).

2) Як порахував калькулятор площі від Google, вихід з метро “Майдан Незалежності” займає 21 кв. метр. S1 = 21 м2. Тепер змістимо фігуру, площу якої дізналися.

3) Трохи приблизимо фото і починаємо розрахунки. На 21 квадратному метрі знаходиться рівно 42 людини.
G=42 люд./ S1 = 42 люд./ 21 м2 = 2 люд./м
G = 2 люд./м

4) Знову відкриваємо калькулятор площі. Рахуємо площу Майдану (S).
S = 98 982 м2

5) Розраховуємо вмістимість Майдану.
V = S * G = 2 * 98 982 = 197 964 особи
V = 197 964 особи

Відповідь: на Майдані Незалежності та Хрещатику поміститься близько 200 тисяч мітингувальників.

Отже, МВС було найближче до правди. Однак їх результат у два рази менше. Можливо, спеціалісти з міністерства намагалися виокремити клумби, сцени та інші місця, на які людина фізично не може стати. Проте — це мінус 20 тисяч людей, але аж ніяк не сто тисяч. Зазначимо, це особисто наше припущення.

А от цифри опозиції і російських ЗМІ виявились просто нереальними.

Такі ж самі задачки можна вирішити і для Європейської площі, і для вулиці Грушевського. Наводимо цифри:

Європейська площа: 

V2 = S2 * G = 26 639 *2 = 53 278 особи.
Приблизно 50 тисяч.

 Вулиця Грушевського: 

V3 = (S3 – S філармонії) * G = (18 287 – 1773) *2 = 16 514 * 2 = 33 028 особи.
Приблизно 30 тисяч.

З наведених розрахунків розуміємо, що усі інформаційні агентства та інші засоби масової інформації, крім “Студвею”, наводять нечіткі дані. Звичайно, людей зараз набагато менше.  Але орієнтуючись на цифри, можна розрахувати, наприклад, масштаби боїв на Грушевського. Перерахуй сам, якщо хочеш. Вір лише собі та нам.

Фото: Airpano, Google-карти.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Реклама

comments powered by Disqus