Міфи Майдану. Зникнення інтернету

Увечері 22 січня українська мережа сколихнулася від новини про можливе відключення інтернету. За інформацією деяких ЗМІ, більшість вітчизняних провайдерів отримали листи про підготовку до тимчасового відключення інтернет-шлюзів, точок доступу, станцій стільникового зв’язку, телевізійних і радіоканалів, окрім «Першого національного» та «Першої програми радіо», а також фіксованого зв’язку, окрім екстрених служб.

Всього за день інформація була спростована Інтернет Асоціацією України як технічно нереальна.

“Інтернет Асоціація України повідомляє пpo стабільну роботу телекомунікаційних мереж в Україні та відсутність технічних підстав для втручання в їх роботу”, — наголошується в заяві.

Чи можливо позбавити українців доступу до мережі? Традиційно розбираємося самотужки.

Задача №2

Дано: інтернет — це мільйони мереж, що фізично пов’язані між собою. Вони можуть з’єднуватися з використанням дротових, оптоволоконних і бездротових технологій. Теоретично, якщо знищити всі сервери, всі інтернет-магістралі — мережа зникне.


Варіант №1: нищимо інтернет-магістралі

Карта основних інтернет-магістралей України.

Переваги і наслідки: в Україні близько десяти основних інтернет-магістралей. Вони з’єднують нас із державами-сусідами, а через них — із далеким зарубіжжям. Ми, в свою чергу, з’єднуємо ці країни з іншими. До первинного інтернету підмикаються провайдери й “протягують” його до ваших домівок. Отже, в принципі можна фізично «знеінтернетити» Україну — просто перервати всі магістралі. Шкода, що в такому випадку зникне й суттєва частина всесвітньої мережі.

Противаги: такий «хід» неможливий у сучасному світі. У такому випадку Україна перетвориться в найгарячішу точку планети. Тим паче, все одно залишається мобільний і супутниковий інтернет.

Реклама

Варіант №2: примусово відмикаємо абонентів

Вузол зв'язку 

Переваги і наслідки: згідно з новими законами (вже не дійсними, однак хто їх зна) провайдер зобов’язаний відмикати доступ до мережі вказаному клієнту. Якщо вказати на всіх клієнтів і якимось чином змусити провайдера фактично збанкротувати — більшість українців залишаться без інтернету.

Противаги: первинна сітка інтернет-магістралей в Україні, звісно, залишиться. Але вільне підключення до мережі буде заборонене. Знову ж таки залишаєтьсямобільний і супутниковий інтернет. Обидва варіанти є малоймовірними, до того ж, їх основна про6лема — мо6ільний і супутниковий інтернет. Якщо його відімкнути — то, з горем навпіл, задачу можна вирішити.


Варіант №3: відмикаємо мобільний зв’язок


 Вишки мобільного з'язку

Переваги і наслідки: майже всім, хто був на Майдані, знайома така штука, як «глушилка зв’язку». Для такої цілі вона неефективні: радіус надто малий. Однак відключити зв’язок можливо. Всього-на-всього потрібно змусити мобільних операторів вимкнути свої передавачі. Це шалено невигідний, безглуздий і — єдиний варіант вимкнення мобільного зв’язку.

Противаги: залишається первинна сітка магістралей і супутниковий інтернет. Так, з магістралями можна розібратися. Але чи можна вимкнути супутниковий інтернет?

Варіант №4: відмикаємо супутниковий інтернет


 Картинка ні до чого: просто щоб показати абсурдність.

Переваги і наслідки: будуємо ракети, збиваємо кілька десятків супутників, сигнали котрих покривають Україну (автор стримує сміх).

Противаги: радіосигнали поширюються не лише на Україну, а ще на 20-30 країн. Ми знову стаємо найгарячішою точкою планети, а прибульці атакують Адміністрацію Президента (жартую). Однак Україна має змогу побудувати потрібні космічні ракети. Наша держава входить у першу п’ятірку країн, які володіють повним технологічним циклом створення ракетно-космічних комплексів. Але такий варіант все одно нереальний.


Варіант №5: великий український фаєрвол

"Велика китайська фаєрвол-стіна".

Переваги і наслідки: фаєрвол — це пристрій, що дозволяє користувачу контролювати і виокремлювати мережевий трафік. Тобто ти можеш заборонити певним програмам звертатися до інтернету або до окремих сторінок, і навпаки — тобі можна заборонити такий доступ. Щось на зразок батьківського контролю від порно. Відомі випадки застосування фаєрволу в масштабі країни: наприклад, «Велика китайська фаєрвол-стіна». Як не дивно, у Китаї не працює Вікіпедія, частково працюють Facebook, Twitter, Youtube. Ще кілька років тому не працював Google, наразі доступ до нього обмежений.

Противаги: це найреальніший варіант, однак супутниковий інтернет все одно працюватиме. Знову-таки всі ЗМІ, крім «Студвея» надали неповну інформацію. Не хвилюйся, скоріш за все, інтернет завжди буде у твоєму житті. Сам бачиш — варіантів доступу достатньо. Нагадую: думай сам, перевіряй усі факти. Вір лише собі і нам.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus