Львівські студенти створили робота-бармена

imgonline-com-ua-Resize-3x94SGgrf8VFL

Львівські студенти розробили робота-бармена. Наразі розробка студентів проходить останні етапи сертифікації та буде впроваджена в декількох львівських ресторанах.

Як працює Йосип

Для того, щоб зробити замовлення, яке приготує Йосип, треба перейти по QR-коду в додаток. Без нього робот не працює. У додатку завантажене барне меню ресторану. А якщо залогінитись, з’явиться можливість створити коктейль самостійно або додати інгредієнти.
«Йосип працює двома роборуками-маніпуляторами: однією набирає інгредієнти в шейкер, а за допомогою іншої — підтримує бесіду з клієнтом», – розповідають розробники. Під індивідуальні замовлення команда готова впровадити всі побажання партнерів.
У травні 2021 року робота випробовували працівники львівської мережі ресторанів та барів.

Скільки коштує Йосип

На створення Йосипа студенти витратили 300 000 грн, розповідає Олеся, 100 000 грн яких студентам виділила в рамках грантової програми Chernovetskyi Investment Group.

Як виник робот-бармен

На першому курсі студенти факультету комп’ютерних технологій кафедри штучного інтелекту отримали завдання зробити курсову роботу. Але замість цього вирішили розробити власний проєкт. 7 місяців команда з чотирьох студентів обмірковувала, яким має бути винахід. Ідея створення робота-бармена була спонтанною. Студенти вирішили, що такий прототип — це весело, нетривіально, корисно та ще й перспективно в майбутньому.

Робота-бармена спочатку називали Drinmix, вважаючи його просто проєктом. Остання його версія, яка є повноцінним прототипом робота, отримала ім’я Йосип. З пластикової моделі, яка вміє робити нескладні дії, Йосип виріс у робота зі сталі та алюмінію, який може підтримати бесіду.

Раніше ми розповідали: Маск заявив про створення робота-гуманоїда, що буде виконувати «нудні справи»

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus