Люксембург: крихітне місто у Великому Герцогстві

Люксембург_1

У містечку Шенген цієї країни підписали Шенгенську угоду, це одна із трьох столиць ЄС, економічно стабільна конституційна монархія. Тут аж три (!) офіційні мови – німецька, французька, люксембурзька. Девіз нації, присутній у гімні, – «Залишимося собою». Одноденні спостереження «Студвею» із дощового, проте все ж красивого Великого Герцогства Люксембург.

До королівства – королівський шлях

Факт економічної стабільності у Великому Герцогстві місцевим жителям як бальзам на душу, чого не скажеш про туристів. Тут настільки ж дорого, як і в сусідній Німеччині, а у дечому ще й дорожче. Недарма німці із прикордонних федерацій частенько їздять на роботу до однойменної столиці Герцогства.

Найпопулярніший маршрут до країни Люксембург із німецької Вестфалії. Звідси німецькі і навіть російські компанії пропонують тури до всіх країн Бенілюксу (Бельгія, Люксембург, Нідерланди). Одноденний тур із Кельна коштуватиме у 3040 євро. До вартості входить переїзд та послуги екскурсовода. Звісно, у вас завжди залишається варіант самостійної поїздки, проте це буде удвічі дорожче.

Отож, дістатися до Герцогства можна:

З України. Політ до Люксембургу з України ну дуже дорогий. Економніший варіант, проте менш комфортний, автобус. Довга поїздка коштуватиме 10001400 грн.

З Німеччини. Значно економніший шлях до Люксембургу із Німеччини. WizzAir пропонує недорогі квитки із Києва до спільного аеропорту Кельна-Бонна (якщо замовляти заздалегідь, вартуватиме 700900 грн.) Звідти ж до столиці Герцогства рукою простягнути. Регулярно курсують потяги та автобуси, розклад та ціни знайдете тут.

Люксембург_2

Де заночувати?

70 % мешканців столиці Герцогства іноземці. І це не заробітчани (що було б логічно), а цілком забезпечені люди, які приїхали проживати до країни із направду високим рівнем життя. Туристам, зазвичай, вистачає одного дня, аби пізнати усю красу маленької столиці Герцогства, а тому потреба у ночівлі на місці відпадає. Якщо ж у вас плани побувати і в інших містах Герцогства, можна знайти хостел або ж кімнатку у квартирі, проте це коштуватиме 3040 євро. Економніше забронювати житло у Німеччині, в тому ж Кельні і поїхати до Люксембурга пізнавати місто. У Німеччині житло дешевше, та й каучсерферів тут більше.

Балкон Європи

Дорога від Кельну до столиці Люксембургу у вас забере приблизно три години. Уже на кордоні помітно дешевшають ціни на бензин у придорожніх заправних станціях. Єдині дешеві товари, за якими німці, бельгійці та французи їдуть до Герцогства бензин та кава. А ще 5-кілограмова нутелла, яку ми бачили вперше.

Люксембург_3

Минаючи чудові зелені краєвиди, гірські села та кілька десятків височенних мостів, прибуваємо до столиці. Наш гід уже заінтригував своєрідною особистісною культурою «люксембургерів» (штучно створена назва корінного населення). У країні три офіційні мови німецька, французька та люксембурзька, окрім того практично кожен люксембуржець знає англійську от і формуються поліглоти.

Історія Герцогства складна і терниста. Територія нинішнього Люксембургу завжди була завойована або ж перебувала під чиїмось впливом, аж доки у 1876 році Люксембург набув статусу «вічно нейтральної держави», згодом прийняв Конституцію та вступив у НАТО. Очолює країну Великий Герцог, сьогодні це Герцог Анрі звучить так по-королівському, еге ж?

Люксембург_4

Найбільше вражень у столиці отримуєш від краєвидів із так званих «балконів Європи» місць, де відкривається краєвид на зелені «королівські» простори багатоповерхового міста.

Люксембург_5

Про пішохідні подорожі столицею

Користуватися транспортом у столиці Герцогства не має сенсу. Вона настільки маленька, що усі цікаві місця можна пішки обійти за день.

До Люксембургу ми потрапили у дощовий похмурий день. Кожен третій тут носив парасолю із зображенням прапора ЄС ось так легко ідея для сувеніра «впала нам із неба на голову».

Люксембург_6

Що потрібно оглянути у Люксембурзі:

Мости. Загалом у Герцогстві побудовано більше ста мостів. Найбільша їх цінність – старовинність. Так, у столиці обов’язковий пункт для милування  міст Адольфа, названий на честь герцога. Довжина арки мосту  85 м, максимальна висота  42 м.

Люксембург_7

Побувати у сучасному районі Кирхберг. Тут розташовані численні європейські організації та штаб-квартири провідних світових компаній.

Поблукати казематами, фортецями і замками. Це нескінченні лабіринти, з яких відкриваються щоразу інші краєвиди. Для пошуку фортець далеко йти не доведеться усі вони у центрі.

Проїхатись туристичним автобусом. Якщо ви вже оглянули центральну частину міста, побачили мости, костели та інші королівські споруди, найкращий спосіб для остаточного розуміння міста побувати на його околицях. Туристичний бус це пропонує. Або ж скористайтеся послугою оренди велосипедів.

Скуштуйте національну кухню. Кухонні традиції Люксембурга тісно переплелися із німецькими. Проте «свої» страви тут усе ж є. Скуштуйте фірмову свинину та сир місцевого виробництва. Організуйте також дегустацію білих вин із долини Мозеля це одні із найвідоміших вин Герцогства.

І зрештою, відчуйте на мить себе королем у такому ж королівському місті!

Фото автора

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus