ua.depositphotos.com / Farion_O
Тицяй на посилання у статті, щоб отримати більше інформації про цікаві для тебе напрямки.
Бессарабія
Бачив(-ла) колись мапи України, в яких дизайнер забув замалювати один шматочок? Це Бессарабія, південна частина Одеської області. Туди варто їхати, щоб побачити найбільше в країні природне озеро Ялпуг, Аккерманську фортецю та місто Вилкове, по каналах якого можна пересуватись човнами, як у Венеції.
Реклама
Буковина
Буковина — це частина Чернівецької області, що знаходиться між головним Карпатським хребтом та середньою течією Дністра. Найінстаграмнішим її місцем є Резиденція митрополитів Буковини і Далмації (зараз Чернівецький національний університет, який порівнюють з Гоґвортсом). Окрім цього, варто відвідати Хотинську фортецю та Червонодібровську Січ.
Волинь
Почати дослідження Волині можна з Луцьку. Колись ми писали, що там вперше в Україні з’явилася можливість відстежувати маршрутки онлайн. Ну і Замок Любарта, звісно. Потім можеш заїхати в Острозьку Академію, Тараканівський Форт та Кременецький Замок.
ua.depositphotos.com / Olinka
Галичина
Знаємо про яке місто ти подумав(-ла), але не Львовом єдиним. Хоча в ньому теж є кілька небанальних місць, які зазвичай оминають туристи. Радимо проїхатися околицями: там замки, печери та фортеці. А за 86 кілометрів від Львова, у Дрогобичі, можна відвідати палац мистецтв, галерею та дім знаменитого польського письменника Бруно Шульца.
Закарпаття
Це найзахідніший регіон України. Цвітіння сакур в Ужгороді вже минуло, тому туди наступного року. Влітку можна розпочати поїздку від озера Синевир та гір, а закінчити в найбільш угорському місті України – Береговому. На Закарпатті тобі запропонують спробувати зелений туризм, відвідати кінну ферму та спробувати місцеве вино. Обов’язково заїдь у центр реабілітації бурих ведмедей та парк Шенборна.
Карпати
Не підкорив(-ла) Говерлу – в Карпатах не був(-ла). Підйом на неї не важкий та займе всього один день. Якщо впевнений(-а) в своїх силах, маєш кілька друзів та намет, то обирай похід Чорногірським хребтом, у Маняву чи до озера Несамовитого. Якщо любиш екстрим, пропонуємо спробувати стрибки з парашутом, банджі-джампінг, скелелазіння та рафтинг.
Наддніпрянщина
Це центральний регіон України у долині Дніпра. У подорожі Наддніпрянщиною варто відвідати скельний каньйон на річці Гірський Тікич, Холодний Яр, скіфські кургани та півострів Трахтемирів. Окрім того, регіон багатий на архітектурні пам’ятки: палаци, церкви, садиби. Чудовою мандрівкою на один день з Києва буде поїздка в Переяслав. На півдні регіону знаходиться дендрологічний парк «Софіївка».
Поділля
На Поділлі можна досліджувати великі міста, як от Вінницю, Хмельницький, Тернопіль – там є музеї, парки та цікава архітектура. Якщо захочеться відчути дух середньовіччя, то рекомендуємо Кам’янець-Подільський. Там можна походити по мурах фортеці та пошукати по місту мурали, що залишилися після різних років фестивалю Республіка. Радимо заїхати ще й у печеру поблизу села Королівка Тернопільської області та дізнатися, чому її називають «Оптимістичною».
ua.depositphotos.com / Oleg.0
Подніпров’я і Запоріжжя
Саме час відвідати нарешті Запорізьку Січ та побачити на власні очі місце, де колись жили козаки. Крім того, у тебе є чудова можливість познайомитись з Петриківським розписом у його природному середовищі. Небанальною буде екскурсія промисловими районами Кривбасу.
Полісся
Полісся — один з найменш населених регіонів України. Туди треба їхати, щоб побачити не зруйновану урбанізацією природу: Шацькі озера, озеро Біле в рівненській області. На річках Припять, Случ, Тетерів та інших організовують сплави. Якщо хочеться ще більшого єднання з природою, то йди в похід болотами від місцевих туристичних спільнот. Але це не для слабкодухих. Як і відвідини Чорнобильської зони відчуження.
Полтавщина
Це батьківщина Гоголя. Саме на Полтавщині ти зможеш найкраще відчути атмосферу його творів. Існують туристичні маршрути, що включають село Гоголеве, Великі Сорочинці та Диканьку. В Полтаві варто відвідати Ботанічний сад, «Поле Полтавської битви» та погуляти вулицями міста. Крім того, в області розвивають зелений туризм.
Приазов’я
Тобі сюди, якщо хочеш до моря. Тільки уяви: пісок, вода, маяки і ти, вже після сесії та без нових дедлайнів. Після Арабатської стрілки відвідай «Асканію-Нову» та подивись, як видобувають сіль на Генічеському озері. Потім повертайся до міста та їдь досліджувати архітектуру Маріуполя. Завдяки додатку «Touristl» екскурсію ним тобі проведе Гоголь.
ua.depositphotos.com / Gelia78
Причорномор’я
Погуляй вуличками Одеси, послухай жарти від місцевих, зайди в Музей Цікавої Науки. Біля села Парутине є залишки грецької колонії Ольвії, а на Тигулійському лимані — орнітологічний заказник. Як і в Приазов’ї — головне тут доїхати до моря, і потім більше нічого не має значення.
Сіверщина
Сіверщина — регіон, де можна відчути дух Київської Русі. Шукай легенди в Чернігові: храми, могили богатирів, Антонієві печери. Їдь у Батурин, де працює історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Обережно! Після такої поїздки може з’явитись бажання читати про міжусобиці, спалення древлян та князів.
Слобожанщина
Слобожанщина — це Харківська, Донецька та Луганська області. Сподіваємось, що невдовзі кожен охочий зможе подорожувати цілим регіоном. А поки що – їдь у Харків шукати найбільшу площу Європи та гуляти підземеллями. Якщо любиш активний відпочинок, то йди у Feldman Ecopark, це куточок живої природи поруч із Харковом. Якщо від’їдеш від великих міст, то знайдеш на Слобожанщині палацово-паркові комплекси (Шарівка, Наталіївський, Старомерчанський) та радіоастрономічний інститут УТР-2, на якому досліджують Сатурн.
Таврія
Ще один морський регіон України. Там варто відвідати природний парк «Олешківські піски» та заїхати на рожеве Лемурівське озеро. Обов’язково заїдь у Миколаїв, якщо ще не був(-ла). Він є центром суднобудування, має дитяче містечко, зоопарк та яхт-клуб, на якому можна зустріти гарний захід сонця. Якщо хочеш пригод, то вирушай на острів Джагарлич чи Березань.
Сподіваємося, що підкинули тобі кілька ідей. Пам’ятай, що закриті кордони не в змозі залишити тебе без крутих вражень. Можеш вже починати планувати свої подорожі. Щоб було легше, тримай мобільні додатки для любителів активних мандрів та для веломандрівок. А ще шукай круті місця на Ukraїner.
Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.