Урок 6: Іван Багряний

Урок 6: Іван Багряний

Тема цього тижня – творчість Івана Багряного, а саме його пригодницький роман «Тигролови». Освіжи у пам’яті повну версію твору, проглянь відео, прочитай нашу шпаргалку та дай відповідь на тестові запитання. Успіху! Більше уроків на головній сторінці спецпроекту.

Коротка біографія

Іван Багряний (справжнє ім’я: Лозов’яга Іван Павлович) yародився 2 жовтня 1906 року біля Охтирки Сумської області. Крім псевдоніму «Багряний», використовував й інші — «Іван Полярний» та «Сорок сорок».

Майбутній письменник та публіцист навчався у Краснопільській художньо-керамічній професійній школі за фахом «малярство та гончарна справа». У 1925-му Іван Багряний працював у Кам’янці-Подільському ілюстратором у газеті «Червоний кордон», а в 1926-му вступив до Київського художнього інституту. До захисту диплому його не допустили через «політичну неблагонадійність».

У 1924-му Іван Багряний став секретарем Охтирської філії спілки «Плуг». Під час навчання в Київському художньому інституті перейшов до МАРСу (Майстерні революційного слова), а в 1929 році видав першу збірку поезії — «До меж заказаних».

У 25 років Багряного заарештували за контрреволюційну діяльність і відбував заслання в БАМЛАГу (Байкало-амурский виправно-трудовий табір). Втік з заслання і два роки жив в Зеленому Клину — заселеній українцями території на Далекому Сході. Спогади про цей час перетворилися у роман «Тигролови» (спочатку мав назву «Звіролови»), який він написав за 2 тижні. Друкована версія була готова 16 грудня 1943 р.

Під час Другої світової війни Іван Багряний співпрацював з ОУН і УПА: створював антифашистські листівки, малював плакати, писав сатиричні та бойові пісні.

У 1944-му році емігрував до Німеччини, де заснував газету «Українські вісті» та був її головним редактором у 1946 -1963 рр. У 1950-му році видав у Франції роман «Сад Гетсиманський», який детально описує допити і використання тортур слідчими НКВС щодо в’язнів.

Іван Багряний був серед засновників трьох українських організацій за кордоном. Це Українська Революційна Демократична партія (УРДП), ОДУМ (Об’єднання демократичної української молоді) та МУР (Мистецький Український Рух). Останній через деякий час перетворився на об’єднання українських письменників «Слово» у США.

Помер письменник у 1963 році й похований у Новому Ульмі. На надгробку вибиті рядки з поеми Багряного «Мечоносці»: «Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами».

Реклама

«Тигролови»

Інша назва: «Звіролови».

Рід: епос.

Жанр: пригодницький роман. Для нього характерними є: стрімке, захопливе розгортання конфлікту; насиченість сюжету несподіваними колізійними поворотами; читач перебуває в постійній напрузі – цьому сприяють утечі, переслідування, атмосфера таємничості, загадковості; особливі герої – відважні, безкомпромісні, відчайдушні.

Композиція: 2 частини, 12 розділів.

Тема: зображення долі людини в умовах радянського тоталітарного режиму.

Ідея: утвердження віри в людину, її сміливості, життєлюбності, моральності.

Центральний конфлікт твору: конфлікт між людською особистістю, утіленням якої є авіатор Григорій Многогрішний («Ліпше вмирати біжучи, ніж жити гниючи») і тоталітарною системою, яку репрезентує майор Медвин.

Share the quiz to show your results !


Just tell us who you are to view your results !

Готуємося до ЗНО: українська література – урок 6 У мене %%score%% правильних відповідей із %%total%%

Share your resultsНа цьому ми закінчуємо наш експрес-курс підготовки. ЗНО все ближче, але впевнені – ти готовий. Продовжуй тренуватися, а команда «Студвею», EdEra та «Освіторії» бажає тобі успіху!
Повний курс з підготовки до ЗНО вже доступний на EdEra.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus