Урок 4: Леся Українка

Урок 4: Леся Українка

«Щоб не плакать, я сміялась» – це чудовий опис підготовки до ЗНО. Сьогодні на черзі Леся Українка та її творчість: переглянь відео, прочитай текст, дай відповіді на запитання й не забудь перечитати повні версії творів! Більше уроків на головній сторінці спецпроекту.

Коротка біографія

Леся Українка – це псевдонім, а справжнє ім’я поетеси Лариса Петрівна Косач. Вона народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському. Дитинство провела з сестрами та братами. У 1880 році застудилась та почала хворіти на туберкульоз. Пізніше, через потребу лікуватись, Леся Українка змушена була багато подорожувати, новий досвід впливав на її творчість.

Вона почала писати вірші з 1884 року, тобто будучи ще дитиною. У 1907 році поетеса вийшла заміж за Климента Квітку. На жаль, Леся Українка померла рано, у 42 роки, в Сурамі. Це сталось 19 липня 1913 року.

Реклама

Творчість

Леся Українка представниця неоромантизму, або «новоромантизму». Це стильова хвиля модернізму, що виникла в українській літературі на початку XX століття, де долається трагічний конфлікт між мрією та реальністю, прокладається «місток» між ними. Головні герої – сильні люди з потужною силою волі, що прагнуть зробити мрію дійсністю.

«Contra spem spero!»

Переклад: «без надії сподіваюся».
Збірка: «На крилах пісень».
Рід: лірика.
Жанр: ліричний вірш (медитація).
Різновид лірики: філософська.
Мотив: заперечення тужливих настроїв, протиприродних молодості, оптимізм людини за будь-яких життєвих ситуацій.
Образи: думи, весна, переліг, Сізіф (античність), провідна зоря (біблійний), крута крем’яниста гора, пісня весела.
Художні засоби: антитези (осінь – весна; плач – боротьба); епітети; метафори; риторичні звертання, оклики; оксиморон.

«Лісова пісня»

Драма-феєрія – один із жанрових різновидів драми, для якого властивий фантастично-казковий сюжет. Дія феєрії вирізняється використанням сценічних ефектів і трюків задля досягнення максимально переконливого, життєподібного враження чуда.

Леся Українка створила проблемно-філософську драматичну поему.

Драматична поема – невеликий за обсягом віршований твір, у якому поєднуються жанрові форми драми та ліро-епічної поеми. Основу драматичної поеми становить внутрішній динамічний сюжет – власне, конфлікт світоглядних і моральних принципів при відсутності панорамного тла зовнішніх подій, перевазі ліричних чинників над епічними та драматичними.

Місце дії: волинські ліси (Полісся).

Композиція: пролог і 3 дії, кожна з яких починається пейзажем відповідної пори року (весна – літо – осінь, що переходить у зиму).

Share the quiz to show your results !


Just tell us who you are to view your results !

Готуємося до ЗНО: українська література – урок 4 У мене %%score%% правильних відповідей із %%total%%

Share your resultsПовний курс з підготовки до ЗНО вже доступний на EdEra.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus