У пошуках музи та ідей: література для творчих

книжка

Про визначальну роль імпровізації, дещо аморальні засади творчості й ефективні способи приборкання музи. Нетипові поради для нетипових людей.

Яна Франк «Муза, де твої крила?»

Світ навколо всіяний поламаними крилами. І безліч розчарованих людей, втративши джерело натхнення, займаються справами, що зовсім не приносять задоволення.

Ця книга саме для тих, хто має складну мрію, проте не бажає поповнювати лави «ображених життям». Для тих, хто розуміє, що хоче жити творчістю, і для кого недостатньо лише «невеликого хобі». Хто хоче перетворити творчість на професійне заняття, присвячувати йому весь час, отримувати за це заробітну плату. Для кого важливо переконати оточуючих, що це серйозна діяльність, а не примха чи тимчасове захоплення.

Інтерактивні завдання, мотивуючі ілюстрації, уроки із власного життя автора-ілюстратора, яка хотіла стати художником, і досвід видатних митців. Усе, аби відстояти власне бажання цілеспрямовано займатися творчістю і навчитися жити натхненням, не позбавляючи свою музу крил.

Остін Клеон «Кради як художник. 10 уроків творчого самовираження»

Що таке оригінальність? Невиявлений плагіат. У. Інг

Усім художникам ставлять запитання про те, звідки вони беруть ідеї. Чесний художник відповідає так: «Я краду їх». Як художник дивиться на світ навколо себе? Він вирішує, чи варто щось вкрасти, а потім звертає увагу на наступну річ. Існує лише те, що гідно бути запозиченим і що ні.

«Художник – це колекціонер, – вважає письменник і митець О. Клеон. – Лише зауважте, що колекціонує він не все, що завгодно. Художники збирають розбірливо. Лише те, що по-справжньому люблять». Тобто непотрібно бути генієм, слід лише залишатися собою. У цьому полягає основна думка цієї книги-путівника власними творчими якостями.

Не чекайте, поки розберетесь у собі. Беріться за справу! І поводьтеся гарно (увесь світ – велике село). Більше порад, запропонованих Клеоном, знайдете в цій досить практичній роботі про творчість, що доступна кожному.

книжка

Патрісія Медсон «Уроки імпровізації»

Імпровізатори колекціонують власні помилки. Робіть щонайменше одну помилку в день. Рахуйте свої помилки. Станьте майстром із помилок.

Найбільша помилка в житті – це відмова ризикувати. На цьому наполягає викладачка кафедри драматичного мистецтва Стенфордського університету, ініціатор створення групи Stanford Improvisers. Гармонійні відносини з оточуючим середовищем і собою можливі лише завдяки імпровізації.

Імпровізація забезпечує не лише самовираження, але й дозволяє легко встановлювати контакти, бачити все навколо, завжди бути в гарному настрої. Це альтернатива консервативному образу життя, коли люди відчайдушно намагаються контролювати все, що відбувається. Чудовий імпровізатор – уважна людина, яка не схиблена на власній персоні, прагне допомогти людям, а також імпульсивно реагує на події та покладається на власні відчуття.

Пол Слоан «Мистецтво непересічного мислення»

Майже всім відома історія про щуку. ЇЇ помістили в акваріум, усередині якого знаходилася скляна стінка. За цією стінкою було багато невеликих рибок. Щука неодноразово намагалася з’їсти дрібних рибок, проте кожен раз наштовхувалася на скло. У якийсь момент стінку прибрали, проте щука більше не здійснювала спроб дістатися риб. Вона зрозуміла, що такі дії марні.

Ми дуже часто страждаємо від цього «синдрому щуки», коли наші попередні висновки змушують нас робити хибні припущення в подібній, проте не аналогічний ситуації. Вийти за рамки обмеженого мислення, а також навчитися застосовувати його різні способи допоможуть вправи для пошуку творчих рішень від експерта із всебічного мислення та інновацій.

книжка

Джулія Кемерон «Золота жила»

 Я, П. І. Б., усвідомлюю, що маю пережити глибокий внутрішній процес. Я беру на себе відповідальність за власну душевну рівновагу… Я гарантую собі необхідний сон, фізичне навантаження, самотність та увагу
.

Це фрагменти з метафоричного творчого договору, який митець Джулія Кемерон пропонує укласти з самим собою на період дослідження власних творчих схильностей – «золотої жили». «Вранішні сторінки», «творчі побачення», «образотворчі прогулянки» – далеко не вичерпний перелік методів, запропонованих автором, що допоможуть не просто розкрити ваш творчий потенціал, а й зрозуміти себе та свій внутрішній світ.

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus