Література для тих, хто марить подорожами

подорож

Поринути у вишукану атмосферу Парижа, описану Хемінгуеєм, відчути божевілля життя, йдучи дорогою Керуака, побачити світ очима велосипедиста й National Geographic. «Студвей» пропонує вирушити в мандрівку, не виходячи з дому.

Журнали-тревелоги

Тревелог (від англ. travelogue) – звіт про подорож, суб’єктивний опис побаченого, доповнений фактичною інформацією – фотографіями, географічними картами, таблицями витрат тощо. Завдяки поєднанню пізнавального та практичного аспектів сьогодні журнали-тревелоги є дуже популярним видом «літератури подорожей».

GEO – міжнародний науково-популярний журнал про подорожі, заснований у Німеччині в 1976 р. Основний жанр – репортажі. Тематика статей – географія, історія, культура, етнографія, екологія.

National Geographic – міжнародний науково-популярний часопис про природу й людину, культуру, побут різних народів. The National Geographic Magazine – одне із перших видань, що почало друкувати кольорові фотографії (із 20-х рр. ХХ ст., коли ця технологія була досить рідкісною). Журнал пропонує змістовні та доступні для сприйняття статті, що супроводжуються високоякісними фотографіями, графічними малюнками та картами.

Conde Nast Traveler – журнал для мандрівників і «Біблія для туристів». Оглядачі видання самостійно оплачують своє перебування в місцях, описаних у матеріалах. «Truth in Travel» або «істина – в подорожі» – девіз та основа редакційної політики журналу.

Piligrim’s – «журнал вільних людей». Мета проекту – створити спільноту незалежних мандрівників із власною ідеологією та прагненням відкривати нові місця, отримуючи цінний досвід і пізнаючи світ через подорожі. Фактично Piligrim’s – це блог для справжніх дауншифтерів, який популяризує принципи «життя заради себе», відмови від загальноприйнятих благ і чужих цілей.

подорож

Реклама

Сучасна література про мандри

Юрій Андрухович «Лексикони інтимних міст»

У книжці зібрано 111 історій про 111 міст, які відвідав український письменник. Історії написані в жанрах есею, оповідання, спога­дів, дорожніх нотаток і розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами. «Там є Київ, Львів, Москва, Варшава, Нью-Йорк, – пише автор, – навіть Єнакієве. Зі східноукраїнських міст написав і про Харків, Полтаву, Дніпропетровськ». Дізнатись об’єктивні характеристики того чи іншого міста з цього «атласу рефлексій» навряд чи можливо. Проте кожне місце відчувається на смак і дотик, а спілкування зі світом набуває ознак інтимності.

Девід Бірн «Увесь світ. Записки велосипедиста»

Спостерігати за життям різноманітних країн, коли подорожуєш на велосипеді, надзвичайно: ти відкритий для спілкування з пішоходами і можеш роздивитися будь-який пейзаж у деталях, до яких пасажир автомобіля чи потягу, стрімко рухаючись, просто не має доступу. Музикант, володар Оскара та Греммі, засновник групи Talking Heads розповідає про власний досвід мандрівок. Він описує враження від архітектури, історії, національних особливостей, створюючи своєрідну карту світу, побаченого очами велосипедиста.

Анджей Стасюк «Дорогою на Бабадаґ»

«Його вибір – це країни за перевалом, а всі польські перевали розташовані на пів­день. Тому це Угорщина, Румунія, Словаччина, Албанія, Мол­дова, запустіння, солодка вість серпня, бруд, лінощі, напівсон», – напише Юрій Андрухович у післямові до видання. Польський автор, поет, прозаїк, мандрівний письменник відкриває читачеві життя в подорожі. Роман-есе, що отримав найпре­стижнішу польську літературну премію «Ніка», викриває підсвідоме, перетворюючи південь і схід Європи на єдино можливий інструмент самопізнання.

подорож

«Travel writing» від класиків

Марк Твен «Пішки Європою»

Завершуючи в 1876 році «Тома Сойера» та розпочинаючи працювати в 1882 над не менш видатним твором «Принц і жебрак», американський письменник майже 2 роки подорожує Європою. Враження від мандрівок складуть основу напівавтобіографічного твору Твена, де оповідач – американський турист, який разом із другом відвідує Німеччину, Італію, Альпи. Яскраві описи місцевостей, подекуди іронічне ставлення до культурних надбань і пригоди безжурних товаришів – усе, що необхідно, аби відчути справжню атмосферу мандрівки.

Ернест Хемінгуей «Свято, що завжди з тобою»

Ця книга – путівник життям Парижа 1920-х років. Хемінгуей як іноземний кореспондент газети «Торонто Стар» із завданням створити короткі нариси європейського життя, побуту та звичаїв вирушає до літературного епіцентру того часу. За допомогою проникливих спостережень молодого письменника читач має змогу уявити чіткі образи міста кохання на початку ХХ століття та познайомитись із портретами видатних літераторів – Френсіса Фіцджеральда, Джеймса Джойса, Гертруди Стайн та ін.

Джек Керуак «На дорозі»

Класичний твір про подорож, любов і божевільну пристрасть до життя. Найвідоміша мандрівка в американській літературі від представника бітників – покоління, що не переймалося пошуком особистих і тим більше соціальних цінностей. Роман навчає помічати й радіти звичайним проявам природи – чи то падаючий осінній лист, чи то злива, що наповнює піною річку Гудзон. Нескінченні мандри шляхами Америки в пошуках пригод, дружби й кохання. Подорож дорогою справжнього життя.

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus