Науковці ТНПУ винайшли препарат для профілактики діабету з водоростей

Seaweed

Біологи Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка розробили авторський штам хлорели, який можна використовувати у виробництві ліків для профілактики різних захворювань, зокрема, діабету другого типу.

Серед переваг використання препаратів з хлорели – природне походження сировини, ефективність та нижча собівартість у порівнянні з аналогами.

«Хлорела – це зелені водорості, які здатні накопичувати поживні речовини на кшталт селену, йоду, хрому, цинку тощо. Недолік нинішньої фармації у тому, що здебільшого використовуються органічні солі. Вони гірше сприймаються організмом людини у порівнянні з органічними комплексами. Тож ми вирішили “навантажити” хлорелу солями, виявили, що вона їх акумулює у складі ліпідів та білків. І в результаті ми отримали порошок, з якого можна виготовляти ліки», – зазначив завідувач кафедри загальної біології ТНПУ ім. В. Гнатюка Василь Грубінко.

Наразі вчені тернопільського вишу запатентували механізм отримання штаму хлорели та шукають інвесторів для використання переваг водорості на практиці.

Нагадуємо, що у херсонському виші вирощуватимуть перлини.

Фото: seaweedenergysolutions.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus