Жінки в технологіях: які перспективи?

photo_2021-10-18 20.21.53

Фахівчині lifecell поділилися історіями власного кар’єрного зростання в межах ініціативи «Національний день дівчат у технологіях».

Науково-технологічна сфера є однією з провідних та інноваційних галузей національної економіки, однак частка саме фахівчинь у ній досі залишається невеликою. Згідно з актуальними даними Держстату на початок 2020/21 навчального року, лише близько 10% дівчат навчалися на інженерних факультетах, а на спеціальностях галузі інформаційних технологій ― близько 17%. 

Ситуація поволі змінюється завдяки зацікавленості українського бізнесу й ініціативам нефінансових організацій. Зокрема, минулого тижня український мобільний оператор lifecell провів зустріч школярок Київщини зі своїми провідними фахівчинями. Захід відбувся в межах ініціативи «Національний день дівчат у технологіях», ініційованої Центром «Розвиток КСВ» і Фондом Народонаселення ООН в Україні.

photo_2021-10-18 20.26.37

Мета цього заходу ― популяризувати STEM-спеціальності серед молоді й заохотити жіноче населення країни будувати кар’єру в галузі інформаційних технологій і телекомунікацій. Загалом у зустрічі взяло участь понад 20 учениць зі шкіл Києва і Київської області. Захід проходив у головному й технічному офісах lifecell.

Лекції для школярок провели еспертки в сфері IT, HR і продажів. Вони розповіли про особливості роботи в міжнародній технологічній компанії, важливість якісного обслуговування клієнтів, діяльність Дирекції інформаційних і комунікаційних технологій (ICT), а також поділилися історіями власного кар’єрного зростання.

До того ж ученицям показали «серце» технічного офісу оператора ― центр контролю й доступності сервісів lifecell.

«Свою кар’єру в IT я розпочала з роботи аналітиком у lifecell (тодішній компанії life:). Потім обіймала різні посади: керівниці проєкту, координаторки, керівниці напряму розробки корпоративних рішень тощо. Наша компанія розвивалася, а я тимчасом зростала професійно.

Сьогодні я пишаюся тим, що належу до команди, яка розробила і представила на українському ринку такі рішення, як Omnicell (мультиканальна платформа для здійснення масових розсилок ― однієї з найпопулярніших послуг lifecell), Telecom Middleware (програмне забезпечення для телеком-компаній для швидкої конфігурації сервісів), eSIM (вбудована SIM-карта) і багато інших.

У моєму департаменті працює лише 20% жінок. Та їхні ролі дуже різні: це керівниці відділів, тестувальниці, конфігураторки, розробниці тощо. Спираючись на власний досвід і досвід моїх колежанок, я можу стверджувати, що жінка здатна досягти успіху в будь-якій сфері. Найголовніше ― це мати бажання рухатися вперед», ― коментує Анна Дубровіна, керівниця Департаменту розробки lifecell.

photo_2021-10-21 13.38.31

«У школі я найбільше полюбляла точні науки: алгебру й геометрію. Тож спеціальність обирала відповідно до своїх уподобань ― вступила на факультет інформатики та обчислювальної техніки КПІ (нинішній НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»). І жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Моя професія дозволяє мені безперервно вчитися нового, дізнаватися першою про передові технології як у телекомі, так і в ІТ-сфері загалом. Усвідомлення того, що я теж причетна до появи інновацій в нашій країні, дарує мені справжнє натхнення.

В моєму департаменті частка працівниць становить 47%. Це ще один доказ того, що IT не має гендера», ― каже Вікторія Шубіна, керівниця Департаменту продуктивності ресурсів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) lifecell.

Юлія Болдирєва, керівниця Відділу з управління процесами ІКТ і контролю доступності сервісів lifecell, ділиться особливостями роботи в компанії: «Мене не лякають складні завдання ― наша команда забезпечує належне функціонування всіх сервісів lifecell для мільйонів абонентів із різних куточків України та поза її межами.

Головна мета нашої першої лінії підтримки ― виявити проблему якомога раніше і мінімізувати її подальший вплив. Ми цілодобово моніторимо всі критичні ІТ-системи, продукти і сервіси компанії, адже у разі виникнення технічних проблем саме від проактивності та швидкості реакції мого відділу залежить рівень задоволеності клієнтів lifecell і кількість їхніх звернень до контакт-центру.

Щодня ми вирішуємо складні завдання за допомогою безлічі інструментів і технологій, та все це стає можливим насамперед завдяки людям. До речі, 45% нашої команди ― жінки.

“Технології ― ніщо. Що дійсно спочатку важливо і дуже правильно ― це віра в людей. Дайте їм інструменти, і за допомогою них вони зможуть створити щось прекрасне”, ― казав Стів Джобс».

photo_2021-10-18 20.26.40

Дирекція ICT lifecell за кількістю співробітників є більшою, ніж будь-який стартап, оскільки там працює понад 240 спеціалістів різних напрямів. 160 із них безпосередньо займаються розробкою продуктів і сервісів діджитал-оператора.

«Робота IT-фахівця в нашій команді ― це нескінченний динамічний проєкт, а також цікава пригода й слушна нагода випробувати себе в різних ролях і завданнях», ― зазначив Альп Агкаташ, керівник Дирекції інформаційних і комунікаційних технологій lifecell.

Уже багато років поспіль lifecell реалізовує низку програм для молоді. Серед них: програми стажування «Jump into life:)» і «lifecell Інтерни», змагання з успішності серед школярів «lifecell Академія», проєкт «lifecell Університети», програма лояльності для студентів «lifecell Campus» і багато інших. Детальніше про всі соціальні активності та внутрішнє життя компанії дізнавайтеся на сторінках дев’ятого соціального звіту lifecell.

Детальніше про ініціативу «Національний день дівчат у технологіях» читайте за посиланням.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus