Про чесний жанр – стендап. Інтерв’ю з Кирилом Мазуром

mazur (1)

Кирила Мазура називають наймолодшим представником українського стендапу, досить нового для нашої країни комедійного жанру. Юнак виступає на сцені з 14 років! Його жарти швидко знайшли позитивний відгук у глядачів, він брав участь у двох сезонах «Розсміши коміка» й у програмі «ГудНайт Клаб», а сьогодні Кирило дає концерти по всій Україні. Ми розпитали, про що він жартує, як публіка реагує на його юний вік, і чи планує він займатися стендапом у майбутньому.

Як ти зрозумів, що хочеш займатися стендапом? Пам’ятаєш свою першу спробу написання жартів?

Уперше я спробував себе в гуморі, коли попросився до знайомих в аматорську команду «Ліги Сміху». Перші свої жарти я написав саме туди, але в результаті ми ні в телевізійну, ні в регіональну «Лігу Сміху» не потрапили, і команда розпалася. Я, щоб не закінчувати кар’єру «гумориста», узяв ті жарти, які писав для команди, і виступив з ними на стендапі. Тоді мені пощастило – мене визнали найкращим коміком вечора, і це дало непогану мотивацію рухатися далі. І ось я вже 3 роки займаюся цим чудовим жанром.

Про що ти найчастіше жартуєш, і як на це реагує публіка?

Стендап – це дуже чесний жанр, тому я жартую на теми, які мене безпосередньо стосуються: батьки, дівчина, школа, університет і так далі… Реакція залу здебільшого позитивна! Але все залежить від кількості і якості твоїх жартів.

Гумор для тебе – це більше хобі чи все-таки професія? Наприклад, написання жартів – це натхнення чи клопітка робота?

Я думаю, якщо гумор сприймати як хобі, то він і залишиться твоїм хобі. Скільки ти цьому приділяєш сил і часу – стільки ти отримуєш віддачі. З приводу написання жартів – мені здається, у тобі має бути симбіоз таланту і працьовитості. Буває, у тебе є натхнення, придумуєш круту тему, але потрібно ще багато праці, щоб довести її до логічного завершення.

Стендап для мене – це спосіб поділитися своїми роздумами зі сцени. Коли це знаходить відгук у залі, я отримую величезне задоволення.

mazur2 (1)Як, на твою думку, розвивається стендап в Україні? Чи добре у нас сприймає публіка такий жанр гумору?

Тішить, що стендап стрімко розвивається щороку. Для стендап-заходів почали винаймати великі зали, люди ходять на виступи своїх улюблених коміків – а це означає, що ми все робимо правильно! Публіка сприймає нас добре. Зі свого досвіду можу сказати, що українці – це одні з найбільш вдячних і чуйних глядачів.

А в тебе є кумири в жанрі стендапу?

Мабуть, кумирів у мене немає, є просто улюблені коміки. В Україні, наприклад, мене надихають Андрій Колмачевський і Андрій Щегель.

Як до твого захоплення ставляться рідні? Тобі важлива їхня підтримка під час виступів?

Батьки надзвичайно мене підтримують у тому, що я роблю. Думаю, якби цього не було на початковому етапі, то не факт, що я би зараз цим займався. Мені важлива їхня підтримка глобально, а не конкретно під час кожного виступу.

Тебе називають наймолодшим стендапером України, твій вік змінює ставлення глядачів до тебе?

Мій вік – це і добре, і погано водночас. З одного боку, якісь серйозні думки від мене глядач ще не до кінця сприймає. З іншого – коли я виходжу на сцену, звісно, увага буде прикута до наймолодшого коміка. Головне – це не стати заручником цього образу і далі розвиватись у комедії.

Ти пов’язуєш життя зі стендапом у майбутньому?

Так, я вирішив серйозно займатися лише стендапом, навіть кинув університет заради цього.

А де виступаєш зараз?

Зараз я є резидентом Stand Up Клубу. У нас багато концертів у Києві і по всій Україні, куди вас із задоволенням запрошую!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus