Курси, подкасти та книги, що допоможуть почати свій бізнес

pexels-cottonbro-6334874

Розробками молодих українських підприємців користується Ілон Маск, Amazon та Google. Лише за минулий рік стартапи з України залучили рекордні $570 мільойнів інвестицій від великих міжнародних інвесторів.
Не всі українські винахідники мають диплом елітної бізнес-школи — більшість з них закінчили місцевий університет, проходили онлайн-курси на Prometheus чи Coursera.
Ділимося книгами, подкастами та курсами, які допоможуть почати свій бізнес без МВА.

Курси, які допоможуть почати власну справу

Як створити стартап (Prometheus)

Цей курс читали студентам Стенфордського університету. Він допоможе бізнесменам-початківцям розвинути свою бізнес-ідею, вирішти проблеми, без яких не обійтися, коли маєш бізнес, а також побудувати успішну стратегію, залучити інвесторів та організувати продуктивну роботу в команді.

Тривалість курсу – 6 тижнів.

Підприємництво. Власна справа в Україні (Prometheus)

Ти дізнаєшся про бізнес-середовище в Україні та те, як управляти власною справою від успішних підприємців.

Тривалість курсу – 5 тижнів.

10 кроків для початку власної справи (Дія. Бізнес)

Цей освітній серіал розповідає про те, як зареєструвати підприємство, що таке бізнес-стратегія та як її продумати, як юридично оформити бізнес, які є джерела фінансування, як створити команду та побудувати ефективну комунікацію.

Почати бізнес. Креативна індустрія (Дія. Бізнес)

Це освітній серіал, що допоможе підприємцям-початківцям заснувати власну справу в креативній індустрії. Він розповідає, чому варто приділяти багато уваги тестуванню продукту, чи можна обійтися без інвестицій, як організувати рекламну кампанію та реагувати на негативні відгуки. Усі уроки побудовані на основі досвіду роботи освітньої платформи «Projektor».

Тривалість курсу – 5 уроків, понад годину.

Почати бізнес. Сфера технологій (Дія. Бізнес)

Це курс на 50 хвилин про те, як започаткувати власний бізнес у сфері технологій. Ти ознайомишся з діяльністю технологічного стартапу Petcube та дізнаєшся, як залучати інвестиції та організувати маркетингову кампанію.

Курси про соціальне підприємництво

Соціальне підприємництво (Prometheus)

Це курс, який доводить, що соціальне підприємництво може бути прибутковим. Тут зібрали інтерв’ю із соціальними підприємцями України, а також людьми, що популяризують цю діяльність.

Ти дізнаєшся про організацію соціального підприємства, навчишся визначати критерії успішності соціального бізнесу.

Тривалість курсу – 5 тижнів.

Соціальне підприємництво та конкурентоспроможність (EdEra)

Ти дізнаєшся, чим відрізняється соціальний бізнес від традиційного, а також, як працюють різні бізнес-моделі соціальних підприємств. Третій модуль розповідає, як започаткувати власне соціальне підприємництво, як визначити його місію, де взяти кошти та як розповісти про свою справу в інформаційному просторі.

Окрім навчальних відео, розробники курсу пропонують 4 практичні кейси, додаткові навчальні матеріали та можливість поспілкуватися на форумі з іншими студентами.

Курси про бізнес під час карантину

Як будувати бізнес онлайн (Prometheus)

Експерти курсу розкажуть, як розібратися в законодавчій базі, технічних та організаційних аспектах онлайн-бізнесу, як перейти на дистанційну роботу та опанувати проектний менеджмент в таких умовах. Також ти дізнаєшся, як ефективно спілкуватися онлайн та побудувати якісну корпоративну культуру.

Як діяти далі: Бізнесу про сталий розвиток (Prometheus)

На курсі ти дізнаєшся, що таке сталий розвиток та який його вплив на бізнес. Курс складається з чотирьох модулів, в кожному з яких є коментарі експертів та приклади європейського досвіду впровадження Цілей сталого розвитку. Велику увагу приділяють поясненню наскільки важливою для будь-якого бізнесу є побудова надійних партнерських відносин.

Ми відкриті!

Спільний курс від освітньої онлайн-студії EdEra та бренду Coca-Cola для власників бізнесу зі сфери HoReCa про те, як організувати роботу закладів під час пандемії та в післякарантинні часи.

На курсі експерти готельно-ресторанної справи розказують про власний досвід роботи закладів в період кризи та що вони робили, щоб вийти з неї. Курс складається з 5 розділів про команду, маркетинг, контроль якості, фінанси та диджитал.

Курси про менеджмент, клієнтоорієнтованість, технології та закон

 • Підприємництво: Хто ваш клієнт? Prometheus.
 • Сучасне керівництво проектами – мистецтво порушення правил, Prometheus.
 • Жіночий бізнес:шляхи розвитку та інструменти підтримки, EdEra.
 • Електронний документообіг для підприємців, «Дія. Бізнес».

Всі курси безкоштовні. Після закінчення кожного можна пройти тестування, а також отримати сертифікат, що підтверджує здобуті навички.

Подкасти

TED. Business. Теоретичні знання про найбільш цікаві ідеї в діловому світі.

Made in Ukraine Tech Startup Edition. Інтерв’ю із засновниками, керівниками та експертами відомих компаній.

Дій. Подкаст про бізнес. Розповідає, як побудувати власний стартап. Ведучий подкасту спілкується з власниками інтернет-магазинів, приватних шкіл, хендмейд-студій, IT-компаній, кав’ярень та стартапів.

Засновники. В кожному епізоді на тебе чекають розмови з підприємцями про їхні стартапи, комунікацію, нетворкінг та управління проектами. Ти дізнаєшся, що важливіше – цінності чи гроші, чи допоможе бізнесу в кризу ребрендинг та наскільки важливе масштабування.

Радіо МВА. Основна мета подкасту – довести, що відкрити власну справу просто, а от зробити її стабільною на роки та прибутковою – набагато складніше.

Master of Scale. Англомовний подкаст, в кожному з епізодів якого ведучий розглядає досвід компаній від початку їхньої діяльності і до успіху.

Ти дізнаєшся, що насправді шукають інвестори, як навчитись адаптовуватись до змін, якою є сила особистого бренду та чому в бізнесі обов’язково вміти опановувати свої емоції.

Книги

Також зібрали для тебе книги про бізнес, завдяки яким можна дізнатися, якими рисами має володіти підприємець, як навчитись вести переговори та масштабувати бізнес.

 • Девід Рубенштейн «Бути лідером. Мудрість від тих, хто змінив правила гри»
 • Деніел Гоулман «Емоційний інтелект»
 • Наполеон Гілл «Думай і багатій»
 • Александра Картер «Не бійся спитати. 10 кроків до вдалих переговорів»
 • Андерс Ерікссон «Шлях до вершини. Наукові поради про те, як досягнути професіоналізму»
 • Бодо Шефер «Шлях до фінансової свободи. Ваш перший мільйон за сім років»
 • Верн Гарніш «Масштабування бізнесу. Покрокова стратегія збільшення прибутків»
 • Нільс Лунде «Історія LEGO. Як цеглинки завоювали світ»
 • Стівен Сільбігер «МВА за 10 днів»
 • Стів Бланк, Боб Дорф «Священна книга стартапера. Як збудувати успішну компанію»
 • Джейсон Фрайд, Девід Хайнемайєр Хенссон «Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес»
 • Філ Найт «Продавець взуття. Книга спогадів засновника компанії “Nike”»
 • Марк Рендольф «Ця ідея ніколи не спрацює! Неймовірна історія заснування Netflix»
 • Джим Коллінз «Від хорошого до величного»

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus