Про «класного генерала» та 11 солдатів із гелікоптера МІ-8

Ukraine

Не встигли українці відійти від втрат під Волновахою, де 22 травня загинули 17 українських військових, як 29 травня не стало ще 12 українських вояків. Усі вони перебували на борту гелікоптера МІ-8, який збили терористи. Разом зі своїми бійцями загинув і генерал-майор Сергій Кульчицький.

Герої з маленької «вісімки»

Як повідомляють на сайті Національної гвардії України, терористи підбили гелікоптер МІ-8 неподалік від Слов’янська. Із-поміж 12 загиблих було «шість військовослужбовців Національної гвардії, включаючи екіпаж гелікоптера, та шість представників спецпідрозділу МВС України». Що ж, до сценаріїв останніх дзвінків у школах та випускних вечорів додалися хвилини мовчання, а особливий траур за загиблими оголошено в Івано-Франківській області. Про це повідомляє «Українська правда» вказуючи на те, що серед загиблих є шестеро прикарпатців. Зокрема, з Івано-Франківська були старший лейтенант міліції Василь Семанюк, старший прапорщик міліції Володимир Шарабуряк, прапорщик міліції Володимир Лисенчук, а також старший лейтенант міліції, заступник командира взводу Петро Безпалько, старшина Петро Остап’юк та старший сержант Віктор Яков’як із Коломийщини. Три дні жалоби в області, відміна розважальних програм, панахиди за померлими – наразі це все, що для своїх героїв можуть зробити земляки. Особливо помітною втратою для українського війська стала загибель генерал-майора Сергія Кульчицького, хороших слів на адресу якого не скупилися ні вояки, ні сам міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Реклама

«Не свадебный, не паркетный, не штабной… Настоящий командир»

Про генерал-майора Кульчицького можна прочитати багато приємних відгуків. Зокрема вчора Арсен Аваков на своїй сторінці у Фейсбуці написав: «От пуль не прятался. Передовой не чурался. Как и тяжелой черновой работы. Работал не броско, по-военному четко и честно. А сегодня погиб. Погиб вместе со своими товарищами от рук террористов».

А також міністр розповів історію про те, як на Великдень він зустрічався з генерал-майором та його вояками: «И тут в конце встречи, встал хлопчик и выдал: “А еще просим отметить нашего генерала! Он классный!” – и начали хлопать. А ребята искренне подхватили. Я тогда просто обомлел и порадовался. Майдановцы хлопали генералу МВД!» Російський військовий журналіст Аркадій Бабченко в інтерв’ю «ВВС Україна» називає Кульчицького «одним із найадекватніших командирів». Активіст Юрій Касьянов на своїй сторінці у Фейсбуці так написав про генерала Кульчицького: «Не свадебный, не паркетный, не штабной… Настоящий командир. Всегда был рядом со своими бойцами: жил в палатке, ел нехитрую солдатскую пищу, которую, бывало, сам и готовил. Строгий, но человечный – каждый мог прийти к нему со своими проблемами».

Що ж трапилося?

Як повідомляє Юрій Касьянов, гелікоптер із солдатами летів на Карачун:«”Восьмерка” шла на Карачун (Телецентр), груженная продуктами, питьевой водой, бронежилетами… Села нормально, выгрузили груз, взяла на борт бойцов, летевших на отдых, и через несколько минут после взлета взорвалась… Ракета, или выстрел из гранатомета…» Аркадій Бабченко додає: «Выслеживали, видимо. Было два взрыва – один в воздухе, второй при падении». Перші особи держави висловлюють співчуття, а наразі далеко не всі рідні можуть поховати тіла загиблих (на прохання родичів сепаратисти віддадуть останки). 

Коли вже все це завершиться?

Якщо раніше часто любили повторювати, що ми повинні боротися, щоб не зрадити Небесну сотню, то сьогодні відповідальність уже значно більша. Бо розрахунок йде не на одну сотню. Точної дати, коли вже всі ці жахіття завершаться, ніхто не називає. Проте, наприклад, віце-прем’єр-міністр Віталій Ярема ще у вівторок заявив, що антитерористична операція продовжуватиметься, поки на території України не залишиться жодного терориста. Як повідомляє «Сегодня», щось схоже сказав і в. о. міністра оборони України Михайло Коваль: «Будем работать, пока этот регион не начнет нормально жить, работать, функционировать и пока у людей не наступит покой». Що ж, а поки, як кажуть, спокій нам лише сниться. А раптом ці сни віщі і дуже-дуже скоро втіляться в реальність? генерал Кульчицький

Інфографіка: Вікторія Кравчук. Фото: сторінка Юрія Касьянова у Фейсбуці, сайт Національної гвардії України, AP.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus