Куди бігти танцювати в Києві – щоб сучасно, приємно й цікаво

Дарія Вороніна (1)

Твоє тіло просить активності, задоволення, сил для нових звершень? Пропонуємо його послухатися і зробити те, чого воно хоче. Є багато місць, де в цьому охоче допоможуть!

Кому «показано» танцювати?

Те, що фізична активність вкрай потрібна нинішній людині, яка цілий день сидить за комп’ютером, не чув лише глухий. Розуміння того, що «мені конче треба рухатися, бо гіподинамія, черевце, депресивний стан чатують», часто приводить до спортзалу. Але не всім до душі «вбиватися» на залізі чи доріжці. А ще питання, наскільки воно корисно – «вбиватися». Травми в спортсменів також свідчать на користь дивана… Чи на користь альтернативи?

А як щодо пострибати й повигинатися під музику? Калорії спалюються, м’язи зміцнюються, а ще до цього букета додається жменька ендорфінів та інших славних речовин, які укріплюють здоров’я. І як же приємно сказати своєму сумлінню: «То я не просто гоцаю й тупаю, а дбаю про свій організм!» Уляна Супрун підтверджує.

Реклама

Чому сучасний танець – це класна тема?

Трапляється так, що, коли тіло проситься танцювати, голова відказує: «Та я ж не вмію! То ж має бути красиво, а для цього нібито потрібні спеціально навчені (бажано від чотирьох рочків) люди з нелюдською розтяжкою, талією 47 сантиметрів і пуантами. А я не підходжу».

Чудові новини: танцюють усі! Велика дяка багатьом діячам двадцятого й двадцять першого століття, які невтомно доводять: для того, щоб діставати кайф від руху й дарувати його іншим, ніяких особливих даних не потрібно. Як сказала американська танцівниця й викладачка, авторка практики «п’ять ритмів» Ґабріелл Рот: «Якщо ви маєте тіло, ви танцівник».

Головне – слухати себе, мати цікавість, шукати власне задоволення, експериментувати та імпровізувати, не дуже переймаючись зовнішніми ефектами. Приблизно так-от просто й коротко можна підсумувати філософію контемпорарі-денс, вільного танцю, контактної імпровізації (хоча ці практики можуть бути спрямовані й на перформативність, і тоді форма також буде важлива). Тут зазвичай не потрібні спеціальні атрибути: шлях до себе відбувається в спортивних штанах, босоніж або в шкарпетках на підлозі. Подобається? Варто спробувати!

фото Руслана Баранова 4 (1)

Де потанцювати контемпорарі?

Контемпорарі-денс може виглядати дуже різноманітно: для кожного він свій. Його прихильників об’єднує увага до змісту й почуття, пошук гармонійного діалогу з тілом, увага до простору й стану. Викладачі використовують різні техніки (подекуди з медитації, йоги, соматичних практик), але, скоріш за все, тобі не даватимуть завдань на кшталт: «Чітко повтори ці рухи тричі». Тобі радше запропонують відчути себе дитиною, яка зі щирим інтересом досліджує своє тіло й довкілля. Хоча знов-таки заглиблення може вимагати відпрацювання техніки.

  • Майже кожного місяця заняття із сучасних рухів у форматі курсів чи інтенсивів проводять викладачки Contemporary Movement.
  • Навчитися нового і вдосконалитися допоможе також Contemporary Improvisation with Vio.Zemlya.
  • Студія Валентини Ковач – для жінок. Тут роблять акцент на граційності руху, застосовують елементи стретчингу та йоги.

Куди сходити на вільний танець?

Вільний танець чудово підходить для тих, кому не до душі повторювати однакові па, а хочеться рухатися так, як просить хребет, ліва п’ятка чи куприк. Ведучий або ведуча зазвичай пропонує певний напрямок (наприклад: «Звернімо увагу на те, як саме віддаємо вагу підлозі»), а направляєш танець самостійно. Можна рухатися ліниво, або надто сміливо, або кумедно: ніхто тебе не засоромить. Усі навколо такі самі.

«Рух для життя» – це здебільшого регулярні заняття, де можна добряче видихнути накопичені стреси, дослухатися до себе й рухатися так, щоб тобі це було за насолоду.

Щомісячні сесії «Вільний рух / Вільний танець» проводить хореограф Віктор Рубан. А двічі на тиждень у нього можна позайматися в рамках «Інтегруючого ранкового тренажу», що поєднує кілька методів пошуку гармонії з тілом.

У Києві регулярно проводять класи місцеві інструктори й запрошені гості з інших країн. Знайти їх можна, зокрема, за допомогою Афіші сучасного танцю України.

фото Сергія Семічева 2 (1)

Де поімпровізувати контактно?

Контактна імпровізація, як свідчить назва, – для тих, хто потребує контакту з іншими. Її обожнюють кінестетики. Тут можна перекочуватися одне через одного, віддавати одне одному вагу, крутити. Головне – дбати про свою безпеку і не шкодити партнерові. Іноді це схоже скоріше на акробатику, іноді – на веселі дитячі забави.

  • Хочеш почати? Слідкуй за подіями КІ в Україні! Класи від різних учителів та джеми зазвичай проходять щосуботи.
  • Кілька разів на рік навчальні курси проводить Руслан Баранов. Рекомендовано імпровізаторам будь-якого рівня, починаючи з нульового. Також часто влаштовує класи Сергій Семічев. Приєднуйся!
  • Хороший варіант для навчання і практики – інтенсиви. Скажімо, можна вирушити на якийсь із європейських КІ-фестивалів.

Один зі способів не пропустити цікаві заходи, пов’язані із сучасними танцями, – стежити за тим, що відбувається в місцях, де вони найбільше сконцентровані. У Kyivdanceresidency в Довженко-Центрі біля метро «Голосіївська» часто відбуваються різноманітні корисні й приємні для тіла навчальні заходи. Багато занять пропонує Totem Dance неподалік метро «Почайна». «Пригріте місце» київських «контактників» – йога-студія на Михайлівській, 12-Б. Також цікаві заходи періодично проходять у Центрі Леся Курбаса на Володимирській, 23-В. І не тільки класи, а й вечори імпровізації Impro Store, на яких у другому відділенні кожен охочий має можливість вийти на сцену й проявити себе.

Хто пробував ці або інші заняття – доповнюйте нашу добірку в коментарях!

Photo courtesy by: Руслан Баранов, Сергій Семічев, Дмитро Захаров, Євгеній Педін, Дарія Вороніна, Віктор Рубан, Аліна Цховребова, Анастасія Рембецька

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus