Новий в.о. ректора НМУ ім. Богомольця приступив до роботи

Bohomolets

Після того, як новопризначений в.о. ректора Юрій Кучин два дні поспіль (15 і 16 серпня) не міг потрапити до свого робочого місця, він все ж приступив до виконання обов’язків. Однак МОЗ й адміністрація вишу висвітлюють події по-різному.

15 серпня вхід до адмінбудівлі вишу заблокували. За версією Міністерства охорони здоров’я, це були «невідомі молоді особи під керівництвом аспіранта НМУ Василя Гілюка». Вони нікого не пускали на територію установи, а охоронці університету за їхньою вказівкою нанесли тілесні ушкодження співробітниці МОЗ України, яка мала повідомити адміністрацію вишу про призначення нового в.о. ректора.

16 серпня Юрій Кучин знову прибув до ректорату, але вхід в корпус все ще був заблокований і він викликав поліцію. Протестувальники відмовилися впускати їх до університету, після чого «поліція відтіснила осіб від входу в будівлю». В.о ректора у супроводі працівників поліції зайшов у ректорат.

Натомість в університеті повідомляють, що будівлю заблокували самі студенти. Вони протестували проти незаконного призначення на пост Кучина і заздалегідь повідомили про мирне зібрання, але люди у формі правоохоронців розігнали їх силою. Трьох студентів госпіталізували, іншим працівники «швидкої» надали допомогу на місці.

«Ми мирно протестували. В один момент після тривалої дискусії Василя Гілюка та адвоката призначеного МОЗ виконувача обов’язків, з’явились люди у формі поліції, яких ми попросили показати документи, чого вони не зробили. Почалась штовханина з бійкою», – розповів студент стоматологічного факультету НМУ Вагіф Багіров.

Згодом на місці події з’явився проректор НМУ Ярослав Цехмістер. Після переговорів сторони дійшли згоди щодо продовження роботи університету у штатному режимі під керівництвом Юрія Кучина. Наказ про його призначення зареєстрували в канцелярії НМУ. Залишилося видати внутрішній наказ, який завершить процедуру.

17 серпня акції протесту продовжилися під час засідання приймальної комісії. Група студентів НМУ у футболках з плямами червоного кольору тримали у руках плакати з надписами, які засуджують побиття активістів правоохоронцями та пасивну позицію Юрія Кучина.

NMU

Нагадуємо, МОЗ відсторонило від посади й розірвало контракт з ректоркою НМУ ім. О. О. Богомольця Катериною Амосовою. Обов’язки ректора виконував перший проректор Ярослав Цехмістр. Нині на цю посаду призначили Юрія Кучина.

Фото: youtube.com, nmu.ua.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus