Кредитна історія: що це таке і як її перевірити

Як перевірити кредитну історію

Люди часто беруть кредити, іноді вони ретельно дотримуються зобов’язань і навіть можуть швидше сплатити борг, але деяким з них це важко дається. Якщо в майбутньому людина знову захоче взяти кредит, вона може стикнутися з відмовою через перегляд її кредитної історії. Тому треба знати, як перевірити кредитну історію та які дані вона містить перед новою позикою.

За даними STUDway із посиланням на «vikna.tv», кредитна історія – це дані про кредити та їх вчасне погашення. Цю інформацію кредитні бюро отримують від різних фінансових установ. Зберігання таких даних триває 10 років з часу закінчення кредитного договору. Оцінка кредитної історії вирішується у процесі розгляду заявок на кредит. Щоб дізнатися власну кредитну історію, можна звернутися до кредитних бюро – це організації, які збирають та аналізують дані про минулі кредити особи або підприємства. Їх функція – це надання можливості громадянам перевірити кредитну історію. Кредитори та фінансові установи також можуть звертатися для отримання інформації про кредитну історію особи та прийняття рішень щодо кредитування.

Одним із кредитних бюро, яке дозволяє перевірити історію, є Українське бюро кредитних історій (УБКІ). Для отримання звіту потрібно подати документи: копії паспорта, ІІН та заяву на отримання кредитного звіту. Це можна зробити раз на рік безоплатно, а за наступними запитами треба буде заплатити 90 гривень. Є кілька способів отримання кредитної історії: на сайті УБКІ, у моб. додатку Кредитна історія, у чат-боті Кредитна історія УБКІ в Telegram, поштою, в інтернет-банкінгу Приват24. Зверніть увагу, що кредитна історія є конфіденційною інформацією, доступною іншим тільки за певних умов (довіреності від нотаріуса, рішення суду або згоди від власника кредитної історії через послугу СтатусКонтроль).

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про секрети успішного тайм-менеджменту: як отримати більше часу для себе.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *