Креативний підхід до навчання: зарубіжні методики

офіс

Історію та літературу можна вивчати завдяки книгам про Гаррі Поттера, соціологію – через творчість поп-королеви Бейонсе. А всі ці знання легко акумулювати під час курсів «Дурість», відволікаючись при цьому на «О, дивіться, курча!» «Студвей» розповідає про дивні дисципліни й неординарні підходи до викладання зарубіжних освітян.

Гаррі Поттер

Шалена популярність серії книг і фільмів про Гаррі Поттера спричинила появу нестандартних освітніх методик. Університет штату Орегон започаткував дисципліну «Гаррі Поттер: Пошук вашого Патронуса», що передбачає дослідження освіти й управління процесом навчання, спираючись на всесвітньо відомий бестселер. Під час занять викладач пропонує студентам проводити певні аналогії, залучаючи до уваги головних героїв книги й порівнюючи їх із реальними особистостями. Наприклад: «Що спільного між Мартіном Лютером Кінгом-молодшим і Альбусом Дамблдором?»

Державний університет Аппалачі організував курс «What If Harry Potter Is Real?», у центрі якого – історія. Моделюючи різні ситуації, викладач зосереджує увагу студентів на запитанні: «Що, якщо..?» Мета курсу – дізнатися, чи правильно трактують історію, як вона впливає на суспільство й літературу та як фантазія може змінити наш погляд на події минулого.

«Дивлячись на географію творів, реальні й уявні історичні події, зображені в романах, студенти будуть вивчати питання раси, класу, статі, часу, місця, видів використання простору й руху та роль мультикультуралізму в історії».

Коледж мистецтв і дизайну Отіса відкрив курс «Гаррі Поттер: літературна традиція та поп-культура». Він розглядає явище Гаррі Поттера з точки зору фольклорних витоків, літературної структури та її впливу на популярну культуру. Під час навчання студенти критично аналізуватимуть теми і значення, виражені через книги Джоан Роулінг, і намагатимуться зрозуміти, як письменниця зробила читання «знову веселим».

офіс

Реклама

Поп- і хіп-культура

Експериментальний коледж Університету Тафтса пропонує ознайомитися з нестандартною дисципліною «Викриття хіпстерів». Студенти виступатимуть у ролі критиків і соціологів, аби дослідити вплив хіпстерів на культуру сьогодення та найточніше визначити сенс цього поняття.

Університет Рутгерса представив курс «Феміністичні перспективи: політизація Бейонсе». Він базується на творчості співачки, її феміністиних переконаннях та аналізує сучасне американське суспільство, сексуальну політику, класову й расову приналежність. Крізь призму музичних доробків Бейонсе студенти дізнаватимуться про поп-культуру та її вплив на формування соціуму. У навчальному плані, окрім дискографії поп-королеви, згадується також музика Леді Гаги, Жанель Моне, Біллі Холідей,  Ніни Сімоне, Адель й Емі Уайнхаус.

Вивчаємо дурість

Західний коледж Університету Лос-Анжелеса ввів оригінальний предмет під назвою «Дурість». Професор філософії  через вивчення природи дурості як «подвійного інтелекту, а не його протилежності» навчає студентів бачити речі з абсолютно іншої точки зору. До розгляду пропонують твори Фрідріха Ніцше, Жиля Дельоза й Авіталь Ронелл. Студенти досліджують дурість на прикладі президента Буша й мультсеріалу «Бівис і Батхед». До речі, в цьому ж університеті навчалися президент Барак Обама та режисер Террі Гілліам.

«Oh, Look, A Chicken!»

Дисципліна під цікавою і трохи спонукальною назвою «О, дивіться, курча!» використовує відволікання як спосіб пізнання. У рамках курсу студенти пишуть статті, використовуючи власні дослідження органів чуття. Продавець гітар Чейз Грем розповідає про користь такого методу: «У мене проблеми з відволіканням. Можу виглянути з вікна, побачити, як проїжджає автомобіль і забути, що я роблю. Замість того, щоб позбутися чинників, які мене спантеличують, я хочу використовувати їх як інструменти пізнання».

Ефективність таких специфічних навчальних методик поки що визначити важко, але на банальний виклад матеріалу студенти таки не скаржаться.

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus