Країна німців: між минулим і майбутнім

Згідно з популярним серед європейців анекдотом, у раю німці – механіки, в пеклі – охоронці правопорядку. Славу в одній і іншій сферах вони отримали завдяки своїй принциповості та прагматичності. Стереотипна Німеччина – країна чоловіків із вусами, організованого суспільства, яке що й робить, так це чітко дотримується законів, мріє про порядок у світі й, за зовсім консервативним уявленням, живе у ритмі воєнного маршу. Багато що із цього так і є. Хоча німців з вусами на вулиці практично не зустрінеш.

Німеччина

Глибоко пізнаєш німецьку культуру й розумієш, чому нація ніяк не оговтається від минулого, у Музеї сучасної Німеччини у Бонні. Про те, як дістатися й що подивитися у колишній столиці Німеччини, ми уже розповідали, а наразі – на екскурсію до німців у недалеке минуле.

Німеччина

Німеччина

Головна мета музею – побудувати міст між минулим та майбутнім, над чим уже 20 років трудяться організатори, засновники й ентузіасти.

Німеччина

Музей сучасної історії Німеччини розпочав роботу в 1994 році. Ініціатором створення проекту став колишній федеральний канцлер Гельмут Коль (Helmut Kohl). Спершу початківець задумав зібрати експонати, що відображають історію ФРН і процес поділу Німеччини на два ворожі табори, але з часом орієнтири змінилися.

Німеччина

У 2010─2011 роках експозиція музею змінилася. Організатори надолужили пробіли. Так, скажімо, тепер тут ширше представлений період холодної війни.

Німеччина

Музей сучасної історії Німеччини входить до числа найбільш відвідуваних у Німеччині.

Німеччина

Як і колись, вхід сюди безкоштовний. Вся робота фінансується державою. Філії боннського музею є в Берліні і Лейпцигу.

Німеччина

Німеччина

Площа експозиції у Бонні становить чотири тисячі квадратних метрів. Це кілька поверхів. Зібрання музею налічує близько семи тисяч експонатів і близько 150 мультимедійних установок.

Німеччина

Унікальна річ – це мультимедійність музею. Практично до кожного експонату є аудіозапис очевидців, проте лише німецькою. Свідчення не однотипні, тож можна оцінити історію Німеччини критично.

Німеччина

Експозиція періодично оновлюється і поповнюється інформацією, отриманою під час нових наукових досліджень.

Німеччина

Для музею одного дня не вистачить. Аби усе розглянути/послухати та подивитися, потрібно днів два-три.

Німеччина

У приміщення музею є сувенірний магазинчик із атрибутикою Німеччини та різного роду цікавими речами.

Німеччина

І кав’ярня, де й пообідати можна.

Німеччина

Зрозуміти німців – справа століть, якщо не тисячоліть. Складніше, мабуть, зрозуміти лише свою націю.

Німеччина

Фото автора.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus