Університет як бізнес: що відбувається в КПІ (оновлюється)

kpi

Нещодавно журналісти «Центру розслідувань України», 24 каналу, опублікували розслідування про те, як верхівка КПІ перетворила Національний університет на власний прибутковий бізнес. Розповідаємо коротко про головне.

Історія розслідування почалася з листа одного з колишніх студентів КПІ. Журналіста Іллю Лукаша зацікавило те, що фактично усіма закупівлями для ремонтів у КПІ займаються сім компаній, шість з яких напряму пов’язані з проректором через підлеглих, дружину та брата.

Мова йшла про проректора Петра Ковальова. Він відповідає в КПІ за господарчі роботи. Майже всі ремонти в закладі роблять компанії, пов’язані з самим Ковальовим. Згідно з розслідуванням, дві компанії очолює його колишній співробітник, ще дві – рідний брат. У кількох компаніях працювала його дружина, а одну заснував він сам.

На ремонт гуртожитків університет щороку витрачає десятки мільйонів гривень. Проте студенти скаржаться, що роботи ведуться лише на словах. За словами авторів програми, усе тому, що компанії для ремонту обиралися не за конкурсом, а за наближеністю до керівництва.

Журналісти вияснили, що проректор публікував умови закупки, про яку ніхто не знав, і підписував договір з потрібною компанією. У жодних тендерах, крім на ремонти в КПІ, вони не брали участь. До того ж більшість робіт в університеті виконують прості працівники КПІ. Відповідано до розслідування, гроші залишаються в компаніях-прокладках, через що ремонти проводяться за завищеними цінами.

У програмі з’ясували, що за 11 років на території КПІ побудували 4 висотки. Умови, на яких університет передав землю під забудову, адміністрація приховує. Офіційна версія – за кожен комплекс для КПІ будуватимуть гуртожитки та навчальні площі. Проте за цей час не з’явилося жодного.

Згідно з розслідуванням, в одному з нових житлових комплексів мають квартири проректор Ковальов та проректор з навчально-педагогічної роботи – Новіков. Обидва безпосередньо приймали рішення про виділення землі під гуртожиток.

Журналісти хотіли дізнатися, чи не є ситуація в університеті конфліктом інтересів. Вони намагалися говорити з керівництвом КПІ, надсилали офіційні запити, але все марно. Тема корупційних схем у Національному університеті себе не вичерпала, тому скоро на 24 каналі має з’явитися розслідування про вклад у розвиток КПІ ректора – Михайла Згуровського.

Фото: kyivtoday.xyz

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus