Космічний об’єкт, що виявили торік, міг бути інопланетним зондом

oumuamualike

Астрофізики з Гарварду припускають, що сигароподібний космічний об’єкт, який помітили у нашій сонячній системі минулого року, можливо був космічним кораблем, який послали для дослідження Землі.

Об’єкт, що отримав назву Oumuamua, помітили на Гавайських островах у жовтні 2017 року телескопом Pan-STARRS 1.

Вчені не могли пояснити його незвичні параметри й точне походження. Таким чином, дослідники називали Oumuamua кометою й астероїдом, перш ніж, оголосити його міжзоряним об’єктом.

Наразі в новій статті дослідники з Гарвардського Центру астрофізики припускають, що подовжений темно-червоний об’єкт міг бути штучного походження.

«Oumuamua може бути зондом, який інопланетна цивілізація направила на Землю», – запевняють астрономи в науковому журналі. Ця теорія заснована на надмірному прискоренні об’єкта. Він переміщався зі швидкістю 196 000 миль на годину.

За словами науковців, імовірно, що зонд лише уламок інопланетного пристрою, а не цілий корабель. Астрономи припускають, що висока швидкість і незвичайна траєкторія об’єкта – результат його несправності.

«Це пояснювало б аномалії Oumuamua: незвичну форму, низьку теплову емісію, що свідчить про високу відбивну здатність і відхилення від кеплеровської орбіти», – пояснили гарвардські науковці.

Крім того, Oumuamua – перший подібний об’єкт, який вчені спостерігали у нашій сонячній системі.

Нагадаємо, NASA припинило роботу космічного телескопа Kepler.

Ілюстрація: ESO/M.Kommesser

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus