Комахи вимирають і можуть зникнути через 100 років

karina-vorozheeva-666313-unsplash (1)

Науковці заявили, що комахи поступово вимирають і протягом наступних 100 років можуть повністю зникнути, що матиме катастрофічні наслідки для екосистем планети.

Згідно з інформацією глобального наукового огляду, понад 40% видів комах скорочується, а третина перебуває під загрозою зникнення.

«Швидкість вимирання у вісім разів вища, ніж у ссавців, птахів і рептилій. Загальна кількість комах кожен рік зменшується на 2,5%. Це дозволяє припустити, що вони можуть зникнути протягом сторіччя», – зазначають автори огляду.

Кількість комах у 17 разів вища, ніж людей. Також вони найрізноманітніші істоти на Землі. Дослідники підкреслюють, що комахи необхідні для правильного функціонування всіх екосистем. Ними харчуються інші істоти, вони запилюють рослини й перероблюють поживні речовини.

Зникнення комах уже помічали в Німеччині й Пуерто-Ріко, проте криза має глобальний характер.

Згідно з аналізом, кількість комах зменшується через інтенсивне використання пестицидів у сільському господарстві. Також на процес впливає урбанізація та зміна клімату.

«Якщо не зупинити вимирання комах, це матиме катастрофічні наслідки для екосистем планети та для виживання людства», – заявив один із авторів дослідження Франциско Санчес-Байо.

За його словами, через 10 років у світі буде на чверть менше комах, через 50 років залишиться половина, а через 100 років вони повністю зникнуть.

Нагадаємо, колір океану зміниться через глобальне потепління.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus