Site icon STUDWay

Коли прибирати ялинку: традиції, прикмети та поради

Коли прибирати ялинку

Фото - rbc.ua.

Новорічні свята закінчуються, і постає питання: коли ж пора розлучатися з пухнастою красунею – ялинкою? Це питання хвилює багатьох, адже існує безліч прикмет, традицій та навіть порад від фахівців фен-шую щодо того, коли саме слід прибирати новорічне дерево. Давайте розберемося детальніше.

Як повідомляє Studway з посиланням на «УНІАН», за народними повір’ями, ялинку не варто прибирати раніше 14 січня – старого Нового року. Вважається, що до цього часу дерево притягує в дім позитивну енергетику. Згідно з православними традиціями, ялинку слід прибрати до свята Водохреща (6 січня за новим стилем). Це пов’язано з тим, що Водохреще знаменує закінчення Святок. Прихильники фен-шую радять залишати ялинку в будинку до китайського Нового року. У 2025 році він припадає на 29 січня. Однак, якщо живе дерево починає обсипатися, його краще замінити на штучне або кімнатну рослину.

Однак, головним критерієм має бути стан самої ялинки. Якщо гілки почали жовтіти, а голки обсипатися, то дерево вже відслужило своє та його потрібно прибрати. Якщо в домі є алергіки або маленькі дітки, краще прибрати ялинку відразу після свят, щоб уникнути накопичення пилу. Викидати ялинку на смітник не рекомендується. Краще здати її в пункти прийому, де з хвої виготовляють мульчу або тріски. Якщо такої можливості немає, можна спалити дерево або віддати комунальним службам.

Як правильно розбирати ялинку

– Послідовність: спочатку знімають іграшки, гірлянди та мішуру, а наприкінці – верхівку.

– Час доби: виносити ялинку краще вдень.

– Прикмети: вважається, що якщо під час розбирання ялинки розбилася якась прикраса, то потрібно загадати бажання – воно обов’язково збудеться.

Коли прибирати ялинку – це питання особистих переконань та традицій кожної сім’ї. Головне, щоб цей процес приносив радість і позитивні емоції. Обираючи оптимальний час для прибирання ялинки, варто враховувати як прикмети та традиції, так і стан самого дерева та зручність для всіх членів сім’ї.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як правильно писати слово «онлайн».

Exit mobile version