Сільський туризм

колочава

Сільський туризм – гарна можливість отримати море вражень і насолоди, відпочити тілом і душею, а ще навчитися чомусь абсолютно новому й корисному.

Для поціновувачів активного відпочинку годі й шукати кращого місця, ніж Карпати. Колочава – унікальне село на Закарпатті, яке приваблює туристів школою вівчарства, найбільшим у регіоні рукотворним морем, птахопарком, лікувальною пасікою, форелевим господарством, долиною крокусів, центром реабілітації бурих ведметів і ще понад 50 визначними пам’ятками.

Про село

Селище виникло у XV столітті. Упродовж років влада тут змінювалася близько 10 разів. Нині про це нагадує місцевий діалект, який складається з  угорських, чеських, російських, німецьких, румунських, польських та українських слів. Цікаво, що згідно з переписом населення на початку ХХ ст. кожний десятий колочавець був євреєм. Але під час Другої Світової війни майже всі вони були репресовані.

Реклама

На що подивитися

Усі знають Колочаву як село 10 музеїв. Але це далеко не все. Широкий спектр закладів і пам’ятних місць задовольнить потреби кожного туриста.

  • Єдина в Україні школа вівчарства. Вона функціонує щороку із середини травня. 2 місяці (липень, серпень) вівчарі перебувають високо в горах. Туристи зможуть навчитися цідити молоко, виготовляти сир, варити вурду, а ще спробують чудодійну жентицю (сироватку). Найбільш витривалі можуть піднятися на вершину гори Стримба (1719 м).
  • Найбільше рукотворне море Закарпаття – Вільшанське водосховище. Туристам пропонують прогулятися біля мурів височезної дамби, помилуватися спокійною гладдю синього плеса та послухати легенду про дивовижну істоту, що донині живе на дні озера.
  • «Птахопарк Василя Макара». Через свою неприборкану любов до тварин Василь доглядає 2 000 папуг і голубів. Двері чоловіка завжди відчинені для всіх допитливих.
  • Лікувальна пасіка сім’ї Шимоні. Щороку туристи заходять до господаря за медом, цікавляться властивостями продуктів бджільництва. А ще колочавські бджолярі започаткували вуликотерапію.
  • Мінеральне джерело «Колочава». Вона не тільки насичує організм кальцієм, магнієм, залізом, бромом, а й допомагає звільнити його від шлаків і токсинів.
  • Колиба «Фауна Закарпаття». В унікальній колибі, яка одночасно є музеєм фауни Закарпаття, можна скуштувати смачні колочавські страви: ріплянку, токан із бринзою, мішанку, грибну юшку тощо.
  • Форелеве господарство. Туристам дадуть персональні вудки та розкажуть, як упіймати рибу. В окремому басейні форелі стільки, що без улову не залишиться ніхто.
  • Долина крокусів. Шафран (Крокус) Гейфеля зникаюча декоративна ранньовесняна рослина. Греки вважали її символом щастя, квіткою Аврори.
  • Центр реабілітації для бурих ведмедів. Єдиний в Україні та Європі реабілітаційний центр, у якому вже мешкають 6 косолапих. Подивитися на диких звірів, які колись потерпали від людей, можуть усі охочі.

ведмідь

Як доїхати

До Колочави потяги не ходять, проте можна придбати квиток до найближчої станції – Воловець, що за 60 кілометрів від пункту призначення. Звідти можна доїхати громадським транспортом або замовити трансфер у єдиного колочавського туристичного оператора «Ажіо-Тур». Економні мандрівники можуть спробувати доїхати автостопом. Для цього треба вийти на дорогу Міжгірського напряму (приблизно 150 м від вокзалу) та випробувати свою удачу.

Де заночувати та відпочити

Якщо ви хочете  залишитися на кілька днів у Колочаві, можете розміститися в готелях «Жандармська управа», «Ажіо-Тур» або у приватних садибах «Ставши», «Жандармське управління» та «У Гусляшки». Ціни коливаються від 45 до 180 грн. за добу. Але тут і нагодують, і розважать, і розкажуть про унікальні місця, відомі лише місцевим.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus