Колір океану зміниться через глобальне потепління – дослідження

ishan-seefromthesky-201155-unsplash (1)

Дослідники Массачусетського інституту заявили, що до 2100 року колір Світового океану зміниться через глобальне потепління.

Зміна температури поверхневих шарів Світового океану може вплинути на фітопланктон. Він взаємодіє з сонячним світлом і забарвлює воду в певний колір. Через це, деякі ділянки океану стануть більш блакитними, а інші – більш зеленими.

Науковиця Стефані Даткевич разом із колегами створила комп’ютерну модель, яка показала, як змінюватиметься склад фітопланктону через потепління. Згідно зі спостереженнями, за сучасних темпів зміни клімату, до кінця століття половина світового океану помітно змінить колір.

«Неозброєним оком океан виглядатиме як раніше. Але змін вистачить для того, щоб вплинути на всі частини харчового ланцюга, який залежить від фітопланктону», – зазначила Стефані Даткевич.

Також зміна температури й кислотності води впливатимуть на популяцію планктону, що спричинятиме природні коливання. Автори дослідження підкреслили, що це потенційно серйозні результати. Адже число й різноманістність планктону впливає на всіх океанських істот.

Нагадаємо, рослини і ґрунт можуть досягнути ліміту в поглинанні CO2, що прискорить темпи глобального потепління.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus