Що відбулося у КНУ ім. Шевченка та як на це відреагували студенти, посадовці

photo_2020-09-21_11-33-05Через з’їзд партії «Слуга Народу» на території головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка студенти вийшли на акцію протесту.

Учасники акції виступали проти організації партійних подій на території університету та вимагали відсторонити ректора Леоніда Губерського на час проведення розслідування.

У руках студенти тримали таблички «Освіта без політики», «Червоний – колір сорому», «Ні зеленому КНУ», «Шева не зелений».

Вони хотіли отримати від адміністрації документи, на підставі яких відбулася конференція партії на території університету.

photo_2020-09-21_11-33-06 (2)
photo_2020-09-21_11-33-06

Проте депутати від партії «Слуга Народу» сказали, що звинувачення в порушеннях – безпідставне.

За їхніми словами, закон не порушили, адже захід відбувся на частині відкритої території вишу у вихідний день, за відсутності викладачів і студентів.

Також партія запевнила, що вона не агітувала, а обговорювала «своє бачення розвитку Києва та презентували команду, яка здатна забезпечити цей розвиток».

Студенти не погоджуються і посилаються на закон «Про освіту», частина 3 статті 31. Згідно із законом, будь-яка діяльність політичних партій та їхніх членів у будівлі університету чи на його території – заборонена.

Зокрема забороняється зберігати, розміщувати та розповсюджувати рекламу, плакати, подарунки, стенди, листівки, аудіо- чи відеоматеріали, які якимось чином натякають на приналежність до партії.

_114527250_1009994

Пізніше стало відомо, що представники студентського парламенту КНУ зустрілися із ректором Губерським, щоб обговорити ситуацію.

Як виявилося, захід було організовано за усною домовленістю: документального супроводу немає.

Перед цим між ректором та президентом відбулася розмова в кабінеті. Обговорювали фінансування в новому бюджетному році, ремонтні роботи у гуртожитках та проблеми вищої освіти в Україні.

Події в КНУ набули резонансу у ЗМІ. Невдоволені студенти вирішили пожартувати і опублікували фейкове фото корпусу КНУ зеленого кольору (колір партії «Слуга Народу»).

photo_2020-09-20_14-51-38

Депутати від «Слуги Народу» назвали це «дотепним жартом».

Раніше ми розповідали, що у КНУ ім. Шевченка провели політичний з’їзд, хоча це заборонено законом.

Фото: Червоний Губер

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus