КНУ Протест. Продовження епопеї

протест

24 лютого КНУ Протест виповнилося 3 місяці. Цю дату «відсвяткували» у кращих протестних традиціях – 23 лютого відбувся мітинг біля Головного корпусу.

Отже, місце дії – Червоний корпус КНУ, у головних ролях – КНУ Протест і Адміністрація. Поїхали.

Мітинг

У ранок перед мітингом двері центрального входу замкнені, а охоронці перевіряють студентські квитки особливо ретельно. Спроби КНУ Протесту потрапити на територію завершилися нічим – охоронці заблокували двері.

Як тільки стало зрозуміло, що здаватися активісти не планують, до них на переговори вийшли представники адміністрації. Власне, у вербальних баталіях переміг КНУ Протест і активісти таки здолали подвійний кордон охоронців. З журналістами вийшло складніше: жодного з них не пропустили.

Проте несподіванки не закінчилися і у самих стінах альма-матер. До активістів вийшов чоловік, який у кращих традиціях духу академізму почав перешкоджати діяльності КНУ Протесту. Та і це їх не спинило.

Реклама

Діалог з Ректором

«Штурм» ЧК – успішно завершений. Далі за планом – розмова з адміністрацією.
Місце дії – аудиторія Червоного корпусу, дійові особи – КНУ Протест, Адміністрація, Ікра.

КНУ им. Шевченко

1. Опалення

Одна з тем, що спричинила зародження КНУ Протесту, знову нагадала про себе. Депутатський запит до Міністерства екології з приводу надання грошей за програмами Кіотського протоколу, який подали активісти, дав неочікувані результати. Відповідь Міністерства виявилася інакшою від слів ректора Леоніда Васильовича Губерського. Зокрема, він запевняв, що гроші от-от перерахують і ми утеплимо корпуси на ВДНГ. А от Міністерство каже, що Університет бере участь у конкурсі на розподіл грошей від Кіотського протоколу, проте процес знаходиться на одному з початкових етапів і рішення про виділення коштів поки що не прийнято.

Реакцією на офіційну відповідь стали запевнення ректора, що буквально за день до зустрічі з нами він мав розмову з представниками МінЕко і гроші нам таки надійдуть.

Щоб мати якийсь остаточний результат, КНУ Протест вирішив надіслати повторний запит. Що з цього вийде – побачимо згодом.

2. Стипендії

Тут, як не дивно, усе добре. Після публікації про «загублений мільйон», адміністрація вирішила, що резервний фонд у 18% від загальної суми – таки забагато. Тепер КНУ Протест похвалили.

До речі, активісти говорили про неефективність розподілу коштів з самого початку стипендіальної епопеї, от тільки тоді їх не послухали і звинуватили у всіх гріхах людства проти студентства.

3. Тендери

Третій акт драми. З елементами комедії.

КНУ Протест трішки попрацював з тендерною документацією і вирішив поділитися своїми знахідками з адміністрацією.

кнупротест

Виявилося, що КНУ закупив ікри та печінки тріски на 900 000 гривень. Звісно, на потреби студентів. От тільки у жодній їдальні не було виявлено цих продуктів. Хто ж має такі вишукані гастрономічні смаки? Якщо вірити словам ректора, то це закуплено для кафетерію, де ці продукти замовляють на випадок святкування весілля, дня народження, проведення траурних заходів, і закуплено всього 50 баночок. Куди зникли ще 200 з тих, що є у документації – таємниця, відповідь на яку зникла у мовчанці і, мабуть, ніколи вже не стане доступною простим смертним студентам. Як і печінка тріски.

Ще один цікавий момент – Mac Mini. Їх ніхто не бачив, але за документацією ця техніка є у КНУ. На прохання пояснити ситуацію, було сказано, що «багато техніки Apple університет не купує, бо вона дорога». Ну що ж. Віримо, щиро віримо, що дорога.

4. Відраховані

Гучна справа з відрахуваннями активістів КНУ Протесту не могла лишитися поза увагою на цій зустрічі. Говорили про порушення під час складання іспитів і невідповідність дій університету ЗУ «Про вищу освіту».

Результатом доволі довгої та виснажливої суперечки став дозвіл Леоніда Васильовича на написання відрахованими активістами заяв щодо необ’єктивності оцінювання з проханням переглянути результати іспитів. Перспектива таких дій – створення комісії для незалежного оцінювання результатів, а вже за її висновками – можливий повторний іспит.

5. Вільний мікрофон

Одним з результатів зустрічі стала домовленість про вільний мікрофон між студентами та ректором. На ньому кожен матиме можливість поставити будь-які запитання: і банальні, і дуже незручні.

Орієнтовна дата – 2-3 березня.

Щоправда, насторожує один факт. Адміністрація виступила категорично проти присутності ЗМІ. А голова прес-центру впевнено сказала, що «знайомі журналісти – це заказуха». Лишається тільки здогадуватися, на скільки обмеженими мусять бути соціальні контакти представника цієї професії, щоб пані голова прес-центру вважала його компетентним.

Проте, залишимо це питання у стані невизначеності, адже досить лише того, що перешкоджання журналістській діяльності тягне за собою покарання відповідно до Кримінального кодексу України.

книша

Епілог

КНУ Протест кілька днів активно готувався до вільного мікрофону: складав список запитань, розповсюджував інформацію, влаштовував опитування і закликав студентів до співпраці. Але сталося те, чого ніхто не очікував: ректор фактично в останній момент сказав, що мікрофон переноситься з важливих причин.

Звісно, КНУ Протест, м’яко кажучи, засмутився після такої відмови. Проте активісти не опускають руки і вже ведуть переговори щодо наступної (на жаль, лише потенційно можливої) дати вільного мікрофону.

Заяви відраховані активісти таки подали. Деякі з них уже розглянули і у зв’язку з зафіксованими порушеннями ректор доручив створення комісії для перегляду об’єктивності результатів.

КНУ Протест сподівається, що це – лише початок маленької перемоги і не збирається зупинятися. Ні з приводу питань, що персонально стосуються активістів, ні з приводу тих, які зачіпають інтереси решти студентів.

А чим закінчиться ця одіссея з поверненням відрахованих до берегів рідної альма-матер – побачимо.

Фото: соцмережі, Сергій Зайченко

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus