Книжки німецькою мовою за рівнями

book

Один з хороших способів вивчити мову – читати нею книжки. Спершу це може видатися марудною та складною справою, але найважливіше – обрати книжку для свого рівня (якщо ти його не знаєш, можеш легко визначити). Тоді лексика буде зрозуміла, а ти матимеш задоволення від процесу. Тож пропонуємо тобі добірку німецькомовних книжок за рівнями.

*Не обмежуйся онлайном! Обов’язково приходь по порцію натхнення й знань на фестиваль-відкриття Українсько-німецького року мов 9-10 вересня в Києві.

Для рівня А1

(Розумієш і можеш сказати найпростіші слова німецькою)

Der süße Brei («Горщик каші»)


Діти починають учити рідну мову з казок, і ми радимо зробити тобі так само. Казки різних народів мають багато спільного в сюжетах і героях, тому тобі буде легко зрозуміти, про що йде мова. Ця казка – німецький аналог відомого мотиву про скатерку-самобранку, тільки цього разу про горщик, який сам варить кашу. Лексика там не дуже складна, тож, навіть зіткнувшись із казками вперше, ти зрозумієш, про що йдеться в тексті.

Nur drei Tage, Mimi J. Poppersen («Лише три дні»)


Три дні – це багато чи мало? За цей час можна підготуватися до іспиту чи поїхати в гори, а ще за три дні твоє життя може перевернутися догори дриґом. Саме так трапилося з головною героїнею книжки – Кейт Гантер. Вона заможна та успішна жінка, яка одного разу по дорозі на роботу зустрічає безхатька Піта. Спочатку ця зустріч видається їй неприємною, але згодом її дуже зацікавлює цей чоловік. З ним неймовірно цікаво говорити, адже в нього особливе минуле.

книга

Реклама

Для рівня А2

(Маєш базові знання й невеликий словниковий запас)

Arc de Triomphe, Erich Maria Remarque («Тріумфальна арка»)


Нема чого боятися класики! Еріх Марія Ремарк пише короткими реченнями й простими словами. Його твори чудово підходять тим, хто ще не дуже впевнений у своїх силах. Це історія складного життя німецького хірурга Равіка, який напередодні Другої світової війни переховується у Франції. Якось він зустрічає на вулиці незнайомку Джоан Маду, яка кардинально змінює його життя. Твір дещо заплутаний, проте там ужито доволі поширену й просту лексику.

Dann rufen alle Hoppelpopp, Mira Lobe und Angelika Kaufmann («А потім усі покличуть Гоппельпоппа»)


Це історія про надзвичайно дружних лісових мешканців: п’ятьох братиків-кроликів. Друзі все роблять разом: живуть, їдять, блукають лісом і бавляться. Але одного разу вони вирішують з’ясувати, хто ж із них найрозумніший, найшвидший та найсміливіший. Це книжка про дух суперництва й дружбу, написана простими словами. Одначе тут є багато слів для побутового вжитку, а також з нею ти вивчиш ступені порівняння.

книги

Для рівня В1

(Можеш підтримувати розмову на прості й побутові теми, але ще багато помиляєшся)

Eine Insel nur für uns, Nina und Adrian Hoffmann («Острів лише для нас»)


Молода німецька пара застрягла в сірих буднях. Вони хочуть пригод, зоряного неба над головою, але навкруги тільки рутина робочих буднів. Тому вони вирішують кинути звичне життя й шукати щастя на безлюдному острові. Спочатку справи йдуть добре: барбекю та екзотичні фрукти, гамак на пляжі й час наодинці. От тільки ідеальне життя починає швидко руйнуватися, бо від себе не сховаєшся навіть на безлюдному острові.

Die wahre Geschichte von McDonalds, Ray Kroc («Справжня історія Макдональдс»)


Рей Крок, оповідач цієї історії, власним життєвим прикладом доводить, що ніколи не пізно змінити своє життя. Йому було 52 роки, коли він зустрів братів Макдональдсів та відкрив свою першу франшизу їхнього закладу. Це історія про спроби й помилки, історія успіху людини, яка попри всі життєві труднощі змогла досягти вершини у своїй царині. У цій книжці тобі доведеться зіткнутися з лексикою на економічну й бізнесову тематику. Утім, мова тут дуже жвава, тому не буде важко її зрозуміти.

книжка

Для рівня В2

(Добре розмовляєш і розумієш, але маєш обмежений словниковий запас)

Dem Horizont sonach, Jessika Koch («Горизонт так близько»)


Це мила й захоплива історія про справжню любов. Головна героїня переживає справжнє кохання, але не хоче розуміти й сприймати, що не буває стосунків без проблем. Складнощі в прочитанні можуть виникнути під час довгих описів внутрішніх станів героїні: тут ужито багато лексики, пов’язаної з почуттями, емоціями, абстрактними поняттями, часто вживається умовний спосіб і минулий час.

Procesul, Franc Kafka («Процес»)


Головний герой роману – Йозеф К. Його заарештовують співробітники невідомої йому організації. Проте він далі веде своє буденне життя, бо ці люди не бояться його втечі. Чоловік намагається з’ясувати, що ж це за організація, чому саме його заарештували, проте марно. Урешті-решт Йозефа страчують. У творі є багато лексики, пов’язаної з судовими установами, владними структурами, а також терміни.

книга

Для рівня С1

(Вільно розмовляєш і розумієш співрозмовника, рідко помиляєшся)

Meine Mann, seine Frauen und ich, Hera Lind («Мій чоловік, його дружини і я»)

Цей роман розкриє перед тобою всі тонкощі мусульманського світу. Головна героїня Наді Шефер живе сама й дуже любить свою роботу. Після розлучення вона вимогливо ставиться до чоловіків, проте врешті закохується в турботливого Каріма. Вони одружуються, адже його віра забороняє стосунки поза шлюбом. У чоловіка вже є перша дружина, і Надя це знає. Усе було гаразд доти, поки в Каріма не з’явилася третя обраниця. Надя ж була впевнена, що саме вона єдина жінка, до якої в Каріма є справжні почуття. А виявилося, що це не так. Тут тобі трапиться багато релігійної лексики на позначення традицій, обрядів, культових споруд та речей.

Sternental, Steve Whitton («Зіркова долина»)


Якщо ти раптом любитель фентезі, то ця книжка може тобі сподобатися. Це роман за мотивами комп’ютерної гри Sacred. У центрі подій – королівство Анкарія, де має відбутися зустріч могутніх військ темних і світлих сил. Колись у цьому всесвіті зло вже намагалося захопити владу, а тепер воно прагне повторити цю спробу. Із цією книгою тобі доведеться пробратися крізь нетрі фентезійної лексики, яка вкрай рідко трапляється в щоденному мовленні. Зате будеш знати, як сказати «вовкулаки», «ельфи» та «гобліни» німецькою.

А які книжки ти вже прочитав чи хочеш прочитати німецькою?

Автор: Ірина Ладика.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus