Для маркетологів і не тільки: радимо що почитати

book

Маркетинг – це зовсім не про рекламу (точніше, не тільки про неї). Зараз він потрібен усім. Він допомагає створювати якісні продукти, покращувати комунікацію та формувати свій персональний бренд. Ми підготували добірку книжок, що допоможуть новачкам закріпити основи, а тим, хто давно в галузі, – прокачати й оновити свої знання.

Філіп Котлер «Основи маркетингу» та «Маркетинг 4.0. Від традиційного до цифрового»

«Основи Маркетингу» Котлера – це книжка, з якої починають вивчення маркетингу в університетах. Вона знайомить із базовими поняттями й методами, тому стане крутим початком для тих, хто лише дивиться в бік цієї науки. Автора, Філіпа Котлера, називають гуру маркетингу. Він випустив багато посібників, які цінують в усьому світі. Рекомендуємо глянути і на його книжку «Маркетинг 4.0. Від традиційного до цифрового», написану спільно з Гермаваном Катарджая та Іваном Сетьяваном. У книжці представлена інформація про сучасні тенденції та маркетинг у цифровій економіці.

В. Чан Кім та Рене Моборн «Стратегія блакитного океану»

Це світовий бестселер про те, як боротися з конкуренцією. Головна ідея книжки – шукати вільні ніші та створювати продукт, несхожий на інші. Автори дослідили ринкові тенденції тридцяти галузей. Вони пропонують замість починати бізнес у «чорних океанах», наповнених кров’ю конкурентів, використовувати свої переваги у спокійних «блакитних» водах.

Філ Барден «Код зламано, або Наука про те, що змушує купувати»

Дослідження, на якому базується книжка, отримало Нобелівську премію. Автор розповідає про покупців та їхній шлях до товару. Ти дізнаєшся про поведінку споживачів і те, як вони приймають рішення, що таке «ефект сприйняття» та «впізнаваність» і навіщо вони потрібні. Це допоможе прокачати «інтерфейси рішень», вводити в підприємство інновації та ставити перед собою правильні цілі. (Ну або принаймні зможеш апелювати всіма цими незрозумілими термінами і мати крутий вигляд в очах потенційних роботодавців на співбесідах).

Юрген Саленбахер «Креативний особистий брендинг»

У світі блогерів та інфлюенсерів поняття особистого брендингу вийшло на новий рівень. Тепер це потрібно не лише політикам і відомим людям, а й кожному з нас. Щоб похвалитися постами в Instagram на співбесіді чи щоб люди із сусідньої області захотіли купити листівки ручної роботи саме в тебе, Юрген Саленбахер розробив спеціальний треніг, який допоможе тобі розвинути творче мислення та особистий бренд.

Йона Бергер «Заразливий»

У період, коли світ переполошив новий коронавірус, бажаємо, щоб «вірусними» в тебе були тільки пости у Facebook. Як цього добитися? Йона Бергер досліджувала реклами, пости, відео, що стали вірусними, і шукала в них спільні риси. У своїй книжці вона описує шість принципів, що допомагають успішно поширювати будь-яку інформацію. Читай та отримуй лайки і репости.

Максим Ільяхов «Пиши, скорочуй. Як створити дієвий текст»

Ця книжка встигла стати мейнстрімною, але не дарма. Маркетологам, піарникам, SMM-менеджерам та іншим у цій сфері потрібно вміти писати тексти. Не важливо, слоган це з одного речення чи лонгрід на корпоративному блозі. У «Пиши, скорочуй» пояснюється, як писати і що потрібно скоротити, щоб текст дочитали до кінця та клацнули на кнопку «купити» чи «підписатися».

Девід Огілві «Про рекламу»

Девід Огілві впевнений, що ти нічого не знаєш про рекламу, але вона знає про тебе все. Він розповідає, як створити рекламу, як знайти роботу та працювати в рекламній агенції, як рекламувати корпорації, туризм та якою має бути реклама в B2B. У книжці так само багато корисної інформації, як і слова «реклама» в минулому реченні. Рекомендуємо.

Маркетологам потрібно вчитися все життя, бо нові методи і принципи з’являються по кілька разів на рік. Найуспішніші на основі своїх знань починають прогнозувати і вигадувати щось нове. Сподіваємось, що наша добірка допоможе тобі досягти вершин у тому, що ти робиш.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus