Кінозал «Студвею»: фільми для натхнення

Раніше ми ділились своїми улюбленими книжками для душі і для розуму. Тепер настала черга захоплюючих кінострічок, які допоможуть відволіктися від навчання, роботи чи просто нудьги. Ми підготували дві добірки фільмів: для натхнення і для відпочинку. Фільми з першої змусять задуматись над улюбленою справою, проблемами екології чи харчування, надихнуть боротися: чи то за вільний доступ до інформації, чи за своє місце у світі.

Катерина Старко, журналіст

У фільмі «Надновий заповіт» Бог живе у Бельгії і за допомогою комп’ютера керує життям людей: створює безглузді закони про бутерброд, який падає ковбасою донизу, про телефон, який дзвонить одразу після того, як ти ліг у ванну, та про те, що сусідня черга завжди швидше рухається. Окрім сина Ісуса у Всевишнього є ще дочка, Ея, яка вирішила помститися деспотичному батькові і повідомила усіх людей про день їхньої смерті, щоб позбавити Бога авторитету, а сама відправилася шукати апостолів та писати своє Євангеліє. Фільм про любов, переосмислення цінностей та про те, щоб було, коли б світом керувала жінка.

Реклама

Інга Кольба, керівник проекту

Сюжет документальної картини «Інтернет-хлопчик: історія Аарона Шварца» максимально близький до реальних подій. Головний герой Аарон був дійсно геніальним, його погляди на вільний доступ до інформації – прогресивними, а адміністрація Масачусетського технологічного університету – жорстокою і недалекоглядною. Аарон мріяв викласти в загальний доступ академічні статті з JSTOR, адже вірив, що інформація – це влада, і її узурпація гальмує світовий розвиток. Аарон був би радий знати, що через 3 роки після його смерті Олександра Елбакян, студентка з Казахстану, викладе у вільний доступ тисячі академічних статей Elsevier, а його зусилля не пройдуть марно.

Анастасія Чернуха, випусковий редактор

«Одержимість» – це історія про музиканта, який за допомогою наставника та його не дуже гуманних методів, починає грати на барабанах на межі людських можливостей. Як каже його вчитель: «Немає слова більш шкідливого та небезпечного, ніж “молодець”». Влучно, чи не так? Фільм змушує інакше подивитися на все, чим ти до цього займався. Чи ти захоплюєшся своєю справою? Чи ти готовий присвячувати їй весь свій час і всі сили так само, як і головний герой? Якщо відповідь «ні», ти починаєш переоцінювати погляди щодо всього, що маєш і чим цікавишся. Мені здається, що саме такі фільми потрібно час від часу дивитися. Вони повертають до реальності.

Анна Плачкова, журналіст

«Ситий по горло» – документальний фільм, завдяки якому може змінитись раціон харчування. Стрічка розкриває неприємні подробиці про властивості цукру та його вплив на організм. Реальні факти того, як великі компанії лобіюють власні інтереси, зокрема у Всесвітній організації охорони здоров’я, яка забуває про одну з основних цілей – захищати інтереси споживача. Після перегляду розумієш, як продукція харчових магнатів змінює смакові рецептори. Дізнаєшся, чому не варто вірити упаковкам з надписом «Без цукру». І приймаєш одне з найважливіших рішень: стати нарешті хазяїном власного здоров’я та протистояти «харчовій маніпуляції».

Ірина Ладика, журналіст

«Неймовірне життя Волтера Мітті» – чудовий фільм, якщо набридли буденність та рутина. Головний герой показує, що мрії здійснюються. Найважливіше – не боятися. У Волтера Мітті була нудна робота, аж раптом постала небезпека залишитися без неї. Що зробити, щоб врятувати кар’єру? Відповідь здивує – вирушити у подорож і здійснити мрію усього життя. Маленька людина теж здатна на круті вчинки (не все ж покладати на суперменів). Стрічка не залишить тебе байдужим. А після перегляду сміливо можеш планувати мандрівку.

Міла Костяна, журналіст

Кінострічка «Шоколад» режисера Лассе Галльстрема про те, як ми приховуємо свої бажання та себе справжніх через страх бути не прийнятими у суспільстві. Чужоземка Вієнн приїжджає до маленького міста, де живе набожна община, відкриває шоколатерію посеред посту і знаходить спільну мову із шайкою циган. Суспільство вважає її поведінку аморальною, але кожен окремий житель хотів би подружитися з нею та спробувати гарячий шоколад у її кав’ярні. Врешті виявляється, що неможливо обмежитися одним походом до її кав’ярні. Думаю, це чудовий фільм, що нагадує нам не зважати на думку оточуючих і робити свою справу.

Ірина Зух, журналіст

«Гонка на вимирання» – документальний фільм на екологічну тематику. У фільмі розкриваються дві важливі проблеми. Перша – масове знищення тварин і рослин та виготовлення ліків на шкоду природі. Друга – таємні викиди вуглекислого газу, що може призвести до знищення навколишнього середовища. Фільм насичений шокуючими цифрами та реальними історіями активістів з усього світу. Він змушує по-іншому подивитися на планету. Після перегляду ще довго знаходишся під враженням та поступово усвідомлюєш, що навіть маленький крок принесе великі зміни.

Валерія Саліванчук, журналіст

«Хмарний атлас» – кінострічка, яка потребує постійного аналізу, але емоційна віддача дійсно того варта. Фільм, знятий за мотивами однойменного роману Девіда Мітчелла, змушує замислитись над проблемою вибору, правом людини на свободу і вічною силою любові. Це не один з типових фільмів у стилі класичного моралізаторства. Стрічка є мозаїкою з шести історій, які надзвичайно майстерно переплетені між собою, хоч і абсолютно різні за епохами, стилем і локацією. У «Хмарному атласі» з кожним переглядом відкриваєш щось нове і звертаєш увагу на ще одну надважливу деталь.

Анна Олійник, журналіст

Фільм «Молодість», знятий італійським режисером Паоло Соррентіно. Щоправда розповідає він більше про старість. Два старих друга їдуть на курорт біля Альп. Вони розмовляють про імпотенцію та вічне, дистанційно споглядають на життя себе-молодших і своїх-молодших. По-перше, це красиво. Безліч разів рука тягнеться, щоб зупинити кадр, перемотати і подивитись ще раз. По-друге, це діалоги, які можна записувати, навіть якщо не до кінця розумієш. Вони із розряду того герменевтичного, розуміння якого не приходить без досвіду. По-третє, це атмосфера. Місцями зустрічається еклектика, але дуже доречна.

Вікторія Фещук, журналіст

Фільм режисера Андрія Тарковського «Соляріс», знятий за мотивами однойменного роману польського письменника Станіслава Лема. Це напівфантастична і напівпритчева історія про людяність та добро, любов та прихильність, пошук та відмінність цих понять. Головна ідея фільму – будь-які дослідження мають здійснюватися на основі моральних законів. До того ж у «Солярісі» відсутня награна сентиментальність, у кінострічці не знайдеш «нічого більше, крім краси». Під час перегляду розумієш, наскільки дивовижною та досконалою є природа і вже інакше починаєш її сприймати. Фільм чудово підійде всім, хто шукає внутрішнього спокою та віри в людей.

Наталія Судакова, головний редактор

Мій улюблений фільм знятий за улюбленою книгою – «Звіяні вітром». Багато людей торочать відому і вже трохи банальну фразу «Я подумаю про це завтра», але мало хто знає, що вона означає. Дізнатися, що ж, – перша причина переглянути фільм. Друга – 10 нагород Оскар, які він отримав. Третя – неперевершена Вів’єн Лі, яка виконала роль, а точніше пережила життя Скарлет О’Хари.

Головна героїня – тричі одружена серцеїдка в платті, яке пошила собі з оксамитових штор, з порепаними від важкої роботи долонями та стрункою від голоду талією. Вона пройшла десятки нічних кілометрів під обстрілами, щоб врешті досягти мети – жити у розкоші. Натомість втратила більше, тому що запізно зрозуміла, чого хотіла насправді. Рекомендовано усім, хто все ще у пошуку себе та своєї сили духу.

Фото: kinopoisk.ru

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus