Спецпроект про майбутнє

Київ через 100 років

 

Як малі діти мріємо, що з нами станеться через століття. Якими будуть наші міста, як виглядатиме громадський транспорт, які професії будуть найпопулярнішими?

Текст: Анна Олійник   Ілюстрації: Дарія Скрибченко


Фантазуємо з Тарасом Кайданом – урбаністом, координатором онлайн-проекту «Хмарочос» – про те, яким буде Київ у 2115 році.
Футуристичний трамвай та технологічна зупинка на фоні вічної Києво-Могилянської академії

Футуристичний трамвай та технологічна зупинка на фоні вічної Києво-Могилянської академії

Населення

12-15 мільйонів – на планеті стане всього 12 млрд.

Фон міста

Поділ та Верхнє місто буде перетворено на єдиний вело-пішохідний кластер. У центрі міста знову ходитиме трамвай.

Персональні човни з сенсорними панелями управління та електропесики – тренди майбутнього.

Персональні човни з сенсорними панелями управління та електропесики – тренди майбутнього.

Вода

Якщо почати займатись водоймами вже зараз (Дніпром та іншими малими ріками), то років через 10-15 ми отримаємо казкове місто, рівного якому не буде у Центральній Європі так точно.

Валюта

Популярними стануть криптовалюти на кшталт bitcoin. Банківська система децентралізується, але стане водночас глобальною.

Контейнери слугуватимуть стильним рішенням для заможних і вимушеною економією для бідних.

Контейнери слугуватимуть стильним рішенням для заможних, і вимушеною економією для бідних.

Житло

Звичні будинки замінять невеликі мобільні модулі з процесорами та програмним забезпеченням, які будуть рухатись об’єднуватись у тимчасові структури. Вони під час дощу ставатимуть накриттям для людей, а в сонячний день можуть збиратись у лавки та столи, бути тимчасовими мостами через невеликі річки тощо.

Для бідних – житло із вживаних морських контейнерів. Тобто нова архітектура буде із перероблених матеріалів та ультрасучасна з використанням новітніх технологій.

Транспортна система змінюватиметься, а українська душа триматиметься справжніх цінностей

Транспортна система змінюватиметься, а українська душа триматиметься справжніх цінностей

Транспорт

Транспорт буде рейковий, вакуумний та магнітний – потяги на магнітній подушці (як зараз у Японії та Китаї). У зміненому вигляді існуватимуть трамваї, електробуси, легкорейковий транспорт.

Автомобілі випускатимуть із переробленого пластику, і замість бензину – сонячна енергія. Колеса на автівках будуть замінені на щось безконтактне. Наші дороги, особливо міжміського сполучення, стануть сонячними панелями для збору електроенергії.

Проблеми

Перенаселення, затори, погана екологія, бідність, нетрі і велика прірва між різними соціальними класами. Якщо не почнемо займатись містом вже зараз. Глобальне потепління: можливі перебої з водою і їжею, хвороби.