Вживання кави може поліпшити спортивні результати – дослідження

danielle-macinnes-222441-unsplash (1)

Міжнародна група науковців із США, Великої Британії та Хорватії встановила, що вживання кави покращує фізичну працездатність.

Вчені провели мета-аналіз понад 300 наукових робіт про вплив кофеїну на заняття спортом. Вони проаналізували досвід понад 4800 людей.

Дослідники виявили, що після вживання кави спортивні результати покращуються на 2-16%. Водночас 16% досягають ті, у кого організм сильно реагує на речовину. У середньому фізична активність може покращитися на 2-6%.

«Це може здаватися не дуже багато для повсякденного життя. Проте під час спортивних змагань, відносно невеликі поліпшення в продуктивності можуть мати велике значення. Ми виявили, що кофеїн покращує здібності для бігу, їзди на велосипеді й підняття важких предметів в тренажерному залі» – зазначають автори.

Коли людина втомлюється, речовина аденозин сповільнює роботу мозку й викликає відчуття знесиленості. Хімічна структура кави схожа на аденозин, але діє навпаки. Якщо вживати кофеїн, він зменшить відчуття втоми. Також людині може здаватися, що виконати фізичну вправу нескладно.

Експерти вважають, що для поліпшення показників необхідно від 3 до 6 міліграмів кофеїну на 1 кілограм. Людині вагою близько 70 кілограмів потрібно приблизно дві чашки кави.

Також дослідники зазначають, що каву потрібно пити перед тренуванням за 45-90 хвилин.

Нагадаємо, штучний інтелект вигадав новий вид спорту.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus