Походи до карпатських водоспадів

водоспад

Нещодавно ми розповідали про вершини Карпат, на які варто піднятися влітку. Проте це далеко не все, що приховують гірські простори. Серед них знайдуться десятки мальовничих водоспадів із цілющою холодною водою, яка допоможе забути про спеку. «Студвей» розповідає про 5 гірських водоспадів для короткострокових літніх походів.

Шипіт

Один із найпопулярніших водоспадів на Закарпатті, біля якого щоліта збираються представники різних субкультур, адже поблизу щороку проходить фестиваль хіпі «Шипіт». Кульмінація заходу припадає на свято Івана Купала.

Водоспад висотою 14 м бере початок із невеликого потічка, що виходить із підземного джерела, тому вода тут справді чиста й цілюща. Особливо повноводний водоспад після дощів.

Поблизу водоспаду можна розбити кемпінг, тут також облаштовані спеціальні місця для вогнища.

Як дістатися

Шипіт розташований неподалік села Пилипець, у підніжжі полонини Боржава. Пункт виходу – залізнична станція «Воловець». Сюди курсують потяги зі столиці та західних міст України. Напрям потягів – Мукачево.

Реклама

Пробій

Один із найповноводніших водоспадів у Карпатах, що розташувався на річці Прут у популярному курортному містечку Яремче. Каскадний водоспад простягається на 8 м − споглядати на нього можна навіть згори. Просто над річкою споруджений 20-метровий міст, де відкривається гарний краєвид. Та це не єдиний вихід до водойми. До водоспаду можна підійти з усіх боків, але залазити у воду не рекомендовано: каміння слизьке, а течія швидка.

водоспад

Як дістатися

Це один із небагатьох водоспадів, шлях до якого максимально простий. Вам слід дістатися до міста Яремче (потягом із будь-якої точки західної чи центральної України) та прямувати до ярмарку. По дорозі ви проходитимете через міст, з якого відкривається краєвид на Пробій.

Гуркало

Невеликий 5-тиметровий водоспад на Великій Річці. Гідрологічна пам’ятка з гучною назвою знаходиться поблизу міста Сколе, проте від траси сюди можна дійти лише пішки. Це ідеальне місце для кемпінгу, адже поблизу є кілька галявин для зручного табору.

водоспад

Як дістатися

Найкращий шлях до водоспаду – від села Корчин. Вам треба дістатися міста Сколе (напрям потягів – Мукачево), доїхати до Корчина, а далі пішки. Звідси до водойми 6 км маркованим туристичним маршрутом.

Інший варіант – похід до водоспаду через гору Парашку, проте це довший і важчий шлях. Вихідний пункт – Сколе.

Кам’янецький водоспад

Неподалік Гуркала є ще один, більш відомий водоспад, − Кам’янецький. Він має висоту 7 м і розташувався за течією річки Кам’янка. Сюди щодня десятками з’їжджаються туристи. Течія стрімка, тому купатись у воді, що падає згори, особливо приємно.

водоспад

Кам’янецький водоспад розташований на території Національного природного парку. Поблизу водойми є спеціальні місця для вогнища та інших розваг.

За один день охопити Гуркало і Кам’янецький водоспад вдасться лише тим, хто має чималий досвід походів. Хоч обидві водойми знаходяться поблизу міста Сколе, маршрути до них різні.

Як дістатися

Від залізничної станції «Сколе» до водоспаду 10 км. До міста курсують потяги із Заходу та Центру країни.

водоспад

Сопіт

Менш відомий, але не менш красивий водоспад, який має стрімку течію та збігає по скелі флішового типу. Сопіт, висота якого сягає майже 8 м, утворився на потічку, що впадає в невелику однойменну річку, яка є притокою Стрия.

Біля підніжжя вода утворила розлогу водойму. Неподалік є кілька галявин, де можна розбити кемпінг і відпочити.

Як дістатися

Водоспад розташований поблизу села Сопіт, до якого кілька разів на день курсують маршрутки зі Стрия. Від села рухаєтеся вздовж річки, а потім звертаєте за вказівниками по витоптаному маршруту в ліс.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus