Кар’єра в ООН: спектр можливостей

оон

Організацію Об’єднаних Націй зазвичай вважають чимось далеким та недосяжним. Насправді ж представництва ООН діють практично в кожній країні. Робота в них – це реальна можливість долучитися до розбудови світового порядку, працюючи з людьми з різних куточків планети та подорожуючи світом. Дізнаємося, як долучитися до команди ООН.

Є кілька способів стати членом команди ООН:

  • працевлаштування (для досвідчених фахівців);
  • робота у статусі молодого професіонала (для нещодавніх випускників);
  • стажування (для студентів останніх курсів та аспірантів);
  • волонтерська діяльність (для всіх охочих);
  • робота в регіональному представництві за Програмою Розвитку ООН.

Працевлаштування

Найважчий спосіб потрапити до ООН, доступний лише фахівцям високого рівня зі значним професійним досвідом. Однак ніхто не забороняє спробувати свої сили навіть молодому фахівцеві.

Відкриті вакансії для всіх відділень та представництв ООН представлені на порталі електронної системи комплектування штатів ООН UN Careers. Тільки там можна подати онлайн-заявку для участі в конкурсі на будь-яку позицію.

Деталі в Системі працевлаштування ООН UN Careers.

Реклама

Програма для молодих професіоналів

Програма для молодих професіоналів (Young Professionals Programme, YPP) – це старт кар’єри для випускників без досвіду роботи. Країни, що можуть взяти участь у конкурсі, перелік вакансій та дати подання заявок оновлюються щороку. Прийом заяв для участі в конкурсі щороку починається всередині літа, про що заздалегідь анонсують на сторінці програми.

Вимоги до кандидатів. Участь можуть брати випускники ВНЗ (не старші 32 років), які володіють англійською чи французькою мовами та мешкають в одній із країн-учасниць програми.

Процедура відбору. Спочатку журі відбирає найкращі анкети. Таким кандидатам пропонують скласти письмовий іспит, який перевіряє базові знання, здатність до аналітичного мислення, а також рівень обізнаності в міжнародних справах. Зразки екзаменаційних питань і всі необхідні інструкції доступні на сторінці програми. Тих, хто успішно склав іспит, запрошують для фінальної індивідуальні співбесіди.

Детальніше читайте у Програмі молодих професіоналів.

оон

Стажування

Найпростіше починати кар’єру в ООН зі стажування (Headquarters Internship Programme). Таку можливість мають студенти старших курсів та аспіранти.

Програма передбачає 3 стажування протягом року, кожне тривалістю 2 місяці. Практика може відбуватися в головній штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку чи в одному з інших представництв: у Женеві, Відні, Найробі, Аддис-Абебі, Бангкоку, Бейруті чи Сантьяго.

Вимоги до кандидатів. Основна вимога – навчання в магістратурі чи аспірантурі на спеціальностях, пов’язаних із діяльністю ООН: міжнародні відносини, міжнародне право, економіка, політологія, журналістика, демографія, переклад, державне управління. Також необхідно вільно володіти однією із 3 робочих мов ООН (англійською, іспанською або французькою), а краще – одразу кількома. Перевагою є володіння ще однією офіційною мовою – арабською, китайською чи російською.

Кошти. Інтерни не оплачують навчання, але й не отримують фінансової підтримки. Тому доведеться самостійно покривати витрати на транспорт, проживання й харчування.

Дедлайн. Заявки приймаються протягом усього року, але для того, щоб претендувати на 1 із періодів стажувань, необхідно подати документи не пізніше, ніж за 6 місяців до його початку.

Детальнішу інформацію знайдете на порталі стажувань ООН.

оон

Програма добровольців

Хорошим стартом є волонтерство в місіях ООН за Програмою добровольців (United Nations Volunteers (UNV) Programme). Волонтери можуть виконувати різноманітні завдання в неблагополучних регіонах світу. Щороку ООН набирає до 8 000 добровольців, які працюють в одній зі 130 країн світу.

Вимоги до кандидатів. Вік кандидатів – не менше 25 років, наявність диплому про вищу освіту та принаймні 2 роки досвіду роботи; володіння англійською, французькою, арабською або іспанською мовою на робочому рівні. До того ж необхідно бути готовим безкоштовно працювати у важких життєвих умовах.

Деталіна порталі добровольців ООН UN Volunteers.

Робота в регіональних представництвах

Почати працювати в ООН можна й у власній країні через Програму Розвитку ООН (UNDP, вона ж ПРООН). Це суттєвий плюс для подальшої кар’єри. До того ж потрапити туди значно легше, ніж до головної штаб-квартири.

ПРООН діє практично в усьому світі, зокрема в Україні, де більшість вакансій останнім часом пов’язана зі стабілізацією ситуації на Сході і у Криму та допомогою переселенцям. Аналогічним чином можна дізнатися про пропозиції ПРООН в інших регіонах.

Почати не важко. Оберіть найбільш імовірну форму співпраці з ООН – працевлаштування, роботу у статусі молодого професіонала, стажування в Секретаріаті ООН, зайнятість у регіональному представництві ООН чи волонтерську діяльність. Створіть профайл («Personal History Profile» чи «PHP») на порталі UN Careers та впевнено подавайте заявку.

Фото: офіційний сайт ООН, Представництво ООН в Україні, Програма добровольців ООН, UN Careers.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus